niedziela, 21 lipca 2019

Numerologia 6 2021 | Droga życia 6 | Liczba 6 | Cyfra 6 | Symbolika i Znaczenie liczby 6 | Numerologiczna szóstka | Numerologia partnerska

droga życia 6, cyfra 6, liczba 6, numerologia 6, numerologiczna 6, numerologiczna szóstka, symbolika 6, znaczenie liczby 6

NUMEROLOGIA 6 2021

Numerologiczna 6 - NAUCZYCIEL


Droga życia o numerze sześć symbolizuje miłość, rodzinę, partnerstwo, opiekę, służbę, sztukę, harmonię oraz odpowiedzialność za siebie i innych. Numerologiczne szóstki dążą przede wszystkim do harmonii w swoim życiu. Na ścieżce, którą podąża szóstka będą pojawiać się zadania, które będą od niej wymagać podejmowania decyzji, wyborów, tolerancji, odpowiedzialności, sprawiedliwości, a także perfekcji. Będzie ona ponosi odpowiedzialność, która będzie kosztować ją wiele wyrzeczeń. Oto numerologia 6.

Spis treści:

1. Numerologiczna 6 - opis ogólny

2. Numerologiczna 6 a kariera i praca

3. Numerologiczna 6 w miłości

4. Numerologiczna 6: Kobieta, Mężczyzna, Dziecko

5. Numerologiczna 6 w związku z innymi cyframi

6. Życie numerologicznej 6

7. Liczba duszy 6

8. Liczba Ekspresji zewnętrznej 6

9. Liczba Celów życia 6

10. Znane i sławne numerologiczne 6

11. Komentarze (jeśli jesteś numerologiczną 6 lub znasz kogoś o tej Drodze życia, zostaw komentarz, stwórzmy największą bazę wiadomości na temat cyfry 6)

  
Numerologiczne 6 są bardzo rodzinne, uczuciowe, wrażliwe i gotowe do walki za tych, którzy są dla niej najważniejsi. Są altruistyczne, uczynne i gotowe do poświęceń, a przede wszystkim dążące do tego, by w ich życiu oraz otoczeniu panował ład i spokój. Z natury są spokojne, dobre, delikatne, nie ulegają łatwo złym emocjom. Zazwyczaj lubiane przez inne osoby i darzone szacunkiem. Przyjaźnie, które zawierane są przez szóstkę są długotrwale i lojalne. Numerologiczne szóstki mają idealistyczną naturę, są czarujące, zazwyczaj bezkonfliktowe oraz łagodne. Są pełne miłości i mają wiele ciepła dla każdego, co powoduje, że lgną do nich dzieci i osoby, które potrzebują pomocy, czując ich uczciwość i mądrość. Pełna ideałów szóstka zawsze będzie stać po stronie słabszych, gotowa, aby dążyć do prawdy i sprawiedliwości. Szóstka potrafi przeanalizować każdy problem, a następnie wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski, które pomogą w jego rozwiązaniu. Szóstki rzadko krytykują, bo zwykle starają się wytłumaczyć i nauczać. Mają sporo kompleksów i nie czują się zbyt pewne siebie, dlatego niezbędna jest im akceptacji, aby mogły w pełni rozwinąć skrzydła.droga życia 6, cyfra 6, liczba 6, numerologia 6, numerologiczna 6, numerologiczna szóstka, symbolika 6, znaczenie liczby 6
Szóstki są olbrzymimi wrażliwcami, dlatego reagują cierpieniem na cierpienie innych. Może ona dawać innym wsparcie i pomoc, ale sama też potrzebuje ochrony. Jeśli jej nie otrzyma to jej życie zacznie przypominać sen. Często jest tak, że potrzeba wsparcia skłania ją do wejścia w związek małżeński i założenia rodziny, gdzie będzie mogła kimś się opiekować, a i ona sama znajdzie ochronę. Dobro innych, szczególnie najbliższych przedkłada ponad własne potrzeby oraz szczęście. Szóstki są szlachetne, sprawiedliwe, prawe, o łagodnym usposobieniu. Posiadają bardzo wysoko rozwiniętą intuicję, a także często podążają za wewnętrznym głosemIstotne jest, aby numerologiczna 6 jak najszybciej odkryła co ją fascynuje. Swoje powołanie może odkryć w psychologii, pedagogice, duchowości, finansach, polityce, wojsku czy działalności artystycznej i sztuce. Powinna wykorzystać swoje umiejętności i realizować się wszędzie tam, gdzie będzie mogła wykorzystać swoją mądrość, troskę i opiekę. Pieniądze dla szóstki są przede wszystkim środkiem do zapewnienia bezpieczeństwa i wygody bliskich jej osób, a nie celem samym w sobie. W kwestii wydawania są zazwyczaj oszczędne i rozważne. Szóstki uwielbiają pomagać i służyć innym, czują się wtedy potrzebne. Są wygadane i elokwentne, lecz powinny zwrócić uwagę na to, aby nie plotkować.

Numerologiczne 6, które wibrują negatywnie mogą być nieprzystosowane do życia, trudne we współżyciu, mogą mieć wiele wątpliwości, przez co ciężko będzie im podejmować decyzje. Staną się przeciwieństwem pozytywnych cech szóstki. Będą nieodpowiedzialne, niewrażliwe, zaniedbane, będą wymagać od innych rzeczy niemożliwych i krytykować. Będą cierpiały, obrażały i zazdrościły innym, będą mieć poczucie porażki. Takie szóstki będą pesymistycznie spoglądać na otaczający je świat, nie będą potrafiły zaakceptować odmienności, ani cieszyć się życiem. Zatracą się w dążeniu do perfekcji, a przez to utracą smak życia. Umiejętność analizy powoduje, że często roztrząsają podjęte decyzje, wiele rozmyślają i rozważają przeróżne scenariusze, przez co nie mogą wyrwać się ze swojej sfery myślowej i podjąć decyzji.

Negatywne szóstki są pozbawione ideałów, nieobowiązkowe, nieodpowiedzialne i leniwe, a do tego tworzą nieistniejące problemy. Bywają nieprzejednanie, pamiętliwe i mściwe, zwłaszcza kiedy bezpieczeństwo i dobro kochanych przez nie osób jest zagrożone. Wtedy są niebezpieczne dla wrogów.

