środa, 3 lipca 2019

Transformacja twojego życia poprzez wdzięczność. Prawo przyciągania

Wdzięczność, to słowo/ pomysł/ narzędzie, które powinno być najważniejsze, gdy chodzi o zmianę siebie i otaczającego nas świata na lepsze. Słowa takie jak "dziękuję" są kluczem do zmiany twojej sytuacji na lepsze, nawet jeśli na razie nic ci to nie mówi. Okazywanie ludziom szacunku wobec ich pracy jest ważne, ponieważ prawdopodobnie sprawia, że czują się lepiej. Zapewne zauważyłeś jak dobrze się czujesz, kiedy ktoś dziękuje ci za coś, co dla niego zrobiłeś. Ale możesz pójść o krok dalej, nie tylko dziękując ludziom za to co dla ciebie robią, ale również dziękując Wszechświatowi za dary, które ci daje.
 

Dlaczego mówisz "dziękuję"?

  
To brzmi banalnie, że wdzięczność zmieni twoje życie. Pamiętaj, że Wszechświat nieustannie reaguje na to, co myślisz i mówisz, i nie będzie rozróżniał tego, czego chcesz, a czego nie chcesz. Daje ci to, na czym się skupiasz. Za każdym razem. Mówiąc "dziękuję" za rzeczy, które kochasz i które masz w swoim życiu, dosłownie mówisz do Wszechświata "to jest moja rzeczywistość, cieszę się nią". Podobnie, gdy zdarzają się złe rzeczy, gdy jesteś skupiony na tym, jak bardzo jesteś zły lub zraniony. Im silniejsza jest twoja emocja w stosunku do czegoś (dobrego lub złego), tym szybciej zobaczysz, że przejawia się ona w twoim życiu!
  

Wdzięczność sprawia, że czujesz się dobrze!

 
Kiedy czuję się źle, zaczynam myśleć o rzeczach, za które jestem wdzięczna w swoim życiu. To dlatego, że sprawiają, że czuję się dobrze, a doceniając jedną rzecz i utrzymując ten kierunek, koncentruję swoją energię na wszystkich dobrych rzeczach. Nie możesz czuć się źle, kiedy myślisz o co najmniej dziesięciu rzeczach, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, naprawdę nie możesz - spróbuj tego! Więc następnym razem, gdy będziesz czuł się przygnębiony, pomyśl "co sprawia, że czuję się dobrze?" i podążaj za tymi myślami. Będziesz zdumiony tym, w jak dobry nastrój cię to wprawi. To jest prawie niewiarygodne!
  

Jak uczucie wdzięczności ci pomoże?

  
Sposób, w jaki wdzięczność wpłynie na twoje życie, będzie prawdopodobnie odmienny od tego, w jaki wpływa na moje. I najprawdopodobniej każda osoba odczuje ten wpływ inaczej, ponieważ każdy z nas ma inne życie i inne zdarzenia, które mają miejsce.
Wiem, że jedną z rzeczy, które mi pomogły, jest cieszenie się życiem. Widzę teraz coś, co kocham i dziękuję za to Wszechświatowi, a czasami aktywnie szukam rzeczy, które mi się podobają (np. kiedy jestem zdenerwowana, żeby poczuć się lepiej). Nie rozwodzę się już nad negatywnymi sprawami, ciągle szukam czegoś dobrego, zwłaszcza gdy czuję się źle.
 

To jest twój umysł

  
Wybierasz sposób, w jaki go używasz. Jak już mówiłam, Wszechświat ciągle reaguje na to, co mówisz, więc równie dobrze możesz sprawić, że będzie to coś dobrego. Sporządzanie list rzeczy, za które jesteś wdzięczny, docenianie rzeczy w swojej głowie lub na głos, albo rozmawianie z kimś o tym, jak bardzo jesteś za nie wdzięczny, to kilka małych rzeczy, które możesz zrobić, aby zacząć czuć się lepiej w swoim życiu i zacząć przyciągać jeszcze lepsze rzeczy.

1 komentarz:

  1. Wdziecznosc na przyklad za pokarm,powoduje ,ze jest on dla nas zdrowszy,szkodliwe substancje sa neutralizowane.Przygotowywanie zas pokarmu ze zloscia,nawet najzdrowszego ,moze spowodowac ,ze zaszkodzi jego konsumentom.

    OdpowiedzUsuń