wtorek, 3 lutego 2015

Numerologia a kolory (aura, czakry)

numerologia a kolory
Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ mają na nas otaczające nas kolory. Można tutaj wspomnieć chociażby fakt, że kolory wykorzystywane są do wspomagania procesów leczenia tzw. chromoterapii (koloroterapii), która polega na wprowadzeniu odpowiednich barw do organizmu człowieka, a poprzez to pomaga w niwelowaniu problemów, z którymi zmaga się każdy organizm człowieka. Obecnie istnieją na świecie szpitale, w których stosuje się powyższą terapię i przemalowuje ściany na określone kolory np. czerwony, który ma za zadanie pobudzić, zwiększyć ilość energii, zielony wprowadzić harmonię i równowagę, pomarańczowy zwalczyć depresję, niebieski obniżyć ciśnienie i uspokoić. A co do tego ma numerologia?


Kolor to nic innego jak energia, która jest postrzegana dzięki komórkom światłoczułym w siatkówce oka zwanymi pręcikami i czopkami. Barwy właściwie są energią. Odbieramy określoną częstotliwość tej energii jako dany kolor, co udowodnił Isaac Newton. Kolor jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych dla nas źródeł energii. Niewiele osób zdaje dziś sobie sprawę z potęgi otaczających nas barw, a także z tego, że świat kolorów to wibrująca energia, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, temperament czy zachowanie. To, jakimi barwami otaczamy się w ciągu naszego życia, począwszy od dzieciństwa, aż po wiek dojrzewania i dorosłość, ma duże oddziaływanie na decyzje, karierę oraz życie towarzyskie. Natomiast to, jakie kolory wybieramy świadczy o naszych potrzebach, osobowości, problemach i stanu ducha. Upodobanie lub niechęć do jakiegoś koloru może powiedzieć wiele o człowieku. Właściwie dobrana barwa otoczenia na pewno wpływa na nasze psychiczne samopoczucie, choć oczywiście nie jest lekiem na całe zło.

O olbrzymim wpływie koloru wiedzą marketingowcy, którzy tak dobierają barwę opakowania produktu, aby przykuć naszą uwagę. Podobnie jest przy urządzaniu wnętrz przez profesjonalnych dekoratorów, którzy zwracają uwagę na temperament właściciela, aby czuli się w swoim domu jak najlepiej. I tak żyjący w napięciu właściciel firmy, aby zachować spokój i równowagę powinien przemalować swoje mieszkanie na kolor zielony bądź niebieski, a osoba z niskim ciśnieniem powinna wykorzystać w elementach wystroju swojego mieszkania kolor czerwony. Tak, kolor może wpłynąć na nasze zdrowie, karierę, samopoczucie czy kontakty towarzyskie.


Kolory a data urodzenia i numerologia

Barwy, podobnie jak dźwięki, wywierają na nas wpływ, powodują przeróżne uczucia, a także wpływają na nasze samopoczucie i nastrój. Nie inaczej jest z liczbami. Kolor daty urodzenia ma na nas ogromny wpływ, to on determinuje nasz temperament, ma olbrzymi wpływ na naszą osobowość, a także to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Jest on elementem naszej natury.

Do prawidłowego ustalenia naszego koloru konieczna jest data urodzenia oraz imię i nazwisko. Na podstawie takich danych jesteśmy w stanie określić osobisty wewnętrzny kolor oraz dokładniejszy schemat kolorystyczny, który został stworzony wg ułożenia czakr. Co warto podkreślić - na kolorystykę czakr składają się takie same barwy jakie występują w tęczy. Podobnie jak w przypadku tęczy, która przechodzi od koloru czerwonego aż do fioletowego, tak kolor czerwony w czakrach ma najniższą częstotliwość i mieści się w dolnych partiach ciała, natomiast barwa fioletowa - najwyższą i znajduje się na czubku głowy. Identycznie jest w numerologii, gdzie numerologicznej 1 odpowiada kolor czerwony.


Dla takiej osoby czerwona barwa będzie osobistym wewnętrznym kolorem, którego ma pod dostatkiem. Nie powinna zatem kupować już czerwonych ubrań. Powodować to może u niej rozdrażnienie, poddenerwowanie, impulsywność, nadmiar energii, gniew, a także podnosić poziom adrenaliny.