Powinny uważać na wszelkiego rodzaju uzależnienia. Nadwrażliwość i emocjonalność może spowodować, że będą chciały jakoś ukoić swój smutek. Problemy emocjonalne mogą też doprowadzić do depresji.

W domu szóstki lubią dominować, jednak są czułe i kochające. Wiele wymagają od swoich bliskich, dlatego często są bardzo surowe. Szóstka potrzebuje wiele ciepła i miłości, tylko w ten sposób można wydobyć z niej najlepsze cechy. Niespełnienie w rodzinie i związku powoduje, że stają się smutne i melancholijne. Niekiedy zdarza się, że rzucają się w wir romansów i nieobca jest im postawa nihilistyczna.

numerologia 6, numerologia partnerska

Numerologia 6 - kariera zawodowa

Dzięki swojej wrażliwości, szóstki świetnie sprawdzą się w roli artysty oraz wszędzie tam, gdzie będą mogły wykorzystać swoje kreatywne i twórcze zdolności. Lubią wygodne życie, a bezpieczna sytuacja jest dla nich ważna, jednak dążenie do bogactwa nie jest ich celem. To co nimi kieruje, to chęć zapewnienia najbliższym tego, co potrzebują. Zazwyczaj, aby osiągnąć sukces zawodowy, muszą być spełnione w związku i rodzinie.

Szóstki świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest niesienie pomocy potrzebującym. Ideale zawody dla szóstki to: lekarz, pielęgniarka, nauczycielka, opiekun osób starszych, przedszkolanka, pedagog, psycholog, dekorator. Natomiast z uwagi na olbrzymią wrażliwość mogą się stać wybitnymi artystami, ludźmi sztuki. Niestety, często nie wierzą w siebie i swój talent, dlatego otoczenie powinno ja bardzo wspierać.

Numerologia 6 - miłość, numerologia partnerska

droga życia 6, cyfra 6, liczba 6, numerologia 6, numerologiczna 6, numerologiczna szóstka, symbolika 6, znaczenie liczby 6
Numerologiczna 6 miłość i związki traktuje bardzo poważnie, dlatego zanim zdecyduje się na zawarcie związku małżeńskiego musi dobrze poznać partnera. Jednym z głównych celów jest dla niej założenie szczęśliwej i kochającej się rodziny. Jeśli wymaga tego dobro rodziny, jest gotowa poświęcić swoją karierę zawodową. Z łatwością nawiązuje nowe znajomości i przyciąga do siebie ludzi.

Szóstki są ciepłe, czule i rodzinne. Nie lubią monotonii w związku, dlatego lubią sprawiać swojej połówce niespodzianki. Pragną, aby ich związek był pełen romantyczności i czułości. Szóstki są wrażliwe, a przez to łatwo jest je urazić i zranić. Czasami są zbyt czułe i mogą "zagłaskać kota na śmierć". Nie mają problemów z okazywaniem uczuć w związku. Potrzebują kogoś, kto je zrozumie i obdarzy szczerym uczuciem. Kiedy już się zakochają, to obdarzą partnera tak silnym uczuciem, jak żadna inna wibracja.

Numerologiczna 6 - Kobieta

Na zewnątrz wydaje się opanowana, chłodna, a nawet wyobcowana, ale wewnątrz ukrywa zmysłowość i seksualność. W młodości, często naiwna, sentymentalna i nieśmiała. Jako dorosły człowiek jest bardzo rozsądna. Bywa marzycielska, ma wielką wyobraźnię i wielką intuicję. Może być delikatna, nieśmiała, skromna lub uwodzicielska, zalotna i zabawna. Jej nieprzewidywalność sprawia, że jest szczególnie atrakcyjna. Nastawiona na romantyczne relacje. Pielęgnuje i delektuje się każdą chwilą miłości.

Serce i dusza są podporządkowane ich uczuciom. Kobieta 6-ka potrzebuje wrażliwego i czułego partnera, bo tylko taka osoba uczyni ją szczęśliwą. Nie toleruje bylejakości w związku: wszystko lub nic. Chce kochać i być kochaną, aż do końca. Może być gwałtowna i drażliwa. Chce bezpieczeństwa, zrozumienia i troski. Choć jest w stanie stawić czoła każdej życiowej burzy. Opuszczając partnera stara się utrzymywać przyjazne relacje. Małżeństwo i dzieci to jej główne priorytety. Wybiera męża z równą pozycję społeczną i podobnymi zainteresowaniami.

Relacje z rodziną mają dla niej pierwszorzędne znaczenie, a poświęca im dużo czasu i wysiłku.

Numerologiczna 6 - Mężczyzna

Taki mężczyzna jest pożądany, bo jest pracowity i niezawodny. Dąży do stabilnej relacji. Potrafi kochać bezinteresownie. Łatwo podatny na zagrożenia, woli dawać niż brać. Dostrzega zalety i wady zarówno partnerstwa, jak i życia w pojedynkę. Najpełniej wyraża swoje uczucia w związku, stara się znaleźć właściwe słowa, aby być zrozumianym przez partnerkę.

Może być szczerym i głęboko zaangażowanym partnerem. Jego potrzeba zmysłowej miłości oznacza przede wszystkim ciało, a potem duszę. Dobrze przystosowuje się do zmieniających się okoliczności. Jeśli szanujesz go jako osobę, czuje się pewny, w przeciwnym razie zmienia partnerkę. Bardzo przywiązany do matki, a jego żona musi zdobyć miejsce dla siebie w jego życiu. Nie lubi innowacji, respektuje zwyczaje i tradycje. Ma zwiększoną intuicję.

Dom i rodzina są dla niego najważniejsze. Dużym problemem w relacjach z nim jest niechęć, wrażliwość na krytykę i piętnowanie innych. Może być pedantyczny i wymagający od innych. Musi nauczyć się przebaczać innym ich słabości.

