środa, 28 stycznia 2015

Zmiana numerologiczna, czyli numerologia w praktyce

zmiana numerologiczna, zmiana karty, numerologia
Numerologia jest narzędziem, dzięki któremu możemy poznać samych siebie, swoje zalety, ale również wady. Dzięki liczbom jesteśmy w stanie rozszyfrować swój los, gdyż nie jest przypadkiem to, że rodzimy się konkretnego dnia, mamy takie, a nie inne imię oraz nazwisko. Wiedza o liczbach może także realnie i konstruktywnie wpłynąć na nasze życie poprzez tzw. zmianę numerologiczną (nazywaną niekiedy zmianą karty bądź drogi życia). Temat zmiany numerologicznej budzi zazwyczaj wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że warto ją przeprowadzać, inni wprost przeciwnie. Na czym polega zmiana numerologiczna i dlaczego związana jest z tak odmiennymi poglądami?


Zmiana numerologiczna, wbrew nazwie, nie polega na zmianie obecnego imienia bądź nazwiska, ale na wprowadzeniu dodatkowego imienia (jednego lub więcej). Temat ten wzbudza wiele kontrowersji wśród numerologów, a to dlatego, że niektórzy uważają, że ingerencja w wibracje imienne jest zmianą karmy człowieka, można powiedzieć - grzebaniem w DNA. Inną kwestią jest to, że nie wszyscy wierzą, że zmiana numerologiczna działa. Inni jej nie potrzebują, a jeszcze inni nie chcą. Jednak nie da się zaprzeczyć temu, że zmiana numerologiczna działa!

Przede wszystkim nie należy namawiać nikogo na zmianę, gdyż ktoś może nie być na nią wewnętrznie przygotowanym. Lecz, kiedy człowiek dowie się, że istnieje możliwość harmonizacji portretu numerologicznego, wówczas być może pojawi się gotowość do zmiany swoich wibracji, a tym samym - życia.


Oprócz daty urodzenia, której zmienić nie możemy, w portrecie numerologicznym ważne są wibracje imienne, które wynikają z zsumowania samogłosek oraz spółgłosek zawartych w naszych imionach i nazwiskach. Wibracje imienne stanowią narzędzie, dzięki któremu realizujemy swoją Drogę Życia. To właśnie imiona i nazwiska, a właściwie obecność liter, decyduje o naszym charakterze, wadach, zaletach, skłonnościach. Poprzez dodanie określonego imienia jesteśmy w stanie uzupełnić braki w zawartościach liter, odblokować pewne sfery, a także wzmocnić niektóre aspekty naszego życia, natomiast poprzez zmianę, odpowiednie dobranie Liczby Duszy, Ekspresji Zewnętrznej, Celów Życia, możemy realnie wpłynąć na życie i wprowadzić to, czego dana osoba potrzebuje. Powyższe aspekty powinny idealnie współgrać ze sobą, a także z Drogą Życia wynikającą z daty urodzenia. 

Często dobranie właściwego imienia jest dość czasochłonne i niekiedy nie kończy się na dobraniu jednego imienia, a na przykład dwóch. Po ich odpowiednim dobraniu, właściciel zmienionego portretu rozpoczyna pracę z nowym pseudonimem (imieniem). Warto zauważyć, że nie jest konieczna zmiana oficjalnych dokumentów, gdyż najważniejsze jest uświadomienie sobie nowych imion, które brzmią w określony sposób - w myśl zasady, że energia podąża za myślą. Z nowych imion można stworzyć adres internetowy, posługiwać się nimi w internecie lub może też posłużyć jako pseudonim artystyczny.


Na czym polega zmiana?

Każdy z nas podąża swoją ścieżką, zwaną losem bądź przeznaczeniem. Ta droga określona jest w naszej dacie urodzenia, której nie możemy zmienić. Natomiast imię i nazwisko są narzędziami, dzięki którym realizujemy swoje przeznaczenie zawarte w Drodze Życia. To właśnie one wskazują na sposób realizacji, jak idziemy przez nasze życie, przez wytyczoną nam drogę. Czy z godnością i łatwością pokonujemy wszelkie przeszkody, czy może mamy z nimi kłopoty i wciąż trafiamy na te same problemy?

