piątek, 7 grudnia 2018

Numerologia 16 - liczba karmiczna | Numerologia partnerska

numerologia 16, numerologia partnerska, karma miłości, liczba karmiczna, dług
Liczba karmiczna 16 dotyczy spraw uczuciowych, oznacza człowieka (1) wobec odpowiedzialności oraz miłości (6). Jeżeli pojawia się w portrecie numerologicznym oznacza, że dana osoba kiedyś porzuciła partnera, rodzinę, nie zwracała uwagi na czyjeś uczucie, bądź nie zaangażowała się uczuciowo w związki. Dlatego dług ten przyniesie trudności w życiu uczuciowym i rodzinnym. To sprawia, że obecnie będzie musiała popracować nad sferą uczuciową oraz nauczyć się zbudować relację z drugim człowiekiem, pozbyć się egoizmu, ambicji oraz zazdrości.Składnikiem liczby 16 jest cyfra 1, symbolizująca człowieka oraz 6, która oznacza miłość. Kiedy zsumujemy te dwie cyfry otrzymamy 7, czyli cyfrę duchowości. Oznacza to, że człowiek rozwija się poprzez miłość, a w przypadku liczby 16 przez cierpienie, pozbycie się własnego ego. Poprzez czyjąś miłość do nas, można samemu się na nią otworzyć i przyspieszyć swój rozwój. 

Liczbie 16 podlegają nie tylko relacje partnerskie, ale także inne związki np. rodzic-dziecko czy brat-siostra, kiedy jedna strona darzy miłością, a druga skacze z kwiatka na kwiatek, nie angażując się uczuciowo, ani nie ponosząc odpowiedzialności za partnera. Takie postępowanie jest wynikiem braku dostępu do własnego wnętrza, duchowości (7) poprzez zbudowanie trwałego ego. Liczba 16 oznacza zatem transformację.Osoba z 16 w portrecie numerologicznym powinna spodziewać się trudności w sferze uczuciowej, rodzinnej, związkach, miłości. Często będzie zmuszona do konfrontacji z izolacją, samotnością, nielojalnymi przyjaciółmi. Jest to konieczne po to, aby móc się rozwijać, zwłaszcza duchowo.

Jeżeli ktoś posiada liczbę 16 w swoim portrecie, to powinien zwrócić uwagę na to, aby tworzyć związki oparte na miłości, głębokim uczuciu, starać się zatrzymać miłość nawet pomimo trudności. Związek takiej osoby będzie przechodził przez wymagające poświęceń sytuacje, będzie narażony na zawirowania i problemy, jednak decyzji o rozstaniu nie należy podejmować zbyt szybko. Wcześniej należy uporać się z własnym ego.Warto podkreślić, że posiadanie tej liczby karmicznej w portrecie numerologicznym, zwłaszcza w punktach zwrotnych, oznacza, że u danej osoby mogą pojawić się trudności i wiraże w związku, ale nie musi oznaczać rozstania. Związek może być nieszczęśliwy i trudny, partner może zachowywać się w sposób egoistyczny, może być zazdrosny i upokarzać nas. Nie dzieje się to bez powodu - być może kiedyś to my byliśmy egoistami o rozbuchanym ego, i zamiast miłością kierowaliśmy się własnymi interesami.

numerologia 16, numerologia partnerska, karma miłości, liczba karmiczna, dług
Przy liczbie karmicznej 16, warto wspomnieć o tym, że mogą pojawiać się naszym życiu nieszczerzy przyjaciele. Ale i tu nie dzieje się nic bez przyczyny, bo jeśli zawiedliśmy kiedyś jako przyjaciele osobę, która traktowała nas jako kogoś najbliższego, to teraz także w tej sferze musimy odrobić swoją lekcję, która najczęściej przejawia się poprzez rezygnację z własnych zamierzeń czy bezinteresowność.

Jeśli jest podliczbą

Liczby Duszy będziesz miał trudności z wyborem przyjaciół i partnera (partnerki). Często wyrazi się to w postaci fałszywych przyjaciół, nieudanych związków uczuciowych i błędnych decyzji związanych z tą sferą życia, które zmuszą cię do weryfikacji wyobrażeń nie przystających do rzeczywistości. Ostrzega przed złamaniem serca i niewłaściwymi związkami. Jest to nauka dokonywania wyboru w oparciu o głęboką refleksję i rozwagę.
Liczby Ekspresji może wskazywać na straty materialne i gwałtowne zmiany w pozycji społecznej. Zapowiada możliwość utracenia stanowiska albo reputacji.
Liczby Realizacji Intymnej, Drogi Życia, Liczby Wcielenia, Dnia Urodzenia duma, zarozumiałość i niekontrolowane emocje mogą spowodować izolację, ucieczkę od świata. Zapowiada ekstremalne wydarzenia, gdy ktoś znajduje się na samym szczycie i gwałtownie spada na dno, np. kiedy trwa szczęśliwy związek, aż nagle przychodzi rozstanie, cios. Konieczne jest rozpoznanie własnych potrzeb emocjonalnych i wyciągnięcie wniosków ze swoich reakcji na wydarzenia zewnętrzne. Odbudowanie zaufania do samego siebie pozwoli ci odzyskać radość życia i pełnię bliskości z drugim człowiekiem. Osoba urodzona 16 dnia miesiąca podjęła się zrozumieć istotę związku i miłości. W związku może przechodzić przez rozłąkę, cierpienie i przeróżne dylematy.

Jak przerobić tę lekcję karmiczną?

numerologia 16, numerologia partnerska, karma miłości, liczba karmiczna, dług
Aby przerobić lekcję, która niesie ze sobą liczba 16, należy nauczy się tworzyć stabilne związki, wbrew wszelkim przeszkodom. Konieczne jest ustalenie priorytetów, a są nimi rodzina, miłość, opieka, przyjaźń. Należy odrzucić własną ambicje, cele i wygodę, zapanować nad agresją, czy wywyższaniem się. numerologia

6 komentarzy:

 1. Mam 16 w dacie urodzenia, zerwane kontakty z rodziną i trudności w relacjach osobistych, ale naprawdę nie wydaje mi się, że jestem aż tak złą i egoistyczną osobą, jak to wynika z tego opisu...:) Przeciwnie. Oddaję serce, niewiele otrzymując w zamian. Myślę więc, że znaczenie 16tki jest jednak znacznie głębsze - 16 uczy poprzez miłość do bliźniego - miłość raniącą i trudną - kochania samej siebie, zrównoważenia między sobą i innymi, nie dawania więcej, niż się otrzymuje. Ostatecznie dotąd właśnie zawiodły mnie trudy życiowej podróży - cierpię w miłości do kogoś, kto mnie rani, i ta droga uczy mnie, jak kochać prawdziwie siebie, jak stawiać granice i chronić siebie. W pozytywnym sensie jestem też przewodnikiem, nauczycielem i oparciem w drodze ku miłości i życiu w równowadze dla kogoś, kto ma z tym jeszcze większy problem niż ja. Izolacja i samotność, które bardzo mnie doświadczyły i nadal doświadczają, uczą mnie życiowej i duchowej samodzielności i niezależności, daje mi to dużo wewnętrznego spokoju i siły wobec wszelkich przeciwności życiowych i wyzwala z zależności emocjonalnych. Właściwie to 16tka dosłownie wyrwała mnie z wszelkich niezdrowych zależności, które mnie wiązały, czy tego chciałam, czy nie. To są pozytywne aspekty 16, uważam że jest to liczba uzdrowienia sfery miłości i wykuwania sobie niezależności w każdym sensie tych słów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doszłam do takich samych wniosków. Kochając na zabój zatraciłam miłość do samej siebie i nie przestrzegałam swoich granic. Teraz staram się to odbudować.

   Usuń
  2. I ja właśnie mam tak samo. Ciągle tylko dawałam, nic w zamian nie oczekując. Znosiłam przemoc. Było dobrze 6 lat, do czasu aż poczułam, że absolutnie dłużej nie dam rady. Również staram się odbudować miłość do samej siebie. Tylko boję się, że u mnie to poszło w złą stronę. Bo ja nie dopuszczam do siebie myśli, że mogę z kimś być. Mam wstręt do relacji uczuciowych. Jest mi wspaniałe będąc samej. Więc jak przerobić tą lekcję będąc samemu? A może to co przerobiłam przez te 6 lat będąc w związku z osobą która tak źle mnie traktowała wystarczy? Może teraz mogę odetchnąć i już zawsze być sama?

   Usuń
  3. Jestem wdzięczna za mądrą i wyważoną interpretację, która rzuca zupełnie inne światło na liczbę 16, a osobę znajdującą się pod jej wpływem nie stawia w roli oczywistej ofiary, która koniecznie powinna znosić nierówne toksyczne relacje. Podkreślanie aspektu winy w stosunku do przeszłych związków może tylko pogłębić nieumiejętność racjonalnych reakcji tu i teraz. Czy przyzwalanie, w myśl odpracowania czegoś z przeszłości, na krzywdzące zachowanie partnera lub innych ludzi w stosunku do nas samych nie jest utrwalaniem złych kodów, które przenosimy na następne pokolenia? I tylko role się odwracają, bo dawny krzywdzący jest teraz krzywdzony, ale przez kolejnego krzywdzącego... Wygląda to jak niekończąca się pętla. A wiedza i przejście przez doświadczenia dające możliwość przewidzenia skutków powinny być drogą do uwolnienia, tak tego który doznaje krzywdy jak i tego, który właśnie tę krzywdę wyrządza. Jest to najwyższy przejaw dojrzałości, pracy na rzecz innych i nie ma tutaj miejsca na wpędzanie 16 w niekończące się poczucie winy. "W pozytywnym sensie jestem też przewodnikiem, nauczycielem i oparciem w drodze ku miłości i życiu w równowadze dla kogoś, kto ma z tym jeszcze większy problem niż ja". Jednak tak wymagająca praca będzie możliwa do wykonania tylko wtedy gdy: "Myślę więc, że znaczenie 16tki jest jednak znacznie głębsze - 16 uczy poprzez miłość do bliźniego - miłość raniącą i trudną - kochania samej siebie, zrównoważenia między sobą i innymi, nie dawania więcej, niż się otrzymuje". Pozdrawiam więc autorkę tych słów, która wniosła świeżość, wielowymiarowy osąd i wyszła ponad wąską powtarzą jak mantrę intrpretację liczby 16. Życzę wszystkim odwzajemnionej miłości i szczęścia :) Monika

   Usuń
  4. Mocno rezonuję z tym co napisałaś. Bardzo mi się podoba Twój wpis. Dziękuję Ci za niego.

   Usuń
 2. Zgadza się, kochamy za bardzo, pokładamy nadzieje w kims kto to wykorzystuje.. Z uwagi na nasze uduchowienie sądzimy ze zakochamy się jak Romeo i Julia.. Nic z tego dostajemy po d..e z naddatkiem

  OdpowiedzUsuń