Numerologiczna 6 - Dziecko

Dzieci numerologiczna 6 czują się w swoim żywiole tuż obok swoich braci i sióstr. Zawsze muszą opiekować się kimś, rozkazywać komuś lub bawić się. Dziecko takie czuje się szczęśliwe w szczęśliwej rodzinie. Twoje dziecko jest urocze, przyjazne, ale też kapryśne i uparte. Zazwyczaj jest też odpowiedzialne wobec innych. Zadaniem rodziców jest nauczyć dzieci równowagi w pokazywaniu emocji. Te dzieci są bardzo wrażliwe i opiekuńcze, najmniejsza krytyka wobec nich jest postrzegana jako atak na ich mały świat. Mają też bardzo dużo osobistego uroku, co czasami skrupulatnie wykorzystują. Bo przecież numerologiczna 6 to urodzony manipulator. Jako rodzic bądź pewny siebie i odpowiadaj na miłość  dziecka z miłością, którą ci daje. Numerologiczna 6 to dziecko z ogromnym sercem.
 

Numerologia 6 związek 


Numerologiczna 6 i 1
Możecie być parą, którą łączą zamiłowania literackie i naukowe, wzniosłe ideały, a także zainteresowanie sztuką. Wasz związek koncentrować będzie się głównie na rozwoju intelektu, zdobywaniu wykształcenia, dbaniu o to, aby spędzić komfortowo czas. Istnieje również inny scenariusz, w którym - wspólne życie bez zrozumienia wzajemnych potrzeb i obcość. W takim przypadku szóstka wejdzie w rolę strony poświęcającej się i cierpiącej. Z kolei jedynka będzie tą despotyczną połówką, co może być męczące dla lubiącej dominować w związku i życiu rodzinnym szóstki. Szósta powinna pamiętać, że jedynka nie akceptuje ciągłego pouczania.
 
Numerologiczna 6 i 2
To bardzo dobrze dobrana para pod względem tych samych motywacji intelektualnych i materialnych. Szóstaka to łagodna i harmonijna osoba, która będzie chciała spełniać funkcję opiekuna wobec dwójki, a dwójce nie pozostanie nic innego, jak poddać się tej roli. Dwójka i szóstka mogą stworzyć piękny , komfortowy dla obojga związek, lecz istnieje niebezpieczeństwo, że stworzą duszny układ, który w dużej mierze będzie opierał się na obowiązku i poczuciu winy. W którą stronę będzie zmierzał wasz związek - to zależy od Was.
 
Numerologiczna 6 i 3
Szóstka wprowadzi w życie trójki odrobinę spokoju, dużo odpowiedzialności i harmonii, za to trójka zapewni partnerowi radość z życia. Wasz dom będzie komfortowy, pięknie urządzony, a odwiedzający go ludzie będą się w nim bardzo dobrze czuli. Wasze zainteresowania skupią się przede wszystkim na rozwijaniu talentów, pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Powinniście jednak uważać, aby nie brać na siebie zbyt wielu obowiązków, którym nie będziecie w stanie podołać. Wasz związek może nieco skomplikować tendencja do wzajemnych oskarżeń. Jeśli jednak porozumiecie się na wszystkich płaszczyznach, stworzycie szczęśliwy i harmonijny związek.
 
Numerologiczna 6 i 4
Czwórka i szóstka mają olbrzymie szanse na to, aby stworzyć wspaniały, satysfakcjonujący, a przede wszystkim szczęśliwy związek. Oboje cenią harmonię i spokój. W waszym wspólnym życiu będziecie mieli okazje pomagać innym, uczyć ich i wspierać. Należy jednak pamiętać, aby nie brać na siebie zbyt wielu obowiązków. Czwórka i szóstka stanowią parę, która potrafi zbudować do o silnych fundamentach, do którego z chęcią będą przychodzić inni, aby ogrzać się przy domowym ognisku.
 
Numerologiczna 6 i 5
Łagodna i harmonijna szóstka i energiczna piątka to a pierwszy rzut oka przeciwieństwa. Związek ten ma szanse spełnić wasze oczekiwania, jeśli szóstka będzie potrafiła dać odrobinę wolności piątce, a piątka będzie starała się zrozumieć szóstkę. Jesteście w stanie stworzyć sobie nawzajem warunki do rozwoju intelektualnego, pracy twórczej i zdobywania doświadczeń, którymi będziecie dzielić się z innymi.
 
Numerologiczna 6 i 6
Szóstki cenią harmonię, piękno oraz wygodny i bezpieczny dom, zatem idealnie się dobraliście! Jako, że szóstka nie jest liczbą materii, to pojawić się mogą w tym obszarze problemy. Jeśli jednak oboje macie wystarczająco wiele, to z chęcią będziecie dzielić się tym co macie z innymi. Dotyczy to nie tylko kwestii pieniędzy, ale również wartości intelektualnych. Powinniście uważać, aby nie ulegać za bardzo zazdrości i nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań wobec partnera. Atmosfera jaką wytworzycie może być bardzo opiekuńcza, wręcz zbyt... idealna, dlatego nie zapomnijcie o odrobinie szaleństwa.
 
Numerologiczna 6 i 7
Związek ten cechuje wiele sprzecznych dążeń i należy włożyć odrobinę wysiłku w to, aby pogodzić wspólne interesy. Nadopiekuńcza szóstka może naruszać niezależność siódemki, dlatego powinna pamiętać o tym, aby pozostawić jest wolną przestrzeń, w której tak lubi przebywać. Przez to szóstka może czuć się niekiedy niepotrzebna. Jeśli jednak uwzględnicie te sprzeczności i własne potrzeby, to macie szansę, aby stworzyć wspaniały związek.
 
Numerologiczna 6 i 8
Macie szansę, aby stworzyć piękny związek, jednak jest to obarczone kilkoma warunkami. Jeśli jesteście dojrzałymi ludźmi którzy wiedzą czego chcą, a Wasz związek został stworzony na solidnych fundamentach, to nawet różnice, które pomiędzy wami istnieją nie są w stanie zniszczyć łączącego Was uczucia. Jeśli nie, to może pojawić się między Wami konflikt. Idealistyczna szóstka będzie zarzucać ósemce materializm. Szóstka powinna docenić skuteczność , moc i talent przywódczy ósemki, natomiast ósemka winna zaakceptować idealizm i wartości, którymi kieruje się szóstka.
 
Numerologiczna 6 i 9 
Związek szóstki i dziewiątki, to związek dwójki idealistów. Oboje widzicie sens i powołanie w pomaganiu i służbie innym, a także w walce o prawa dla najbiedniejszych oraz sprawiedliwość społeczną. Można powiedzieć, że wspólny cel i dążenia Was łączą. W tym wszystkim nie powinniście zapominać o sobie nawzajem, o własnych potrzebach i przyjemnościach - o szczęściu osobistym.
       

Życie numerologicznej 6

 
Nawet jako dziecko i młoda osoba, zawsze byłeś odpowiedzialny, ale możliwe jest, że zbuntowałeś się przeciwko niej, czując się przytłoczony obowiązkami rodzinnymi lub domowymi, którym nie mogłeś podołać. Zmieniło się to wraz z wiekiem, a ci, którzy znali Cię w młodości, mogą teraz być zdumieni transformacją w tak odpowiedzialnego dorosłego człowieka. Pamiętanie własnych doświadczeń z dzieciństwa pomoże Ci zrozumieć współczesną młodzież, co jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli masz własne dzieci. Jeśli nie, przekonasz się, że wielu dorosłych w Twoim życiu to w jakiś sposób Twoje dzieci.

W tym życiu dowiesz się wiele o rodzicielstwie. Ale jesteś tu także po to, by tworzyć, by nauczyć się, że kreatywność ma wiele form i że nie ogranicza się tylko do zakładania rodziny. Kreatywność to zewnętrzny wyraz tego, co czujesz wewnątrz, a dzięki Twojej więzi z rodziną, wyciągniesz wiele wniosków i wiele się nauczysz. Twoi rodzice i okoliczności, w jakich zostałeś wychowany, mogą mieć na Ciebie duży wpływ. To może być też trudna lekcja do nauczenia. Być może winisz rodziców lub rodzeństwo lub czujesz się przed nimi odpowiedzialny w dorosłym życiu, nawet po ich śmierci.

Nie możesz znieść kwestionowania Twojej wierności i lojalności, a odróżnienie prawdziwej miłości od poczucia winy i obwiniania może być trudne. Droga Życia 6 uczy Cię, że jesteś przede wszystkim odpowiedzialny przed sobą, że członkowie rodziny i krewni nie są sobie nawzajem nic winni, i że miłość rozwija się, gdy może swobodnie podążać w każdym kierunku. Idziesz ścieżką odpowiedzialności, ale nie jesteś odpowiedzialny za wszystkich i wszystko, co napotkasz, w tym członków swojej rodziny. Relacje rodzinne są dla Ciebie ważne, podobnie jak więzy krwi. Każdy krok, który wykonujesz jest bezpośrednio związany z ostatnim, który wykonałeś i następnym, który wykonasz.

Jedną z głównych lekcji numerologicznej 6 jest lekcja równowagi. Idziesz ścieżką, która jest podzielona na trzy pasy ruchu. Środkowa ścieżka zawiera energie miłości, spokoju, przynależności i troski, i zapewnia imponujące umiejętności nauczania, uzdrawiania, tworzenia, pielęgnowania, rozrywki i rozwiązywania problemów. Po obu stronach znajdują się skrajności życia - nierozwiązane nieporozumienia, nienawiść, kontrola, chciwość, konflikt, okrucieństwo i zależność. Niektóre numerologiczne 6 urodziły się pomiędzy dwoma skrajnościami, ponieważ osobowości lub sytuacje rodziców lub rodzin były przeciwstawne.

Od czasu do czasu zapuszczasz się w skrajności, ale nie będziesz tam szczęśliwy i będziesz pragnął powrócić do stabilności Drogi życia 6. Skup się na miłości, pokoju, uzdrowieniu i zrozumieniu. To są elementy, które sprawią, że Twoja podróż na zewnątrz i do wewnątrz będzie udana. Oczywiście, każdy może iść trzypasmową ścieżką i pozostać na środkowym pasie. Ale Twój test jest trudniejszy. W miarę upływu Twojego życia, będziesz gromadził obowiązki i zadania, które muszą być zidentyfikowane, posortowane, dostosowane i pogodzone, tak abyś mógł utrzymać równowagę.

Wiele z Twoich obowiązków będzie przyjemnych. Niektóre nie. Duża część Twoich zadań może okazać się obowiązkami innych, którzy w jakiś sposób przerzucili je na Ciebie. Jesteś odpowiedzialny za swoje własne życie i te sytuacje i ludzi, których stworzyłeś. Kiedy nie jesteś obarczony cudzymi obowiązkami, wówczas Twoja zdolność do dawania i otrzymywania miłości znacznie się zwiększa.

Droga życia 6 daje Ci magnetyzm. Będziesz przyciągać to, na czym się skoncentrujesz, szybciej niż ma to miejsce w przypadku innych osób, co ma oczywiście swoje wady. Bo kiedy skoncentrujesz się na niebezpieczeństwie, znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji. Skoncentruj się na wadach innych i będziesz otoczony negatywnym zachowaniem. Szukaj problemów, a będziesz je przyciągać. Spróbuj skupić się na tym, co dobre w innych i zastąpić stare osądy nowymi, bardziej realistycznymi ocenami. Pozwól innym żyć swoim życiem bez ciągłego oskarżania i krytyki.

Jesteś koneserem życia, uwielbiasz się bawić. Przyciągasz ludzi swoją niesamowitą aurą. Idziesz przez życie, perfekcyjnie opanowany i spokojny. Oczywiście, masz też różne rodzaje zabezpieczeń. Jesteś przecież odpowiedzialny za siebie. Dlatego też zazwyczaj jesteś w stanie odbić się za każdym razem, gdy upadniesz. Inni pomogą Ci w razie kłopotów. Dajesz dobry przykład, kiedy robisz to, co kochasz. Jesteś gwiazdą. Naturalny artysta, animator i gospodarz. Cały świat jest Twoją sceną. Pamiętaj tylko, że balans nie oznacza ujednolicenia czy stagnacji. Oznacza to ułożenie rzeczy w taki sposób, aby energia mogła się swobodnie poruszać. Balans to ciągłe dostosowywanie.

Na Drodze życia 6 musisz wypracować jasne wyobrażenie o tym, czego pragniesz od życia, w przeciwnym razie nagromadzisz niechciane obowiązki tylko dlatego, że nie miałeś nic innego do zrobienia. Jeśli masz niezrealizowane własne marzenia, Twoja potrzeba wolontariatu musi być ograniczona, chyba że Twoim marzeniem jest, oczywiście, bycie wolontariuszem.

Jesteś nauczycielem, który potrafi pokazać innym, jak dbać o własne potrzeby, jak być odpowiedzialnym za siebie, i że życie nie karze, ale powoduje konsekwencje własnych decyzji i czynów. Tak jak nie możesz zachować równowagi na tej drodze, gdy zmagasz się ze zbyt wieloma ciężarami innych ludzi, tak samo możesz się potknąć, jeśli staniesz się zbyt osądzający, arogancki, lub chciwy. Tendencja do szukania błędów i problemów może spowodować, że zaniedbujesz swoje własne podstawowe potrzeby lub wtrącasz się w życie innych ludzi w przekonaniu, że możesz ich w jakiś sposób "uratować".

Jest to upokarzające doświadczenie, kiedy numerologiczna 6 otrzymuje polecenie, by nie wytrącać się w cudze sprawy. A stanie się tak przynajmniej raz w życiu. Inni raczej są niechętni mądralińskim. Ale nie będziesz tkwić długo w takich sytuacjach. Potrzebujesz stabilności, relacji, miłości. Jesteś dumny z tego, że udzielasz rozsądnych rad i możesz zostać zraniony, kiedy Twoje uwagi są ignorowane lub niedoceniane. Szybko nauczysz się sztuki słuchania, dyplomacji i odpowiedniego wyczucia czasu.

Naprawdę chcesz wszystko zrozumieć. Wiesz, że niemożliwe jest zrozumienie czegoś, czego nie doświadczyłeś. Dotyczy to również Twoich relacji. Możesz żyć z kimś przez całe życie i nie poznać go, ponieważ istnieje bariera, która nie pozwala Ci poczuć, kim on naprawdę jest. Albo, możesz spotkać obcego człowieka i natychmiast go poznać. O jakości Twoich relacji decyduje odpuszczenie osądzania i otwarcie się na indywidualne poznanie lub "doświadczenie" danej osoby.

Co prowadzi nas z powrotem do pojęcia rodziny. Zrozumienie to poznanie. Lekcja zaczyna się od poznania się w obrębie własnej rodziny. Życie nauczy Cię co hamuje proces poznania, a są to: zasady, uporczywie podtrzymywane tradycje i niezdolność do zaakceptowania tego, że każdy zmienia się w miarę rozwoju swojego życia. A kiedy zapoznasz się ze swoją Drogą życia 6, zaczniesz zdawać sobie sprawę, jak bardzo chcesz poznać inne aspekty życia. Przyszedłeś tu, żeby zrozumieć i nauczać.

Posiadasz odpowiedzialne podejście i imponujące umiejętności rozwiązywania problemów. Nie zawsze możesz pomóc tym, którzy poszukają odpowiednich rozwiązań, ale ponieważ Twoja natura jest bardzo opiekuńcza, to zazwyczaj zobowiązujesz się ich wesprzeć. Jednak kiedy postanawiasz potraktować ich nie jak dzieci, ale jak dorosłych, z którymi można się podzielić przemyśleniami i uwagami, lub od których można się czegoś nauczyć, to wtedy powstają głębokie związki. Równość jest kolejną formą równowagi.

Uczysz się o wpływie, jaki poszczególne osoby mają na siebie nawzajem, a w swoim życiu stworzysz wiele relacji. Każda z napotkanych osób wpłynie na siebie nawzajem i właśnie w tym miejscu będą badane Twoje umiejętności wyważania. Lojalność jest jedną z Twoich wielkich zalet, dopóki nie będziesz musiał wybierać pomiędzy bliskimi osobami. Dowiesz się, że Twoje relacje są zbudowane tylko wokół Ciebie i że nie każdy z Twojego kręgu przyjaciół będzie się ze sobą dogadywał. Twój magnetyzm (charyzma) jest tym, co przyciąga ludzi do Ciebie w pierwszej kolejności, a Twoje pragnienia pokoju, które czujesz wewnętrznie emanuje na zewnątrz i sprawia, że inni czują wewnętrzny spokój. Twoje wewnętrzne pragnienie pokoju tworzy energię, która mówi innym, że jest on Twoim celem, jednak oni nie mogą Ci pomóc, ale szanują Cię za to. Przy prawidłowym wykorzystaniu, siła magnetyzmu ma efekt uspokajający, który wspomaga poczucie harmonii również u innych. Kiedy jesteś autentycznie zrównoważony, spokojny i nieosądzający, jesteś w stanie szerzyć pokój i stworzyć atmosferę sprzyjającą dążeniu do wspólnego celu i wzajemnego szacunku.

Dlatego właśnie jesteś uważany za stabilnego doradcę, rozwiązującego problemy, lidera i mediatora. To dlatego jesteś w stanie zdobyć szacunek innych, nawet jeśli inni mogą nie być w stanie wskazać, dlaczego tak bardzo Cię szanują. Kiedy Twoi przyjaciele staną się Twoją "rodziną", będą chcieli Ci pomóc i chronić Cię przez cały czas.

Mogą być też takie sytuacje, kiedy inni zwrócą się przeciwko Tobie, a nawet Cię znienawidzą, kiedy Twoje nadmuchane ego będzie chciało wszystko kontrolować, albo kiedy będziesz osądzał, zamiast kierować się zdrowym rozsądkiem. W tych czasach, negatywne numerologiczne 6 są czasami uważane za tyranów, którzy są agresywni, nieodpowiedzialni, wtrącający się, władczy i uprzedzeni. Inni mogą być rozczarowani Tobą lub nawet bać się Ciebie, kiedy zatracasz swoją miłosierną naturę. Napotkasz również trudności w relacjach, jeśli będziesz głosił pokój i miłość, a z drugiej strony zaprzeczał swoim prawdziwym uczuciom. Kiedy numerologiczna 6 traci równowagę, może być osobą bardzo niestabilną.

Bądź szczery wobec siebie co do tego, co czujesz. Możesz uważać, że nie da się kochać, jeśli czujesz nienawiść. Prawda jest jednak taka, że nie można prawdziwie kochać, jeśli nie wyrażasz na zewnątrz swoich uczuć, które trzymasz w sobie. Nie da się zachować równowagi, kiedy dźwigasz ciężar niewyrażonych uczuć.

Pragniesz stabilności i aprobaty. Musisz doświadczyć poczucia przynależności i akceptacji w swoim domu, rodzinie i społeczności. Lubisz jasno określone zasady i tradycje, które obejmują bezpieczeństwo i umożliwiają Ci odgrywanie roli opiekuna. Ale nie oczekuj, że inni będą postępować zgodnie z Twoimi zasadami.

Niektóre numerologiczne 6 nie wierzą, że rządzi nimi tradycja, konserwatyzm czy zasady, dopóki nie uświadomią sobie, jak bardzo są zmotywowani poczuciem obowiązku i potrzebą "właściwego" postępowania. Być może nie jesteście tradycyjni w szerokim tego słowa znaczeniu, ale w waszej rodzinie i kręgu przyjaciół jest wiele tradycji, których nie chcecie zmieniać.

Na Drodze życia 6 Twój dom jest Twoją twierdzą. Jesteś za niego odpowiedzialny i za tych, którzy w nim żyją. Jesteś głównym zarządzającym, opiekunem, rozwiązującym problemy, uzdrowicielem, wychowawcą i organizatorem. Oczekujesz całkowitej współpracy i nie możesz zrozumieć, dlaczego inni nie doceniają tego, że to, co robisz, jest dla nich. A to powoduje poczucie winy i niechęć wszystkich domowników.

Ci, którzy znajdują się na Drodze życia 6, często są zaangażowani w sytuacje, w których sprawiedliwość jest poddawana w wątpliwość, lub w których prawa są konsekwentnie przestrzegane lub bezczelnie łamane. Uważaj, aby nie tworzyć ekstremalnych rozwiązań, jeśli chodzi o sprawiedliwość i osąd, zasady i przepisy, dobre czy złe. To właśnie tutaj wiele numerologicznych 6 potyka się. Aby zachować równowagę, trzeba będzie zająć dobrą pozycję i ocenić wszystkie czynniki. Zbyt dobrze wiesz, że żadne prawo nie może być absolutne i że prawdziwa sprawiedliwość odbywa się na znacznie wyższym szczeblu.

Kiedy próbujesz egzekwować przestrzeganie swoich zasad, tracisz równowagę, ponieważ uzależniasz się od współpracy innych ludzi. Gdy uświadomisz sobie, jak bardzo jest to dla Ciebie niestabilne, to strach przed utratą kontroli spowoduje dyktatorskie zachowania, albo możesz zamienić się w pesymistę i nieśmiałą osobę. Tak czy inaczej, powoduje to paraliż emocjonalny, który przeszkadza Ci w postępie. Powoduje to również konieczność zasięgnięcia porady tzw. ekspertów, którzy mogą być gorzej poinformowani niż Ty.

Jesteś tu po to, aby nauczyć wszystkiego o równowadze, a potem dać jej przykład. Dom, rodzina i społeczność mają wiele wspólnego z Twoimi aspiracjami. To właśnie z tych doświadczeń rozpoznasz, że świat jest również Twoim domem i że każdy na Ziemi jest Twoją rodziną. Tylko w stanie równowagi miłość może płynąć swobodnie.

Urodziłeś się z tendencją do oceniania, i aby nauczyć się, jak niedokładna może być ocena sytuacji. Urodziłeś się, aby doświadczyć kontroli nad innymi, aby nauczyć się też jej bezcelowości. Urodziłeś się po to, żeby wziąć na siebie odpowiedzialność za naukę o wolności i że to nie wolność od odpowiedzialności jest tym, czego pragniesz, ale swoboda troszczenia się o swoje obowiązki. Urodziłeś się z darem magnetyzmu, aby przyciągnąć innych. Urodziłeś się po to, aby zrozumieć proces twórczy i nauczyć tych rozumień innych. Urodziłeś się też, aby zaprowadzić pokój, aby każde życie mogło trwać jak najdłużej.

Droga Życia 6 może być czasem zagmatwaną wędrówką: ścieżką zmieniających się realiów, obowiązków i wierności. Ale może to być również podróż piękna i miłości, jeśli Twoim zamiarem jest ochrona i upiększanie życia. Intencja jest niesamowitą siłą. Jest to paliwo, które prowadzi Cię przez życie i wskaźnik, który wyznacza Twój kierunek. Bez względu na to, ile napotkasz wojen lub nieporozumień, a nawet weźmiesz w nich udział, jeśli Twoją najmocniejszą intencją jest pokój i zrozumienie, wyciągniesz niezbędne lekcje, a ścieżka życiowa 6 zaprowadzi Cię tam, dokąd chcesz dojść.     
                                 

Liczba duszy 6 (Dążenia Duszy, Wibracja Życia Wewnętrznego) Numerologia 6

 
Cyfra 6 oznacza harmonię, opiekuńczość, moralność i piękno. Osoby o Liczbie duszy 6 charakteryzują się dobrocią, uczciwością i uczuciowością, a do wszystkich swoich swoich obowiązków podchodzą z powagą i rozsądkiem. Podobnie jak 2, osoby te są wrażliwe i dość lękliwe, co starają się ukryć przez złudą przebojowość i męstwo. Czasami za dużą wagę przywiązują do nieważnych spraw, a kiedy już muszą podjąć jakieś ważniejsze decyzje, to do głosu dochodzą wówczas obawy i niepokoje. Dobrze by było, gdyby osoba o Liczbie duszy 6 miała w swoim portrecie numerologicznym cyfry, które je wzmocnią, dodadzą pewności siebie, siły i dynamiki w działaniu, bo kiedy pojawią się wibracje, które mówią o wrażliwości i słabości, to wtedy będzie to osoba, która ma tendencję do depresji.

Osoby o Liczbie duszy 6 cechują się wspaniałomyślnością, dobrocią, zrozumieniem, wrażliwością na krzywdę ludzi i zwierząt, a do tego są bardzo wyrozumiałe, dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest opieka i zrozumienie. Dla swoich najbliższych są w stanie zrezygnować ze swoich marzeń, jednak ta nadmierna troska ma też swoje wady, gdyż może doprowadzić do większych szkód dla rodziny, jak i ich samych.

Należy tu dodać, że do łagodnej i harmonijnej 6-ki w Liczbie duszy najbardziej będzie pasować równie stabilna Ekspresja zewnętrzna lub ewentualnie dynamiczna i mocna, z pewnością niekorzystna będzie zbyt skrajna i ekstremalna Ekspresja zewnętrzna.
*
Głęboko w sercu masz poczucie lojalności i prawdziwą chęć czynienia dobra na świecie. Jesteś głęboko współczujący i odczuwasz potrzeby ludzkości. Zawsze będziesz idealistą i twój sukces, jak również wiele z twoich rozczarowań, będzie wynikiem tej cechy. Jesteś wierny tym, których kochasz, przywiązany do rodziny i tradycji, nawet do tego stopnia, że poświęcasz się dla miłości, rodziny, czy służby. Jesteś stanowczy w swoich ideach dobra i zła. Jesteś w stanie być szczery, nawet bez ogródek, gdy twoje poczucie sprawiedliwości zostało naruszone, ale będziesz walczył tak samo ciężko dla innych jak dla siebie.

Wasza dusza tęskni za pięknem, harmonią i towarzystwem, a kiedy podążacie za swoją duszą, jesteście zdolni do życia na bardzo wysokim poziomie energetycznym i inspirowania innych do tego samego. Nigdy nie powinniście pozwolić, aby życie lub doświadczenie pozbawiło was waszych ideałów. Częścią waszej pracy w świecie jest pomaganie innym, zwłaszcza młodym, w utrzymaniu ideałów miłości, piękna i sprawiedliwości, a całe wasze życie i plany mogłoby zostać zniweczone, gdybyście pozwolili aby cokolwiek zniszczyło waszą wiarę. Jesteście zdolni do głębokiego i trwałego uczucia do tych, których kochacie, ale chcecie być również kochani w zamian i nie jesteście w pełni szczęśliwi, jeśli nie macie miłości i uznania, które w waszym przekonaniu należy się każdemu.

Czasami jesteście zbyt hojni i pobłażliwi do tego stopnia, że dajecie więcej niż powinniście, więcej niż jesteście w stanie, jesteście zbyt dobrzy dla drugiego człowieka. Z tego wynika później wiele waszych kłopotów. Możecie być ślepi na winy innych, rodziny, dzieci lub przyjaciół, a potem cierpicie. Jednak to właśnie ta cecha jest częścią waszego uroku i jest powodem, dla którego inni was kochają. Kontrolujcie swoją dobroć i nie dajcie zbyt wiele. Może to nie jest do końca właściwe i może nawet zakończyć się nieszczęśliwymi lub przykrymi doświadczeniami lub brakiem uznania.

Dajcie część swojej miłości ludzkości i pracujcie dla dobra świata, jak również dla tych, których osobiście kochacie. Dom i małżeństwo znaczy dla was bardzo wiele i dołożycie wszelkich starań, aby zamieszkać w pięknym i szczęśliwym domu. Nadal jednak jesteście w stanie wyrzec się miłości w imię służby ludzkości, ponieważ wasze ideały są tak bardzo wysokie.

Należycie do tych, którzy upiększają życie, a wasze otoczenie i środowisko naturalne powinno być zarówno artystyczne, jak i piękne. Powinniście również otoczyć się przyjaciółmi, którzy czynią świat lepszym miejscem do życia. Dzieci, zwierzęta i ci, którzy są pozostawieni samemu sobie, lgną do was. Od czasu do czasu możecie być po prostu trochę uparci w stosunku do tego, czego chcecie, i tak zdeterminowani, aby realizować swoje własne pomysły i plany, że zapominacie rozważyć punkt widzenia innych osób. Nie chodzi wam o to, żeby być upartym, ale czasami nalegacie, żeby inni robili to, co uważacie za najlepsze, ponieważ uważacie, że to właśnie wasza droga jest najlepsza. Wasze pragnienie pomocy może być tak silne, że tłamsicie tych, których kochacie, a którzy z kolei są zmuszeni do uwolnienia się, aby znaleźć własne szczęście.

Spróbujcie zrozumieć życie trochę bardziej i uświadomcie sobie, że ludzie różnią się w opiniach. Naucz się pomagać innym w robieniu tego, co chcą robić, a nie tylko tego, co powinni robić; im więcej robisz dla innych w przyjazny sposób, tym bardziej będziesz lubiany i pomocny innym.
 

Ekspresja zewnętrzna 6 


Osoba o Ekspresji zewnętrznej 6 jest miła, uczynna, szlachetna, wrażliwa, delikatna, urocza i zrównoważona. Lubi ona towarzystwo, a także potrafi porozumiewać się z otoczeniem. Ludzie uwielbiają ją za niepowtarzalną umiejętność stworzenia miłej atmosfery, w której wszyscy poczują się dobrze. Uwielbia przebywać w swoim domu, w gronie najbliższych i przyjaciół, gdzie cieszy się z tego co posiada. Z pewnością potrafi docenić to co ma, a swoim szczęściem chciałaby się podzielić.

Osoba o Ekspresji zewnętrznej 6 jest uczciwa, odpowiedzialna, opiekuńcza, a także sumienna i pracowita, jednak w przeciwieństwie do 5, nie jest to osoba zbyt energiczna i dynamiczna. Jest zbyt mało zdecydowana i za bardzo skupia się na dobrach materialnych i przyjemnościach życia.

Najważniejsza jest dla niej rodzina i jest w stanie wiele poświęcić, aby była szczęśliwa. Najbliższym chciałaby dać wszystko to, co najlepszy, czasami nawet kosztem samej siebie. Bardzo ceni sobie domowe pielesze, to właśnie tu czuje się radosna, spełniona i szczęśliwa.

Wibracja 6 często nie przywiązuje wagi do wyglądu lub odzieży. Jest zwykle sympatyczna i budzi zaufanie - to typ ojcowski, który roztacza opiekę. Liczba 6 nie jest świadomy stylu, ale z reguły lubi dobre ubrania z dobrego materiału. 6-ka lubi wygodnie się ubrać w ubrania łatwe do noszenia. Cyfra 6 zawsze powinna być dobrze ubrana i zastanawiać się nad tym, jak wygląda i jak jest ubrana.

Cele życia 6


Osoby o Celach życia 6 są po to, aby służyć swoim najbliższym, ale również dalszej rodzinie i przyjaciołom, są to więc cele wielce altruistyczne i humanitarne. Z drugiej strony posiadają one specyficzne cechy charakteru, dzięki czemu mogą spełniać się w tej roli. Z pewnością są to osoby wrażliwe na krzywdę drugiego człowieka, pełne zrozumienie, empatii, wrażliwości, a także sympatii i miłości. Potrafią one współczuć i pocieszyć, a cudze problemy traktują jak swoje własne. Są przy tym bardzo uczciwe, szlachetne, a w swoim zachowaniu prawdziwe. Są w stanie obdarzyć czułością każdego, kto tego potrzebuje i nikt nie poczuje się zaniedbany czy opuszczony.

W towarzystwie są bardzo lubiane ze względu na to, że potrafią stworzyć miłą i przyjazną atmosferę. Są przy tym gościnne, zatem osoby o tej Ekspresji często odwiedzają goście. Bywają także nadopiekuńcze, przez co mogą cierpieć najbliżsi. Ze względu na fakt, że są to osoby zrównoważone, sprawiedliwe, mające zdrowe podejście do spraw, zwracają się do nich często osoby z prośbą o radę. Nikt nie potrafi zrozumieć cudzych problemów jak osoba o Ekspresji 6.

Warto też wspomnieć o tym, że cyfra ta przynależy do trygonu artystycznego 3-6-9, zatem osoby o Ekspresji zewnętrznej 6 są wrażliwe na sztukę i piękno, a dodatkowo często się zdarza, że są uzdolnione muzycznie lub plastycznie, dlatego dobrze by było, aby swoje artystyczne zainteresowania wykorzystała w służbie innym ludziom. Osoby te tak bardzo cenią sobie swoją rodzinę i dom, że są gotowe poświęcić się i zrezygnować z kariery zawodowej. Nie będą uważały tego czynu za przejaw heroizmu, bo dla nich to oczywiste, że rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu.

Na pewno powinny więcej myśleć o teraźniejszości i o przyszłości, gdyż mają tendencję do tkwienia myślami w przeszłych zdarzeniach, odwołując się przy tym do tradycji i zwyczajów, które zostały już dawno wyparte. Osoby te marzą o spokojnym domu, z dala od zgiełku i hałasu, o kochającej rodzinie, którą będą mogły się zaopiekować. Chciałyby też zapisać się w pamięci potomnych jako osoby, dla których najważniejsze było szczęście innych.

Dni osób o Celach życia 6 powinny być wypełnione użytecznym wysiłkiem związanym ze służbą humanitarną. Dzięki tej służbie, miłość i ochrona będą największą nagrodą. Najlepsze rzeczy w życiu, komfort, ale też wsparcie finansowe przyjdą same, gdy będzie miłość dla innych i służba.

numerologia 6, numerologiczna 6, cyfra 6, liczba 6, droga życia 6, symbolika 6, znaczenie liczby 6, numerologiczna szóstka

Sławne numerologiczne Szóstki

Stevie Wonder, Jessie Jackson, Galileo Galilei, Lenin, Tomasz Edison, Albert Einstein, Jessica Alba, Stephen King, Britney Spears, Aleksander Dumas, Henryk Ibsen, Sylwester Stallone, John Lennon, James Brown, Robert Pattinson, Ben Affleck, Michael Jackson, Robert De Niro, Charles de Gaulle, Eddie Murphy

Liczba Drogi Życia ma charakter ogólny, jest tym, czym w astrologii Znak Zodiaku. Aby dowiedzieć się więcej, należy wykonać Portret Numerologiczny, który tworzy się na podstawie daty urodzenia oraz imienia i nazwiska. Taki portret jest swoistą Mapą Życia, dzięki której rozumiemy wydarzenia z naszego życia, sens naszych związków, a także to dokąd zmierzamy, a przede wszystkim - po co.
numerologia

Numerologiczna 6 w związkach z innymi wibracjami

numerologia 6

7 komentarzy:

 1. Jestem numerologiczną 6 z mistrzowskiej 33 i w tym opisie bardzo dużo się zgadza. Najważniejsza jest dla mnie rodzina, mąż i i dzieci i za nich jestem w stanie walczyć niczym lwica ;) W końcu tylko rodzina się liczy. W dodatku uwielbiam opiekować się innymi ludźmi czy zwierzętami. Największym minusem jest chyba to, że za słabo wierzę sama w siebie o potrzebuję kogoś, kto da mi małego kopa ;) Mój luby jest numerologiczną 9, a to jedno z najlepszych połączeń i stanowimy zgrany duet :) Pozdrawiam wszystkie szósteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój syn ma negatywną wibrację 6. Jest ciężko...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele się zgadza ale zdecydowanie nie jestem osobą rodzinną i pełną miłości. Wręcz przeciwnie. Rodzina to dla mnie obowiązek a nie pole, w którym mogę się realizować. Miłości również nie czuję, nawet do najbliższych. Chyba coś jest ze mną nie tak :p

  OdpowiedzUsuń
 4. aha jestem 6 mam 12 lat i wcale nie jestem jakaś bezkonfliktowa ani delikatna

  wręcz przeciwnie

  kocham dramy xD

  OdpowiedzUsuń