Ale nie tylko wibracja urodzeniowa ma znaczenie. Istotne są także imiona i nazwiska, które nosimy, a więc zawartość określonych liter. Przykładowo literze A odpowiada liczba 1 oraz kolor czerwony.

W numerologii każda liczba odpowiada określonemu kolorowi. Kolor podstawowy określa się za pomocą liczby Drogi Życia danej osoby, która jest celem. Określona barwa mówi o osobowości, o tym, co dana osoba powinna robić w swoim życiu, czemu je poświęcić. Jest to kolor dominujący w aurze.
Przypomnę, że Drogę Życia danej osoby określa się, zliczając sumę liczb tworzących jej pełną datę urodzenia.

Np. osoba urodzona 12.03.1980 roku.
1+2+3+1+9+8= 24= 2+4= 6

Kolorem tej osoby jest zielony

1 Czerwony
2 Pomarańczowy
3 Żółty
4 Zielony
5 Niebieski
6 Indygo
7 Fioletowy
8 Różowy
9 Brązowy

Istnieją również wyjątki od upraszczania liczb do pojedynczej cyfry. Mamy z nimi do czynienia, gdy w trakcie procesu upraszczania wystąpi liczba 11, 22, 33 lub 44. W numerologii określa się je jako liczby mistrzowskie i nie upraszcza się ich do zwykłych cyfr. Ludzie, którym zostały przypisane, mają większym potencjałem niż pozostali.

Jeśli jednak dana osoba nie czuje powołania do wyższych celów to jest Dwójką, a nie Jedenastką, Czwórką, a nie Dwudziestką Dwójką itd. Wówczas mistrzostwo nie realizuje się i dany człowiek czerpie z wartości tych niższych (lecz nie „gorszych”) wibracji.

numerologia a kolory, tęcza


Co oznaczają podstawowe kolory?


Liczba 1 - CZERWONY

Należy do najpotężniejszych kolorów. Dodaje wiele energii, odwagi, charyzmę, silnie rozwinięte ego. Oznacza przywództwo i chęć osiągania sukcesów. Taka osoba może wiele osiągnąć, zająć bardzo odpowiedzialne, wysokie stanowisko. Emanuje z nich również ciepło i wrażliwość. Niestety przynosi też nerwowość oraz egocentryzm.

Liczba 2 - POMARAŃCZOWY
Kolor pomarańczowy należy do barw ciepłych. Oznacza harmonię, współpracę, wyczucie, wrodzony takt i intuicję. To kolor ciepła oraz troski. Z takimi osobami łatwo jest nawiązać relację, gdyż są przyjaźnie nastawione. Osoby posiadające kolor pomarańczowy lubią spędzać wolny czas wśród przyjaciół i rodziny, są opiekuńcze i troskliwe. Największymi wadami takich osób jest marazm, lenistwo oraz obojętność.

Liczba 3 - ŻÓŁTY
Kolor żółty oznacza radość, kreatywność, entuzjazm, wesołość, szczęście. Ludzie, których podstawowym kolorem jest żółty są błyskotliwi, inteligentni, entuzjastycznie nastawieni do życia. niekiedy zmienni. Mają wiele ciekawych pomysłów, które starają się wcielić w życie. Procesy myślowe przebiegają u nich bardzo szybko. Cenią sobie dobrą zabawę, lubią towarzyszyć innymi i ich zabawiać, ale sami też chcą być zabawiani. To dusze towarzystwa, lubiące ploteczki i niezobowiązujące pogawędki. Na każdy temat mają coś do powiedzenia. Szybko i chętnie się uczą, jednak ich wiedza jest dość powierzchowna, wszak nie można znać się na wszystkim. Powinny zająć się artystyczną stroną swojego życia i wyrażać się poprzez taniec, śpiew, literaturę czy malarstwo. Do negatywnych cech koloru żółtego zaliczyć można skłonność do koloryzowania rzeczywistości, mówienie nieprawdy, a czasami także nieśmiałość.

Liczba 4 - ZIELONY
Barwa zielona to kolor spokoju i harmonii. U osób, dla których jest to podstawowy kolor, są nastawieni pokojowo, a ponadto mają predyspozycje do bycia uzdrowicielami. To osoby, które ważą swoje słowa, są zrównoważone, szczodre, godne zaufania, ale też powściągliwe - również w wyrażaniu uczuć. Cenią sobie współpracę z innymi i bezkonfliktowość. Jednak jeśli do czegoś dążą, to potrafią być też uparte. Są staranne i sumienne w dążeniu do wyznaczonych celów. Niestety są też mało elastyczne i skłonne do zmian, trzymają się zbyt sztywno swoich zasad i poglądów.

Liczba 5 - NIEBIESKI
To kolor różnorodności i entuzjazmu. Ludzie, których podstawową barwą jest kolor niebieski są spontaniczni, pozytywie nastawieni, energiczni. Częściej udaje im się wydostać z kłopotów. Są młodzi duchem. Są uczciwi, prostolinijni, szczerzy. W życiu potrzebują jednak wolności i swobody. Nie potrafią do końca odnaleźć się w rutynie dnia codziennego i nie lubią, kiedy ktoś mówi im co mają robić i jak żyć. Lubią poznawać nowe kraje i kultury oraz spotykać nowych ludzi. Mają jednak problemy z ukończeniem podjętych prac, zwykle na początku są pełni zapału, który z czasem wygasa.

Liczba 6 - INDYGO
To barwa ciepła, odpowiedzialności, filantropii, uzdrawiania, pomocy innym. Osoby, które posiadają tę barwę w swoim portrecie jako podstawową, powinny wykonywać pracę związaną z pomocą i wsparciem innych ludzi. Takie osoby cenią sobie przebywanie wśród przyjaciół, rodziny i osób, w towarzystwie których czują się kochani. Kolor indygo ma właściwości lecznicze i wspomagające. Do wad osób z dominującym kolorem indygo należy nieumiejętność powiedzenia "nie", czasami zbyt często dają się wykorzystywać,

Liczba 7 - FIOLETOWY
Fiolet to barwa rozwoju duchowego oraz intelektualnego. Ludzie, dla których fioletowy jest barwą podstawową, chętnie rozwijają się duchowo, uczą się nowych rzeczy i poznają świat. Często osoby z tym kolorem zagłębiają się w wiedzę duchową lub metafizykę. Kiedy z czasem nabierają wiedzy i mądrości, ich aura rośnie, a kolor staje się bardziej intensywny. Może zdarzyć się tak, że osoba z przeważającym kolorem fioletowym w portrecie wypiera się życia duchowego, jednak w takim przypadku nie będzie ona do końca szczęśliwa, gdyż podświadomie będzie czuła, że czegoś jej brakuje. Wadą fioletu jest pewne poczucie wyższości i dominacji nad innymi, co zniechęca ludzi.

Liczba 8 - RÓŻOWY
To kolor, wbrew pozorom, determinacji, odpowiedzialności, zdecydowania i uporu. Osoby posiadające kolor różowy jako barwę podstawową stawiają sobie cele, które dla innych są nieosiągalne, i uparcie dążą do ich realizacji. Zdobywają wysokie stanowiska, prestiż i władzę, pozostając przy tym prostymi i skromnymi ludźmi, którzy cenią sobie swoją rodzinę.

Liczba 9 - BRĄZOWY
Barwa brązowa oznacza humanitaryzm, służbę ludziom, pomoc, filantropię. Osoby z dominującym kolorem brązowym mają dobre serce, są zwykle hojni, opiekuńczy i wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka. Starają się pomagać, nawet obcym sobie ludziom, a niekiedy przejmują się bardziej innymi niż sobą. Czasami można odnieść wrażenie, że są to osoby, które działają w sposób nieprzemyślany i rozrzutny. Muszą nauczyć się mówić „nie”, ponieważ inni często narzucają im swoją wolę i starają się ich wykorzystać do własnych celów.

Czy tego chcemy, czy też nie, barwy oddziałują na nas oraz na to, jak wygląda nasze życie. Natomiast znajomość właściwości poszczególnych kolorów oraz właściwe ich zastosowanie pomoże nam w przeorganizowaniu naszego życia i w jego zmianie na lepsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz