poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Numerologia 4 | Droga życia 4 | Liczba 4 | Cyfra 4 | Symbolika i Znaczenie liczby 4 | Numerologiczna czwórka | Numerologia partnerska

cyfra 4, droga życia 4, liczba 4, numerologia 4, numerologiczna czwórka, symbolika 4, numerologiczna 4, znaczenie liczby 4

DROGA ŻYCIA 4

Numerologiczna 4 - BUDOWNICZY


W numerologii cyfra 4 oznacza dystans, powściągliwość i szeroko rozumianą ostrożność. Droga o wibracji cztery jest wymagająca, ale każdy podjęty trud niesie za sobą trwale i solidne efekty. Cztery wymaga od swojego właściciela budowania trwałych fundamentów, konstruowania życia od podstaw. Wibracja cztery zapewnia bezpieczeństwo, ale za cenę ograniczeń.
Czwórki nie mają problemów z określeniem swojego celu, do którego wytrwale dążą, podjęte sprawy i inicjatywy doprowadzają do końca. Wokół nich panuje porządek, niekiedy nawet zahaczający o pedanterię. Oto numerologia 4.
Numerologiczne czwórki postępują metodycznie, zazwyczaj w oparciu o sprawdzone sposoby. Życie czwórki opiera się na systematycznej pracy, która z czasem przynosi adekwatne owocePracowitość jest cechą szczególną, jaką wyróżniają się czwórki. Zazwyczaj muszą one w swoim życiu realizować się poprzez pracę, w przeciwnym razie mogą odczuwać niepokój i brak poczucia własnej wartości. Osoby o tej wibracji są uczciwe i wytrwałe we wszystkim czego się podejmują, a przez to są cenione przez otoczenie. Dzięki swojej rzetelności są w stanie szybko zdobyć przyjaźń i zaufanie obcych sobie ludzi. Czwórki nie należą do osób, które potrafią czy lubią okazywać swoje uczucia, są raczej powściągliwe i brak im w tym względzie fantazji.Numerologiczne czwórki mają zdolność dostrzegania nieistotnych szczegółów, analitycznego myślenia, talent do planowania i organizowania. Podchodzą dość krytycznie do ludzi i ostrożnie dobierają przyjaciół. Czwórki są lojalnymi i wiernymi przyjaciółmi, którym można zaufać i powierzyć sekret. W życiu są zazwyczaj spokoje i zdystansowane. Sceptycyzm połączony ze zdrowym rozsądkiem czyni z nich osoby solidne, praktyczne, ale także bardzo poważne. Nie dla nich ryzyko, czy nieoczekiwane zmiany planów oraz przewroty życiowe.

cyfra 4, droga życia 4, liczba 4, numerologia 4, numerologiczna czwórka, symbolika 4, numerologiczna 4, znaczenie liczby 4
Osoby o wibracji cztery mają silną wolę i gdy tylko coś postanowią, to z pewnością dopną swego. Ich wadą jest to, że są mało elastyczne, zbyt przywiązane do tradycji i przeszłości, co z pewnością może je ograniczać i powodować, że ciężko zmienić ich przyzwyczajenia.Negatywna czwórka
będzie bardzo leniwa, przywiązana do własnych schematów i rutyny, a do tego nietolerancyjna. Odwaga zmieni się w chęć rządzenia i dominacji. Taka osoba staje się kłótliwa, nerwowa. Nie znoszą głupoty, indolencji i lenistwa, a jeśli takie cechy u kogoś dostrzegą, to stają się wówczas bardzo krytyczne i ostre. Jeżeli już podejmują rozmowę, to mówią otwarcie, co myślą.

Istotne jest, aby numerologiczna 4 miała wokół siebie ludzi podobnych do siebie - praktycznych, a do tego pełnych zapału i entuzjazmu do pracy, którzy upewnialiby i dodawali odwagi. Jeśli natomiast nikt taki w najbliższym otoczeniu się nie pojawi, czwórka zamknie się w sobie i trudno będzie nawiązać jej kontakt z innymi ludźmi i otoczeniem.

Czwórki mają wiele zalet tj. prawdomówność, odpowiedzialność, solidność oraz słowność. Na ogół są zdystansowane, gdyż lubią obserwować otoczenie z bezpiecznej odległości. Czwórki na ogół nie są otwartymi osobami, zanim z kimś się zaprzyjaźnią, muszą tę osobę dobrze poznać. Zanim podejmą jakąś decyzję muszą ją dobrze przemyśleć i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Numerologiczne 4 są pracowite, sumienne, dbają o szczegóły i o to, aby praca była wykonana na czas. Czwórki mogą osiągnąć sukces, głównie ze względu na swoją systematyczność. Rzadko cierpią na braki materialne, ponieważ prawie zawsze pracowitość połączona z cierpliwością daje pozytywne efekty. Stabilizacja jest im niezbędna do spokojnego, systematycznego i metodycznego działania.

Zazwyczaj czwórka ma łagodne usposobienie, nie popada w konflikty, nie jest egoistyczna i próżna. Niestety, zamknięcie się w sobie i dystans jaki wytwarza w stosunku do innych może być odczytany jako chłód, a tym samym taka postawa może być niewłaściwie odebrana. Na pierwszy rzut oka cicha i spokojna czwórka ma jednak sporo do zaoferowania jako przyjaciel. Ten kto ma czwórkę za przyjaciela, partnera życiowego lub w interesach może powiedzieć, że wygrał los na loterii.

Często czwórki są nieufne i skryte przed ludźmi, przez co często mogą czuć się samotne i odtrącone od społeczeństwa. Zamiast dużej liczby znajomych, wolą skromne grono kilku zaufanych przyjaciół.

Zagrożeniem dla czwórki może być pracoholizm, zwłaszcza wtedy, kiedy nie chcą być gorsze od innych, dorównać im, a nawet ich prześcignąć. Powinny pamiętać o tym, że praca to nie jedyna sfera życia i powinny zadbać także o swoje szczęście. Czwórki wyjątkowo źle znoszą krytykę i porażki. Powinny też uważać, aby nie popaść w rutyniarstwo, ciasnotę umysłową, krytycyzm oraz fanatyzm.

cyfra 4, droga życia 4, liczba 4, numerologia 4, numerologiczna czwórka, symbolika 4, numerologiczna 4, znaczenie liczby 4

Numerologia 4 - kariera zawodowa

Czwórki, dzięki swojej pracowitości są w stanie osiągnąć sukces niemal w każdym zawodzie. Kiedy praca staje się ich pasją, to dają z siebie więcej niż się od nich wymaga. Zdarza się, że rezygnują wówczas ze swojego hobby, tylko po to, aby wykonać pracę, która ich pasjonuje. Czwórki charakteryzują się analitycznym umysłem, a to sprawia, że świetnie sprawdziliby się jako inżynierowie. Ponadto mają predyspozycje do wykonywania takich zawodów jak: księgowy, prawnik, sekretarz, urzędnik, ekonomista, żołnierz zawodowy czy mechanik.

Ze względu na swoje cechy numerologiczne czwórki nadawać się będą do pracy biurowej czy w przeróżnych urzędach. Będą także wspaniałym szefem i kierownikiem. Powinny jednak uważać, aby nie stać się despotycznym i surowym pracodawcą.

Numerologiczna 4 idealnie sprawdzą się też jako właściciele biznesu. Mają talent do wyprowadzania firmy z tarapatów na linię prostą. Czwórki pracują ciężko, ale nie zawsze pociąga to za sobą gratyfikacje finansowe. Chcą one zapewnić swojej rodzinie wszystko to, czego potrzebuje, dlatego często przynoszą pracę do domu.

Numerologiczne 4 przez swoją solidność, metodyczność i świetną organizację pracy są pożądanymi pracownikami, którzy zawsze dotrzymują terminów, ich praca jest najwyższej jakości. Mają w sobie siłę i zdolność do tego, aby zmienić świat, a sukces odniosą w dziedzinach, w których konieczne jest posiadanie zmysłu praktycznego.

Numerologia 4 - miłość, numerologia partnerska

numerologiczna 4, znaczenie, miłość, numerologia 4
Numerologiczne czwórki nie lubią wielkich imprez i masowych zgromadzeń, za to świetnie odnajdują się w niewielkich, kameralnych grupkach. W nielicznym towarzystwie są w stanie zbudować prawdziwe relacje, które oparte są na lojalności i zaufaniu. Natomiast w tworzeniu związków może brakować im spontaniczności i śmiałości, a przez to mogą być mało romantyczne. Powinny również uważać na to, aby w ich związku nie pojawia się monotonia i rutyna. Czwórki często są spolegliwe i to partner przejmuje władzę w związku. Takie związki jednak nie przeszkadzają czwórkom, o ile są ogólnie dobrze traktowane, bo poczucie władzy nie jest im niezbędne do szczęścia. W związku czwórki są chłodne i surowe, dlatego niechętnie okazują swoje uczucia, natomiast jeśli już zdecydują się na relację, to można przypuszczać, że będzie to długotrwała "inwestycja".

Zazwyczaj czwórki ukrywają swoje prawdziwe uczucia i emocje, a w związkach, pomimo szczerości, nie zawsze mówią o wszystkim partnerowi. Potrafią budować prawdziwe związki, są gotowe do poświęceń i wyrzeczeń. Czwórki potrzebują trochę czasu, aby uwieść osobę, która im się podoba, dlatego rzadko płeć przeciwna zakochuje się w nich od pierwszego wejrzenia.

Pragną stworzyć szczęśliwą rodzinę, za którą będą odpowiedzialni. Czwórki starają się i ciężko pracują na to, aby partnerowi i dzieciom nigdy niczego nie zabrakło. Przy jednoczesnej niechęci do zmian czwórka to odpowiednia osoba do zbudowania trwałych więzi.

Numerologia 4 związek 


Numerologiczna 4 i 1
Związek lubiącej nowe wyzwania jedynki i metodycznej czwórki pozwoli na osiągnięcie wyznaczonych celów. Cierpliwa czwórka pokieruje jedynką, sprawi, że plany będą miały szansę zrealizować się. W tym związku jedynka musi dorównać czwórce pod względem wytrwałości i cierpliwości. Jedynkę może denerwować to, że czwórka, która lubi sprawdzone rozwiązania, nie będzie przychylna nowym pomysłom, czy nagłym zmianom planów, ale jeśli tylko przekona się do czegoś, to na pewno będzie dążyć do urzeczywistnienia podjętych przedsięwzięć. Stateczna czwórka zapewni jedynce spokój, dzięki czemu być może osiągnie znacznie więcej niż planowała.
 
Numerologiczna 4 i 2
Dwójka znana jest z tego, że jest bardzo wrażliwa, czuła, uczuciowa i delikatna, ma intuicję i talent artystyczny. Natomiast często nie ma jasno wyznaczonych celów i metodologicznego podejścia do rozwiązywania problemów. Jednak te cechy ma czwórka, dlatego wspólnie jesteście w stanie stworzyć silny związek, który będzie się wzajemnie uzupełniał.
 
Numerologiczna 4 i 3
Związek ten będzie wymagał od Was wielu wyrzeczeń i może przechodzić perturbacje w procesie "docierania się". Jeśli jednak przetrwacie ten czas, pójdziecie na wzajemne ustępstwa, to okaże się, że warto było się starać. Trójka nie będzie w tym związku wielbiona za swój urok, będzie musiała poważniej przyjrzeć się swojemu życiu i porzucić lekkomyślne zachowanie. Czwórka ma szansę docenić w trójce to, czego sama ma w niewielkiej ilości: swobodę, dystans, lekkość w życiu.
 
Numerologiczna 4 i 4
Spotkanie dwóch czwórek to spotkanie dwóch budowniczych. Razem jesteście w stanie wypracować sobie szczęście, którego inni będą mogli Wam tylko pozazdrościć. Zbudujecie swój związek spokojnie, bez zbędnego pośpiechu w oparciu o ważne dla Was wartości. Wasz związek być może nie będzie opierać się na wylewności, ale na wzajemnej ufności, lojalności, wierze, dzięki czemu zapewnicie sobie bezpieczeństwo.
 
Numerologiczna 4 i 5
Czwórka i piątka to jak ogień i woda, Wasz związek opiera się na odmienności waszych osobowości. Czasami jest to atrakcyjne i pociągające, a niekiedy irytujące. Brak konsekwencji i nieustanne poszukiwanie wrażeń może denerwować czwórkę, ale jeśli pokonacie te trudności, to będziecie przeciwieństwami, które się przyciągają, świetnie się uzupełnicie, ale niewątpliwie jest to wymagający związek.
 
Numerologiczna 4 i 6
Czwórka i szóstka mają olbrzymie szanse na to, aby stworzyć wspaniały, satysfakcjonujący, a przede wszystkim szczęśliwy związek. Oboje cenią harmonię i spokój. W waszym wspólnym życiu będziecie mieli okazje pomagać innym, uczyć ich i wspierać. Należy jednak pamiętać, aby nie brać na siebie zbyt wielu obowiązków. Czwórka i szóstka stanowią parę, która potrafi zbudować do o silnych fundamentach, do którego z chęcią będą przychodzić inni, aby ogrzać się przy domowym ognisku.
 
Numerologiczna 4 i 7
Czwórka to liczba, która związana jest z materią, natomiast siódemka oznacza uwolnienie od materii. Związek tych dwóch liczb jest bardzo silny i stały. Siódemka najczęściej będzie inspirować partnera do działania, natomiast czwórka zrealizuje się tutaj jako wykonawca pomysłów siódemki.
 
Numerologiczna 4 i 8
Czwórka i ósemka świetnie odnajdują się w sferze materii, a wspólne cele i podobne metody działania spowodują, że będą one w stanie dogadać się bez słów. Wspólnymi siłami uda się wam osiągnąć sukces materialny, który sprawi, że czwórka poczuje się bezpiecznie, a ósemce przyniesie spełnienie, poczucie siły. Po osiągnięciu wspólnych, materialnych celów, będzie wam łatwiej zagłębiać się w sferę duszy.
 
Numerologiczna 4 i 9 
Czwórka jest osobą, która stąpa po ziemi, a dziewiątka... lata nad ziemią. Spotkanie tych dwóch typów osobowości może przynieść korzyści jednej i drugiej stronie. Czwórka może wdrożyć w życie idealistyczne koncepcje dziewiątki, przez co sprawi, że nie będą one istniały jedynie w sferze marzeń. Natomiast dziewiątka może pomóc w ich realizacji, a przy tym nauczyć się systematycznego i konsekwentnego realizowania swoich idei.
 

cyfra 4, droga życia 4, liczba 4, numerologia 4, numerologiczna czwórka, symbolika 4, numerologiczna 4, znaczenie liczby 4

Sławne numerologiczne Czwórki

Ryszard Wagner, Samuel Morse, Mark Twain, Stalin, Henryk VIII, Arnold Schwarzenegger Nicole Kidman, Avril Lavigne, Elton John, Brad Pitt, Bill Gates, Leonardo Da Vinci, Pamela Anderson

Liczba Drogi Życia ma charakter ogólny, jest tym, czym w astrologii Znak Zodiaku. Aby dowiedzieć się więcej, należy wykonać Portret Numerologiczny, który tworzy się na podstawie daty urodzenia oraz imienia i nazwiska. Taki portret jest swoistą Mapą Życia, dzięki której rozumiemy wydarzenia z naszego życia, sens naszych związków, a także to dokąd zmierzamy, a przede wszystkim - po co.

Numerologiczna 4 w związkach z innymi wibracjami

1 komentarz:

  1. Witam, wyszła mi 4 ale totalnie do mnie nie pasuje, wrecz przeciwnie, jest to jakby opis zupełnie odwrotnej osobowości, wszystko jest na odwrót, a dużo bardziej identyfikuję się z 3, co to oznacza?

    OdpowiedzUsuń