poniedziałek, 24 grudnia 2018

Wróżby andrzejkowe, czyli ➌➌ pomysły na SUPER zabawę

Andrzejki (znane również jako Jędrzejki albo Jędrzejówki) – jest to wieczór, w którym przeprowadza się wróżby. Owe wróżby odprawia się w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja. Ponadto Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw i imprez przed rozpoczynającym się adwentem. Wróżby andrzejkowe sięgają czasów pogańskich. To właśnie wtedy wróżby służyły dziewczętom, które chciały poznać imię przyszłego męża.Dawniej, w wigilię imienin Andrzeja niezamężne panny w wigilię imienin Andrzeja spotykały się, aby poznać swoją przyszłość. Kiedyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny, dlatego nie brały w nich udziału mężatki. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki), zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Zdecydowanie mniej w niej było radości i zabawy, a więcej magii i wiary, że tego dnia można poznać swoją przyszłość. Tak więc na początku andrzejkowe wróżby taktowano bardzo poważnie, a każda z nich przekazywana była indywidualnie, jednak z upływem czasu wieczór andrzejkowy przeistoczył się w zabawę, która organizowana była w grupach. Obecnie andrzejki traktowane są jako forma zabawy w szkołach, czy na imprezach, w których uczestniczą obie płcie. Obecnie bawimy się wspólnie, a wróżby są idealnym pretekstem do towarzyskich spotkań, wesołej zabawy i zrelaksowania się.

Pomimo upływu czasu, mieszania się przeróżnych tradycji, zwyczaj lania wosku oraz wróżenia pozostał. Bawi się w ten sposób większość Polaków, bez względu na wiek, płeć, stan cywilny czy wykształcenie i na każdy temat - uczucia, finanse, przyszłe zawody czy zdrowie. Bo przecież każdy z nas chciałby poznać swoją przyszłość, a  w ten wieczór możemy bezkarnie oddawać się zwyczajowi wróżenia.Dawniej przywiązywano dużą uwagę do snów, uważano, że jeśli w andrzejkową noc przyśni się coś dobrego, to można to uznać za dobrą wróżbę, która się spełni. Do wróżb wykorzystywano również zwierzęta np. psa. Oczywiście z zabawy była wykluczona właścicielka psa, gdyż wynik wróżby byłby nieprawdziwy. Niezamężne dziewczęta tworzyły okrąg, a w rękach trzymały kawałek kiełbasy. Od której pies zjadł pierwszy smakołyk, ta miała wyjść za mąż jako pierwsza. Jeśli pies wyniósł z domu smakołyk, to ślub miał odbyć się jeszcze w tym roku.

A wy pamiętacie wróżby z dzieciństwa? A może chcecie przypomnieć sobie wróżby andrzejkowe albo szukacie pomysłów?

Oto najpopularniejsze wróżby andrzejkowe:


#1 Lanie wosku

Lanie wosku to chyba najpopularniejszy rodzaj wróżby. Należy zaopatrzyć się w stary klucz z dużym oczkiem (oczywiście jeśli nie mamy klucza, to możemy wyciąć go z tektury), kilka świeczek (w zależności od tego ile będzie osób), miskę z wodą. W starym i niepotrzebnym rondelku rozpuść wosk, najlepiej na małym ogniu. Rozpuszczony wosk należy przelać przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Kiedy wosk zastygnie na wodzie podnosimy go do światła, tak aby na ścianie ukazał się cień. Pozostaje nam już teraz odgadnąć kształt cienia. Z kształtu zastygłego wosku odczytujemy swoją przyszłość.


#2 Andrzejkowe Serce

To także jedna z najpopularniejszych i najprostszych wróżb andrzejkowych. Należy wyciąć serce z grubszego, usztywnionego papieru, przedzielić na pół i po jednej stronie napisać imiona dziewcząt, a po drugiej - chłopców. Z drugiej strony należy pomalować serce i napisać dla kogo jest wróżba, czy dla dziewcząt czy chłopców. Pozostaje już wręczyć osobie, której wróżymy igłę, aby przekłuła serce i w ten sposób trafiła w imię przyszłego ukochanego bądź ukochanej. Jedyne czego potrzebujesz to papier, farbki, nożyczki, długopis i szpilka.

wróżby andrzejkowe, numerologia
#3 Przyszła praca

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką pracę będziesz wykonywać w przyszłości, musisz przeprowadzić tę bardzo prostą wróżbę. Wystarczy, że na małych karteczkach napiszesz wszystkie zawody jakie przychodzą Ci do głowy np. lekarz, prawnik, strażak, informatyk, pielęgniarka, sprzątaczka itd. Wszystkie te karteczki zwiniesz lub złożysz, tak aby nikt nie mógł podejrzeć i przeczytać co jest napisane na poszczególnej karteczce. Wszystkie karteczki wrzuć do większego pojemnika, z którego każdy będzie losować swój przyszły zawód.

#4 Wróżba z jabłkiem

Do wykonania tej wróżby andrzejkowej będziesz potrzebować jabłka oraz obieraczki. Obierz jabłko, a następnie rzuć obierkiem za siebie. Z zakrętów skórki spróbuj odczytać pierwszą literę imienia przyszłego męża lub żony.

#5 Wróżba z rurek dotycząca przyjaźni

Do wykonania tej andrzejkowej wróżby będziesz potrzebować patyczków bądź słomek albo rurek (podpisanych wodoodpornym mazakiem) oraz miski z wodą. Do miski z wodą wrzućcie podpisane rurki. Właściciele tych z nich, które się połączą, pozostaną dozgonnymi przyjaciółmi.

#6 Szpilki

Do niewielkiego kubeczka należy wrzucić szpilki, dobrze potrząsnąć nimi i wysypywać szpilki na obrus, tak długo aż będziemy w stanie odczytać jakąś literę. Jeśli litera będzie nieczytelna - należy powtórzyć czynność, ale tylko raz. Jeżeli natomiast odczyt litery znów będzie niemożliwy do rozszyfrowania, należy to interpretować tak: "Obecnie jest to tajemnica, nie możesz dziś poznać odpowiedzi". Jeśli jesteśmy w stanie odczytać literę, to interpretujemy swoją przyszłość według następującego klucza:

A - pomyślność w szkole, warto rozpocząć kurs lub podjąć studia
E - spodziewaj się korzystnej propozycji
H - poznasz oddanego przyjaciela
K - sukcesy w nauce i towarzystwie 
L - uważaj na złodziejaszków kieszonkowych (jeżeli litera jest odwrócona - ostrzega przed chorobą lub wypadkiem)
M - szczęście w miłości
N - dobra passa w najbliższej przyszłości
P - przed tobą podróż lub przeprowadzka 
T - pomoc oddanych przyjaciół 
W - uważaj na oszustów wokół ciebie 
V - ktoś będzie chciał cię wykorzystać 
X - szczęście sprzyja ci we wszystkim.

wróżby na andrzejki, numerologia

#7 Karteczki na wodzie

Aby wykonać tę wróżbę andrzejkową, konieczne będzie zaopatrzenie się korki od wina, niewielkie karteczki z imionami męskimi oraz żeńskimi, szpilki oraz miskę z wodą. Do korków należy przyczepić imiona męskie, a następnie włożyć do miski z wodą. Kiedy korek właścicielki złączy się z innym to znaczy, że przyszły mąż będzie nosić takie właśnie imię. Następnie do miski wrzucamy korki z imionami żeńskimi i chłopcy puszczają swoje korki.

#8 Włos ukochanej

Jeśli chcesz, aby Twój ukochany bądź ukochana zwrócili na Ciebie uwagę, musisz zdobyć ich włos (wystarczy jeden). Spal włos w andrzejkowy wieczór, a to co pozostało włóż do niewielkiego pudełeczka np. po zapałkach i noś przy sobie przez następne 2 tygodnie. Ostatniego dnia wybrana osoba zakocha się w Tobie.

#9 Wróżba z karteczkami

Istnieją trzy rodzaje tej wróżby andrzejkowej - do wyboru:

1. Karteczka pod poduszką
Wróżba jest bardzo prosta. Wystarczy na małych karteczkach napisać imiona osób, które się nam podobają i z którymi chcielibyśmy stworzyć związek. Przed pójściem spać należy włożyć wszystkie te karteczki pod poduszkę, a rano, zaraz po obudzeniu się, wylosować jedną z nich. Na wybranej spod poduszki kartce będzie znajdowało się imię naszego przyszłego partnera bądź partnerki.

2. Wróżba z kalendarza
Ta wróżba andrzejkowa polega na tym, aby metodą na chybił-trafił otworzyć kalendarz ścienny, w którym zapisane są imiona. Wróżbę najlepiej przeprowadzać w pokoju, w którym zapalone są świeczki, w wieczór andrzejkowy. Do wyporu mamy kalendarz ścienny, a także taki w formie książki. Jeśli w kalendarzu zapisanych jest więcej imion, wybieramy - kobieta - pierwsze męskie imię, a mężczyzna - pierwsze kobiece. Wybrane imię będzie należeć do naszego przyszłego partnera.

3. Rzucanie karteczek
Ta wróżba andrzejkowa również polega na wywróżeniu sobie imienia przyszłego męża lub żony. Wystarczy przygotować wiele karteczek z imionami dziewcząt i chłopców, następnie stajemy i rzucamy garść karteczek za siebie. Ta karteczka, która upadnie najbliżej nas będzie zawierać imię naszego przyszłego partnera. Należy zwrócić uwagę, aby karteczki były zwinięte w rulonik, lub imiona napisane były na małych tekturkach. Wróżba świetnie sprawdzi się w większym gronie przyjaciół.

wróżby andrzejkowe, numerologia

#10 Wróżba z włosa

Bierzemy swój włos i odmierzany palcami kolejne litery alfabetu, oczywiście pomijając "ą", "ę", "ć" itd. Litera, na której skończy się włos, będzie oznaczać inicjał naszego przyszłego ukochanego lub ukochanej.

#11 Ustawianie butów

To jedna z najbardziej znanych wróżb andrzejkowych. Zabawa powinna odbywać się w większym gronie znajomych. Polega ona na ściągnięciu z jednej nogi i ustawieniu od najbardziej oddalonego od drzwi miejsca - w rzędzie. Wszystkie buty powinny być skierowane w stronę drzwi, jeden za drugim. Następnie należy przekładać każdy but - z końca na początek aż do samego progu. Jeśli but znajdzie się na progu lub go przekroczy, oznacza to, że jego właścicielka pierwsza spośród osób biorących udział w zabawie wyjdzie za mąż.

#12 Niewidzialny atrament

Do przeprowadzenia tej andrzejkowej wróżby będziemy potrzebować małych karteczek, soku z cytryny, świecy. Na początek należy na białych, niewielkich karteczkach wypisać imiona (dziewcząt lub chłopców - zależy dla kogo jest wróżba) sokiem z cytryny. Wszystkie karteczki wrzucamy do pojemnika i losujemy. Wylosowaną karteczkę można odczytać tylko w jeden sposób - nad płomieniem świecy. Imię, które wylosowaliśmy będzie imieniem naszego przyszłego partnera.

wróżby andrzejkowe, numerologia

#13 Magiczne kubeczki

Do przeprowadzenia tej andrzejkowej wróżby potrzebne będą małe przedmioty (choć mogą to być także rysunki): figurka psa, konia, lalki, kota, konia, lalki, węża, (zamiast węża możesz użyć sznurka). Mały samochodzik, obrączka, kluczyk, różaniec, moneta, łyżeczka, trochę soli oraz trochę cukru. Wszystkie te przedmioty należy schować pod kubeczkami, a jeden kubeczek zostawić pusty. Teraz wystarczy wymieszać kubeczki i wylosować jeden z nich. To, co kryje się pod nim, będzie oznaczać co czeka Cię w życiu. Klucz do interpretacji:

Pies - Przyjaźń,
Koń - Wolność,
Kot - Magia,
Wąż - Zazdrość,
Obrączka - Małżeństwo,
Moneta - Bogactwo,
Klucz - Dom,
Samochodzik - Samochód,
Łyżeczka - Dobrobyt,
Troszkę Cukru - Słodkie Chwile,
Troszkę Soli - Kłótnie,
Lalka - Dziecko,
Pusty Kubeczek - Niespodzianka od Losu
Różaniec - Pójście do Zakonu

#14 Wróżba z monetą

Prosta do przeprowadzenia wróżba, gdyż potrzebne będą jedynie monety oraz nieduża miska. Każda osoba dostaje monetę, wymyśla sobie życzenie, a następnie rzuca z odległości kilku metrów do miski (odległość zależy od wielkości miski). Jeżeli moneta wpadnie życzenie się w tym roku spełni.