To, jak się nazywamy ma na nas ogromny wpływ, a nasze imię i nazwisko powinno być harmonijne z Drogą Życia i wspierać ją, a nie przeszkadzać w jej realizacji. Jednak najczęściej bywa tak, że imiona rzadko są harmonijne z datą urodzenia, wręcz są konfliktowe i wpływają na nas destrukcyjnie, wówczas konieczna jest zmiana. Numerologia jest idealnym instrumentem do tego, by takiej zmiany dokonać. Dobranie właściwych imion pomoże nam w przypadku:

- dobrania właściwych imion nowo narodzonemu dziecku,
- dobraniu imienia do bierzmowania, 
- ustaleniu czy lepiej pozostać przy nazwisku panieńskim, czy może przyjąć nazwisko męża, a także
- świadomie wprowadzić kolejne imię usuwając dotychczasową dysharmonię wibracyjną z oddziałujących na nas imion.

Nowe imiona są narzędziami za pomocą których człowiek przerabia określone życiowe lekcje. Niektórzy numerolodzy porównują nowe imiona do walizki z narzędziami, dzięki którym jesteśmy w stanie realizować naszą Drogę Życia. Należy przy tym zauważyć, że zmiana numerologiczna przybiera również formę terapii psychologicznej, gdyż konieczne jest podjęcie pracy, w wyniku czego odnajdujemy w sobie pokłady siły i mocy, z których nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. Dodanie nowych imion spowoduje wzmocnienie pozytywnych cech, a także rozwinięcie wrodzonych zdolności danej osoby z jednoczesnym złagodzeniem trudnych czy negatywnych cech charakteru.

Kto zgłasza się do numerologa w celu zmiany portretu? Zazwyczaj, podobnie jak w przypadku psychologów, zgłaszają się osoby, które mają konkretny problem, z którym nie mogą sobie poradzić, często są to osoby poszukujące bądź będące w kryzysie np. osoby będące w toksycznych związkach. Nierzadko z usług numerologa korzystają osoby poszukujące drogi do spełnienia, które nie są w stanie rozwinąć samodzielnie skrzydeł.

Przeprowadzać zmianę czy nie?

Nie widzę powodu, żeby nie przybrać nowego imienia bądź nazwiska, jeśli człowiek czuje, że jest mu to potrzebne. Na przykład w krajach azjatyckich i wśród Indian ludzie zmieniają imiona, kiedy wydarzy się im w życiu coś ważnego zdarzy.

Idealnym przykładem jest japoński malarz, który przeszedł do historii sztuki jako Hokusai. Zmieniał on imię kilkanaście razy, jednocześnie zmieniając styl malarstwa. Zmiany imienia wiązały się u niego także ze zmianami w życiu osobistym.

Często jest tak, że pragniemy zmian w swoim życiu, lecz jednocześnie nie jesteśmy w stanie niczego zrobić, aby jej dokonać. Czujemy, że kręcimy się wokół i czujemy, że coś nas ogranicza. Przyczyną mogą być liczby, które składają się na nasz portret numerologiczny, które sprawiają, że postępujemy według określonych schematów i przyciągamy wciąż te same problemy. Ściana, która się pojawia powoduje, że nie jesteśmy w stanie uczynić kroku naprzód. Warto wtedy udać się do numerologa, który wyposaży nas w niezbędne narzędzia. Zmiana numerologiczna pozwala na zmianę ścieżki losu, lepsze dostosowanie się do swojego przeznaczenia, co, nie ukrywajmy, ułatwia życie oraz umożliwia rozwiązywanie problemów.

Czy u każdego można dokonać zmian numerologicznych w portrecie? Istnieje zasada, że nie należy dokonywać zmian w portrecie numerologicznym u kogoś, kto tych zmian nie chce. Najczęściej należy kierować się intuicją. Czasami ktoś świadomie pragnie zmiany, lecz wyższe ja informuje, że na takie zmiany przyjdzie jeszcze pora. Może to być spowodowane faktem, iż ciągle czegoś się uczy poprzez problemy, które go nękają.

Warto tutaj dodać, że zmiany w naszym portrecie numerologicznym dokonują się także w momencie bierzmowania, jak i też w przypadku przybrania przez kobietę nazwiska męża. Czasami ludzie sami podświadomie zmieniają sobie imię lub nazwisko, oczywiście nie jest to zmiana przypadkowa, bo kieruje nami intuicja. Niekiedy przybiera się nowe pseudonimy i zaczynamy się nimi wszędzie podpisywać, a tym samym utożsamiać się z nimi. W taki właśnie sposób sposób zmieniamy sobie wibracje. Należy przypomnieć, że proces zmiany jest uruchamiany przez właściciela portretu dopiero, kiedy zaczyna pracować z nowymi imionami. Osoba zainteresowana powinna wcielić zaproponowane zmiany w życie. Istotne jest to, że nowych imion nie potrzebujemy nigdzie rejestrować. Mają one charakter nieoficjalny, a otoczenie nawet nie musi o nich wiedzieć.

Zmiana numerologiczna jest zatem dobrym pomysłem. Bo dlaczego mamy korzystać ze starych i zużytych narzędzi, skoro możemy wybrać nowe urządzenia, dzięki którym łatwiej będzie nam pokonać codzienne trudności. Inną kwestią jest natomiast to, że nic nie dzieje się przez przypadek, także to, że ktoś odczuwa potrzebę zmiany i trafia do numerologa. Usłyszawszy wówczas o zmianie numerologicznej, czuje że to jest to, co mu pomoże. Warto przy tym zauważyć, że dodanie imienia nie spowoduje, że nagle nasza karma zniknie - ona wciąż będzie, jednak dzięki "nowym narzędziom" łatwiej będzie nam przez nią przebrnąć. Pamiętajmy o tym, że to jak wygląda nasze życie, zależy OD NAS, a wykręcanie się karmą jest jedynie wymówką.

Jak szybko następują zmiany i jaki maja charakter?

Jeśli solidnie pracujemy z nowymi imionami, to zmiana następuje dość szybko, najczęściej trwa to około trzech lub czterech miesięcy, niekiedy tydzień lub miesiąc, choć to kwestia bardzo indywidualna. Warto zauważyć, że zmiany mogą się opóźnić, jeśli dokonywane są w latach o pasywnych tendencjach. Natomiast charakter zmiany może być różnorodny, wszystko zależy od indywidualnego portretu przed i po zmianie. Niekiedy mogą być to duże zmiany, zmieniające wiele aspektów życia, a czasami niewielkie. W każdym razie można tu dostrzec pewne wspólne elementy takie jak większy dystans do świata i ludzi, zaczynamy inaczej reagować na te same sytuacje, więcej jest w nas pewności siebie czy spokoju. Niektórzy po numerologicznej zmianie wychodzą z toksycznych relacji, zmieniają pracę, realizują marzenia czy stają się po prostu szczęśliwsi.

Należy tutaj dodać, że nic samo się nie zrobi, liczby działają subtelnie, a do tego potrzebna jest praca z nimi. Wibracje to, jak już wspomniałam - narzędzia, których musimy użyć. Bez pracy zmiana sama się nie pojawi, a nowe imiona nie wykonają za nas koniecznej roboty. Numerologia nie jest cudownym lekiem, a wsparciem.

I na koniec przykład

Kobieta, numerologiczna 6, mająca kombinację 4-7-2/11, które sprawiały, że była zamknięta w sobie, 7 w ekspresji zewnętrznej powodowała, że jeszcze bardziej zamykała się w sobie, w swoim świecie,   nie potrafiła wyrażać swoich uczuć, była nieśmiała i osamotniona. Dodatkowym utrudnieniem był brak 7 w potencjale. Zatem wibracje wynikające z Drogi Życia oraz imienia i nazwiska powodowały przygnębienia, a nawet stany depresyjne. Po uzupełnieniu braków oraz wzmocnieniu pasywnej Drogi Życia o kombinację 1-8-9, stała się pewną siebie, wiedzącą czego chce kobietą (1). Natomiast na zewnątrz, przez otoczenie zaczęła być postrzegana jako osoba z silnym charakterem (8). Zniknęła nieśmiałość, niepewność siebie, a w zamian pojawiła się otwartość na świat i ludzi. Nowa kombinacja dała siłę przebicia, przebojowość.

To jedynie szkic problemów, które może przysparzać nieharmonijny portret numerologiczny. Jak można zauważyć, zmiany wpływają pozytywnie, pozwalają odnaleźć ukryty potencjał, który drzemie przecież w każdym z nas, nawet jeśli czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Do wykonania zmiany konieczne jest podanie od zainteresowanej osoby daty urodzenia, wszystkich imion (również  z bierzmowania oraz wszelkich innych duchowych nadanych przez rytuał), a także wszystkich nazwisk (np. panieńskie, z pierwszego małżeństwa, drugiego itp.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz