sobota, 2 listopada 2019

Rok numerologiczny (osobisty) - jak go obliczyć? | Numerologia partnerska

rok numerologiczny, rok własny, jak obliczyć, numerologia partnerska
Nasze życie składa się z wielu dziewięcioletnich cykli. Jeśli chcemy dowiedzieć się w jakim etapie owego cyklu obecnie się znajdujemy, powinniśmy obliczyć swój rok numerologiczny (osobisty). Istnieją dwie główne metody obliczania roku, a w świecie numerologii rok osobisty i rok numerologiczny to dwa różne pojęcia. Na blogu posługuję się jedną metodą, a powyższe dwa określenia stosuję zamiennie. Po co obliczać rok numerologiczny? Pozwoli on nam przewidzieć co nas czeka w najbliższym czasie oraz kolejnych latach, na co uważać, czego unikać i na czym powinniśmy się skoncentrować, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Kiedy wiemy, jakiego rodzaju doświadczeń możemy się spodziewać w danym roku nie tracimy niepotrzebnie sił na zmagania z losem, wiemy czy skupić się na rozpoczęciu nowych przedsięwzięć, czy może lepiej jest zakończyć stare sprawy. W jakiej dziedzinie mamy większe szanse na sukces, a jakie obszary naszego życia będą w danym roku na „bocznym torze”. Wyznaczenie roku osobistego ma także ogromne znaczenie w numerologii partnerskiej. Każdy rok numerologiczny jest inny, niesie ze sobą inny rodzaj energii. Najbardziej przełomowy jest pierwszy oraz dziewiąty rok osobisty, ponieważ te lata wyznaczają granicę pomiędzy cyklami.Jak obliczyć rok osobisty?


Rok Osobisty można obliczyć poprzez dodanie dnia i miesiąca urodzenia (tzw. Klucz Wcielenia) do bieżącego roku do pierwszego nowiu Księżyca we wrześniu, a po nowiu już rok, który rozpocznie się od nowego roku. (Umownie można przyjąć, że jest to koniec września, zatem od 1 października 2014 do dnia i miesiąca urodzenia dodaje się już rok 2015). Zatem rok numerologiczny rozpoczyna się w innym momencie niż rok kalendarzowy - data ta każdego roku jest inna.

Uważa się, że na około 3 miesiące (październik, listopad, grudzień) przed początkiem nowego roku kalendarzowego zaczynają działać na nas wibracje następnego roku - stąd data umowna 1 października. Można zatem uznać, że dni pozostałe do końca kalendarzowego roku to czas ścierania się starych i nowych liczb. Nowe wibracje zaczynają oddziaływać na nas w pełni od 1 stycznia. Należy przy tym zauważyć, że granice są płynne, nie da się ich idealnie odmierzyć.Przykład:

Osoba urodzona 14.05.1990 roku

W tym przypadku dodajemy dzień i miesiąc urodzenia 14.05= 1 oraz rok bieżący (czyli 2015)
1+2+0+1+5=18=9 Wynik, który otrzymamy zawsze musi być sprowadzony do jednej cyfry.
Powyższa osoba od 1 października 2014 roku do 30 września 2015 roku będzie znajdować się w 9 Roku Osobistym. numerologia

Według powyższego schematu możemy także obliczyć osobistą liczbę miesiąca (suma osobistej liczby roku i liczby danego miesiąca) i liczbę dnia (suma osobistej liczby miesiąca i liczby danego dnia).
 
Poniżej znajdują się opisy poszczególnych lat osobistych:
Lata: 
 
Szczęśliwego NOWEGO ROKU!! :)

26 komentarzy:

 1. Witam, zwracam się z pytaniem czy dodaje się tylko dzień, miesiąc urodzenia i bieżący rok aby obliczyć rok osobisty czy także dodaje się do dnia i miesiąca urodzenia także rok urodzenia i następnie bieżący rok gdyż w wielu innych źródłach podany jest także rok urodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, dodaje się dzień, miesiąc urodzenia (jest to tzw. klucz wcielenia), a następnie bieżący rok.

   Usuń
 2. Inne strony o tematyce numerologi obliczają ten rok dodajac dzień, miesiąc , rok urodzenia do bierzącego roku.... Tylko tutaj jest inaczej... Dlaczego tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodanie dnia urodzenia + miesiąca + bieżącego roku to metoda klasyczna. Ten sposób, o którym mówisz to metoda Gladys Lobos

   Usuń
  2. Ale to zmienia zupełnie wynik. Czym się różni wskazana metoda?

   Usuń
 3. jeżeli mi wychodzi 33 czy można dodac do siebie 2 trójki ,zeby wynik wyszedł 6 jak to jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczb mistrzowskich 11, 22, 33, 44 nie sumuje się

   Usuń
  2. Do dnia i miesiaca dodajemy teraz rok 2015 czy rok 2016?Bardzo proszę o odpowiedź bo to w mojej sytuacji ważne.Dziękuję

   Usuń
  3. Obecnie dodajemy już 2016 rok (aż do września 2016).

   Usuń
 4. Dzień dobry, czy można się z Panią w jakiś sposób skontaktować?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy sumując datę urodzin 4 11 1971 - otrzymamy 6 czy 33? ( czy listopad upraszczamy do 2 czy nie? )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osoba urodzona 4.11.1971 roku jest numerologiczną 33, liczby 11 nie upraszczamy do 2.

   Usuń
  2. Nie rozumiem dlaczego 33,
   przecież 4+2+18=4+2+9=15=6

   Usuń
  3. Obliczenie jest następujące 4+11+1+9+7+1

   Usuń
 6. Jak to mozliwe,ze liczby nas okreslaja? Wierze w to,ale nie moge pojac,jak to jest mozliwe...

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego co widziałam w innym miejscu, to rok numerologiczny i rok osobisty to nie to samo. Rok numerologiczny liczy się: droga życia plus rok bieżący i on zaczyna się w październiku poprzedniego roku. Natomiast rok osobisty liczy się jak podano w artykule i zaczyna się w dniu urodzin.

  OdpowiedzUsuń
 8. 02.08.1985 jaki mam wkoncu rok osobisty drugi czy szosty, bo juz niewiem sama. Prosze o odp.

  OdpowiedzUsuń
 9. 22.11.1966 i co ja mam z tym zrobić.............

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ....dobry przykład.dwie mistrzowskie liczby które się nie redukuje...a rok to tez 22! No i co? Może tak:22+11+22=55?

   Usuń
 10. A co to znaczy " rok karmiczny" i jak sie go oblicza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sie oblicza rok karmiczny i skąd wiadomo ze jest to rok karmiczny. Jaki wpływ ma na wydarzenia w życiu. Proszę o odpowiedz, i dziękuje

   Usuń
 11. Rok numerologiczny? 04.07.2017? 4+7+2+1+7=? dobrze czy źle? co mam zrobić z 21?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam,

  Mam pytanie.
  Próbuje ustalić swój obecny rok numerologiczny ale nie jestem do konca pewny czy robie to w prawidlowy sposób.
  Urodzilem sie 28.12.1990 (5)
  Czy moj rok numerologiczny to 5 czy 6 ?

  Prosze o rozwianie moich watpliwosci :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy znajdę gdzieś u Pani na blogu opis roku osobistego 22 i 33?

  OdpowiedzUsuń
 14. 15.11.1974...czyli 1+5+11=17 czy 1+5+1+1=8 plus rok 2019 bo juz mamy pazdziernik..ktory numer jest wlasciwy?29/11 czy 20/2???

  OdpowiedzUsuń