andrzejkowe wróżby, numerologia

#15 Wróżba z serca

Aby przeprowadzić tę wróżbę wystarczy wyciąć serce z miarę sztywnego papieru i napisać na nim wszystkie litery z alfabetu. Drugą stronę pomalować na czerwono. Teraz wystarczy przekłuć igłą serce. Litera, na która natrafi szpilka oznaczać będzie pierwszą literę imienia naszego przyszłego partnera bądź partnerki. Jeśli natomiast nie uda się nam natrafić a żadną z liter oznaczać to będzie, że na miłość przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

#16 Wróżba z łupin orzecha

Dziewczyna i chłopak, którzy są razem w związku powinni ułożyć w misce z wodą dwie połówki łupiny orzecha. Jeżeli obie połówki łupiny dopłyną do siebie, to znaczy, że ich właściciele w przyszłości wezmą ślub. Jeżeli natomiast łupiny zatoną, znaczyć to będzie, że nie jest wróżone im małżeństwo.

#17 Okrąg szczęścia

Dzięki tej wróżbie andrzejkowej będziemy w stanie dowiedzieć się, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż. Jeden chłopiec lub dziewczyna nie biorąca udziału w zabawie stanie się wskazującym. Wszystkie dziewczęta ustawiają się w kółku, a pośrodku znajduje się chłopiec z zawiązanymi oczami, który kręci się kilkukrotnie, tak aby nie mógł rozpoznać gdzie, kto się znajduje. Podchodzi on do dziewczyny i w ten sposób wywróży jej jako pierwszej zamążpójście.

#18 Wróżba z zapałkami

Wróżba z zapałkami polega a tym, aby pomyśleć sobie życzenie, a następnie zapalić dwie zapałki. Należy trzymać je płomieniem do góry. Jeśli płomień jednej i drugiej zapałki będzie zwrócony ku sobie, to znaczy, że życzenie spełni się w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Jeśli nie, to trzeba będzie poczekać na spełnienie życzenia trochę dłużej.

numerologia, wróżby na andrzejki

#19 Wróżby związane z kolorami

Do zabawy należy wyznaczyć jedną osobę, która będzie odczytywała poszczególne znaczenie kolorów. Wszyscy pozostali siedzą w kręgu i losują z pojemnika karteczki w ośmiu kolorach. Wytypowana wcześniej wróżka interpretuje dany kolor.

czerwony - Wkrótce spotkasz miłość swojego życia!
zielony - Uważaj w drodze do pracy bądź szkoły.
żółty - Postaraj się zadbać o swoje zdrowie.
niebieski - Pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba.
biały - Wkrótce spotka Cię miła niespodzianka.
czarny - Postaraj się unikać konfliktów i nieporozumień z bliskimi.
fioletowy - Poznasz przyjaciela na całe życie.
szary - Otrzymasz niesamowity prezent!

#20 Marzenia się spełniają

Z papieru należy wyciąć gwiazdy i na jej odwrocie napisać wróżbę. Każdy z uczestników losuje jedną gwiazdkę i odczytuje swoją wróżbę andrzejkową. Poniżej znajdują się propozycje wróżb.

Zostaniesz miss/misterem świata
Zjesz obiad z prezydentem Stanów Zjednoczonych
Zwiedzisz cały świat
Będziesz najbogatszym człowiekiem w Polsce
Zostaniesz słynną aktorką/aktorem, znanym na całym świecie
Napiszesz książkę, która stanie się bestsellerem
Będziesz sportowcem, który zdobędzie medal na Igrzyskach Olimpijskich
Trafisz szóstkę w lotto
Zostaniesz modelką/modelem i zamieszkasz w Paryżu

#21 Odbicie w lustrze

Wróżba andrzejkowa, którą można zrobić samodzielnie w domu. W andrzejkowy wieczór, niezamężna dziewczyna powinna być sama w pokoju, zapalić świecę, aby święty Andrzej sprawił, że w lustrze zobaczy ona swojego przyszłego męża. Panna powinna usiąść przed lustrem i patrzeć się w nie do momentu, aż ujrzy twarz swojego przyszłego ukochanego.

#22 Przeprawa przez most

Dawniej był zwyczaj, że niezamężne dziewczęta stawiały koło swojego łóżka niewielkie naczynie, do którego wlewały wodę. Na to naczynie, w poprzek kładziono deseczkę, która symbolizować miała most. Tuż przed położeniem się spać dziewczyna prosiła narzeczonego, aby pomógł jej przejść przez most. Jeśli we śnie przyśnił się jej ten most i narzeczony, który spełnił prośbę, znaczyło to, że związek zakończy się małżeństwem.

wróżby andrzejkowe, numerologia

#23 Liczenie kołków w płocie

Ta andrzejkowa wróżka polegała na tym, aby wywróżyć stan cywilny przyszłego męża. Panny liczyły kołki w płocie, drewno, które zostało przyniesione na opał lub inne przedmioty. Powtarzały przy tym: kawaler, wdowiec, kawaler, wdowiec, kawaler. Przy ostatnim kołku, sztachecie lub drewnie, dowiadywały się jakiego stanu cywilnego będzie ich przyszły mąż. Panny zwracały uwagę na wygląd ostatniego kołka bądź szczebelka, gdyż jego wygląd oznaczał, czy partner będzie gruby, chudy, młody czy stary.

#24 Rzut kostkami

To towarzyska wróżba andrzejkowa. Wszyscy siadają na podłodze lub przy stole, gdzie zakreśla się kredą biały krąg. Następnie rzuca się trzema kośćmi do gry, koniecznie lewą ręką. Sumuje się ilość wyrzuconych oczek, jednak nie wlicza się oczek z kości, która wypadła poza okrąg. Poniżej ściągawka jak należy interpretować poszczególne liczby:

1. Poznasz nowego przyjaciela.
2. Uważaj, gdyż czekają Cię nieporozumienia w pracy lub szkole.
3. Ktoś rozpowszechnia nieprawdziwe plotki na twój temat.
4. Spotka cię coś bardzo przyjemnego.
5. W tym roku szczęście będzie Ci sprzyjać we wszelkich konkursach.
6. Dzięki wspaniałemu zbiegowi okoliczności spełni się jedno z twoich marzeń.
7. Przez dłuższy czas czekają cię niewielkie kłopoty.
8. Nauczysz się nowego sportu.
9. Osiągniesz dokładnie to, co sobie zaplanowałeś.
10. Czeka Cię długa i wspaniała podróż.
11. Niedługo dostaniesz wymarzony prezent.
12. W tym roku znajdziesz nową pasję lub talent
13. Już możesz się cieszyć. Szczęście czeka tuż za rogiem.
14. Niestety, ale twoje życzenie ma niewielkie szanse na spełnienie.
15. Możesz liczyć na długotrwały uśmiech losu.
16. Uważaj, ktoś Ci nie sprzyja.
17. Pogodzisz się z kimś nielubianym.
18. Wkrótce dostaniesz dużo pieniędzy.

wróżby andrzejkowe, numerologia

#25 Drzewko szczęścia

Wróżba andrzejkowa polegająca na tym, że na drzewku szczęścia wiesza się kartoniki w różnych kształtach. Każdy uczestnik wróżby wybiera dla siebie kartonik i odczytuje wróżbę.

Koło (jest symbolem zmiany i ruchu). Czeka cię zatem fortuna, warto zagrać w loterii.
Jabłko (jest symbolem zdrowia oraz młodości). Będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem.
Klucz (jest symbolem powagi i władzy). Czeka Cię przeszkoda i aby ją pokonać musisz użyć właściwego klucza)
Serce (symbol miłości, uczuć). Spodziewaj się miłość i szczęścia.
Książka (to symbol wiedzy, mądrości ). Czekają cię dobre wyniki w nauce albo sukcesy w pracy.
Słońce (symbol światła, źródło energii ). Będziesz sławny i popularny, czeka Cię wielka kariera.
Księżyc (symbol tęsknot, wiedzy tajemnej). Jesteś podatny na wpływ innych, czasami leniuchujesz.
Wąż (symbol sił kosmicznych, bóstw i długowieczności). Jesteś osobą nieco skąpą. Nie wydajesz pieniędzy na byle co.

#26 Wróżby z butelką

Wróżba andrzejkowa, która polega na tym, aby na tekturowym kole wydzielić 6 pól, na którym będzie umieszczona jedna przepowiednia. Każdy z uczestników kręci butelką, a następnie odczytuje wróżbę, którą wskazał koniec butelki. Poniżej propozycje wróżb:

spodziewaj się miłej niespodzianki
czeka Cię nagły wyjazd
czeka Cię wygrana
niebawem dostaniesz piękny prezent
spotkasz osobę, która zostanie twoim przyjacielem
czeka Cię spotkanie po latach z niewidzianą od dawna osobą

wróżby andrzejkowe, numerologia

#27 Kwiatowa wróżba

Aby przeprowadzić tę andrzejkową wróżbę będziesz potrzebować zdjęcia bądź rysunki kwiatów. Każdy wybiera swój ulubiony kwiat, a jedna osoba odczytuje znaczenie każdego z nich i co przepowiada.
- róża: wkrótce się zakochasz
- mak: wkrótce spełni się twoje marzenie
- stokrotka: uważaj na przyjaciół
- dalie: spodziewaj się sukcesów
- bez: czeka Cię wspaniałe spotkanie z przyjaciółmi
- fiołek: czeka Cię miła niespodzianka
- narcyz: pomyśl o innych, spraw im miłą niespodziankę
- aster: narobisz sobie problemów

#28 Twój los w kopercie

Do koperty włóż zdjęcia poszczególnych rzeczy, następnie każdy z uczestników wróżby powinien wybrać jedną z nich. Jedna osoba odczytuje znaczenie poszczególnych symboli.

słońce - sukces i błyskotliwa kariera;
koło - oznacza harmonię, zmierzasz we właściwym kierunku;
język - ktoś plotkuje na twój temat;
książka - zdobędziesz świetne wyniki w nauce lub pracy;
orzeł - czeka Cię oszałamiający sukces; 
mrówka - czeka Cię bardzo pracowity rok;
mleko - zdobędziesz uznanie i szacunek; 
pieniądz - masz szansę wygrać na loterii;
jabłko - czekają Cię nieporozumienia w przyjaźni; 
róg- okażesz się najlepszy swojej dziedzinie; 
serce - wkrótce zakochasz się; 
drzwi - rewolucja w życiu;
korona - spodziewaj się pochwał i nagrody;
lustro - znasz się na ludziach;

#29 Wróżba senna

Przed snem niezamężna dziewczyna powinna pomodlić się, a następnie trzy razy wypowiedzieć następujące słowa:
"Święty Andrzeju
Mój dobrodzieju
Kto ma moim być
Niech mi poda pić."
Mężczyzna, który poda pić we śnie będzie osobą, z którą spędzimy resztę swojego życia.

numerologia partnerska, wróżby andrzejkowe

#30 Wróżba z fusów od herbaty

W filiżance należy zaparzyć liściastą herbatę, a następnie ją wypić. Wymieszaj fusy i zobacz czy nie tworzą one jakiegoś obrazku. Serce oznacza miłość, koniczyna szczęście itd.

#31 Zwierzęta i charakter

Losujemy obrazki przedstawiające zwierzęta, a następnie interpretujemy swój charakter.

Lis- samolub,
Kot- miły,
Miś- ospały,
Sowa- mądry,
Żółw- wolny,
Papuga- gaduła,
Ryba- zdrowy,
Lew- dzielny, odważny,
Myszka- sprytny.

#32 Gotowanie klusek

Dziewczęta gotują kluski myśląc o ukochanym. Której kluska pierwsza wypłynie na wierzch, ta najszybciej wyjdzie za mąż za tego, o którym myślała.

#33 Numerologia

Wszyscy uczestnicy zabawy powinni dodać wszystkie cyfry zawarte w dacie urodzenia. 
Na przykład ktoś urodzony 06.12.1996 r.
0+6+1+2+1+9+9+5=34=3+4=7
Następnie czyta się każdemu opis jego numerologicznej Drogi Życia

Numerologia 1

Numerologiczna jedynka to osoba energiczna, o dużym potencjale twórczym oraz ogromną ambicją. Potrafi ona wyznaczać sobie cele i skutecznie dążyć do ich wypełnienia. Ma talent do kierowania innymi i przewodzenia im. Lubi być w centrum zainteresowania i być podziwiana. Świetnie sprawdzi się w roli szefa bądź lidera grupy. Ceni sobie niezależność i wolność, co może powodować trudności we współpracy z innymi.

Przeczytaj więcej o numerologia 1

Numerologia 2

Numerologiczna dwójka sprawdza się rewelacyjnie w obszarze współpracy - to świetny dyplomata, mediator czy doradca. Zazwyczaj ma łagodne usposobienie, jest wrażliwy i nastawiony pokojowo. 2 łatwo skrzywdzić, dlatego w ich obecności należy uważać na swoje słowa. Numerologiczna 2 jest rozwinięta duchowo, roztacza wokół siebie aurę spokoju oraz delikatności.

Przeczytaj więcej o numerologia 2

Numerologia 3

Numerologiczne 3 są wesołe, szczere, przyjazne, komunikatywne i bardzo często uzdolnione artystycznie. Mają wrażliwą naturę i duszę artysty. Liczba 3 często uważana jest za jedną z najszczęśliwszych wibracji, zatem można uznać, że numerologiczne 3 to prawdziwi szczęściarze, nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy. 3 to ekstrawertyk, ceniący sobie przyjaciół i towarzystwo.

Przeczytaj więcej o numerologia 3

Numerologia 4

W numerologii liczba 4 oznacza pracę, sumienność, rutynę, ostrożność, powściągliwość i taka też jest numerologiczna 4, która lubi poruszać się w obszarze utartych schematów. Cenią sobie porządek i pracowitość, zazwyczaj są to osoby, na których można polegać.

Przeczytaj więcej o numerologia 4

numerologia, wróżby andrzejkowe

Numerologia 5

Numerologiczna 5 lubi zmiany, aktywność, ceni sobie wolność i ruch. 5 nie lubi kiedy wydaje się jej rozkazy i polecenia. Numerologiczne 5 to przede wszystkim osoby dynamiczne, ekspresyjne, inteligentne i kreatywne. Mają też swoje ciemne strony - są impulsywne, niecierpliwe i niepewne siebie. W swoim życiu będą musiały zmierzyć się z pojęciem wolności - swojej i cudzej.

Przeczytaj więcej o numerologia 5

Numerologia 6

Osoby o drodze życia 6 cenią sobie miłość, rodzinę, przyjaźń, opiekę oraz harmonię. Mają one łagodne usposobienie i zazwyczaj są lubiane przez innych. Są altruistyczne, uczynne oraz gotowe do poświęceń, wokół siebie roztaczają aurę spokoju i przyjaźni. Numerologiczne 6 są altruistyczne, czarujące i mają idealistyczną naturę. Są bardzo wrażliwe i na każde cierpienie reagują cierpieniem. Posiadają bardzo wysoko rozwiniętą intuicję, często też podążają za wewnętrznym głosem.

Przeczytaj więcej o numerologia 6

Numerologia 7

Liczba 7 symbolizuje wiedzę, intelekt, mądrość, powściągliwość, tajemnicę, ale także izolację. Osoba o drodze życia o wibracji 7 dąży do poznania, kieruje się ku życiu wewnętrznemu. często lubi przebywać sama ze sobą, ceni sobie spokój i porządek. Posiada analityczny umysł, co prowadzi na drogę refleksji nad sobą, ludźmi i światem. Numerologiczna 7 powinna pamiętać o tym, aby rzeczy materialne nie stały się jej celem.

Przeczytaj więcej o numerologia 7

Numerologia 8

Numerologiczna 8 to silna osoba, typ wojownika, cechuje się przebojowością, ambicją, pewnością siebie i silną wolą. Może z łatwością osiągnąć sukces materialny, jeśli tylko tego zapragnie i będzie do niego dążyć. Ma talent organizacyjny i jest wytrwała - tych cech mogą jej pozazdrościć inni. Numerologiczna 8 to typowy przywódca czy też lider, ma w sobie olbrzymią moc i naturalną charyzmę.

Przeczytaj więcej o numerologia 8

Numerologia 9

Liczba 9 symbolizuje otwartość, ideały, służbę, wiedzę, bezinteresowność - i taka też jest numerologiczna 9. Osoba o drodze życia o wibracji 9 jest humanistą, poszukującym odpowiedzi na nurtujące pytania. Chciałby żyć w lepszym świecie, na którym nie byłoby cierpienia. Liczba 9 zamyka Skalę Numerologiczną, tym samym informując nas o osiągnięciu najwyższego etapu rozwoju duchowego. numerologia

Przeczytaj więcej o numerologia 9

Zobacz także liczby mistrzowskie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz