sobota, 20 lipca 2019

Numerologia 5 2021 | Droga życia 5 | Liczba 5 | Cyfra 5 | Symbolika i Znaczenie liczby 5 | Numerologiczna piątka | Numerologia partnerska

cyfra 5, droga życia 5, liczba 5, numerologia 5, numerologiczna piątka, symbolika 5, znaczenie liczby 5, numerologiczna 5

NUMEROLOGIA 5 2021

Numerologiczna 5 - WĘDROWIEC


Numerologiczna piątka symbolizuje siły życia, nieustające zmiany, wolność, zdobywanie doświadczenia, zmysłowość, aktywność, dynamizm, ruch, miłość i seks. Jest to przede wszystkim droga, która zmusza do zmian, niezależnie od tego czy się one podobają czy nie, zmusza do ruchu - a wszystko to ma prowadzić do poznania samego siebie. Dlatego piątka może często się przeprowadzać, poznawać ciekawe osoby, często podróżować, a także mieć interesujące przygody. Oto numerologia 5.

Spis treści:

1. Numerologiczna 5 - opis ogólny

2. Numerologiczna 5 a kariera i praca

3. Numerologiczna 5 w miłości

4. Numerologiczna 5: Kobieta, Mężczyzna, Dziecko

5. Numerologiczna 5 w związku z innymi cyframi

6. Życie numerologicznej 5

7. Liczba duszy 5

8. Liczba Ekspresji zewnętrznej 5

9. Liczba Celów życia 5

10. Znane i sławne numerologiczne 5

11. Komentarze (jeśli jesteś numerologiczną 5 lub znasz kogoś o tej Drodze życia, zostaw komentarz, stwórzmy największą bazę wiadomości na temat cyfry 5)

 
Numerologiczne 5 będą musiały się zmierzyć w swoim życiu ze zrozumieniem granic wolności, bo właśnie ta wolność jest dla nich tak ważna. Powinny nauczyć się szanować jej granice, wiedzieć gdzie zaczyna się i gdzie kończy. Piątki powinny nauczyć się szanować przestrzeń drugiej osoby i nie ranić jej. Konsekwencją dostrzeżenia tej granicy będzie pohamowanie się przed ranieniem uczuć najbliższych osób, uszanowanie innych poglądów, jak również nienaruszalność ich terytorium. Nie lubią, kiedy ktoś wydaje im rozkazy, mówiąc co mają robić.  cyfra 5, droga życia 5, liczba 5, numerologia 5, numerologiczna piątka, symbolika 5, znaczenie liczby 5, numerologiczna 5
Numerologiczne 5 są zazwyczaj dynamicznymi, ekspresyjnymi i zmiennymi osobami, cechują się bardzo wysoką inteligencją, kreatywnością i twórczością. Piątki żyją w teraźniejszości, dlatego niechętnie cofają się do przeszłych wydarzeń. To dusze towarzystwa, zazwyczaj bardzo pożądane w grupie ze względu na swój przyjacielski i wesoły charakter oraz energiczne usposobienie. Piątki są przy tym obdarzone wielkim urokiem osobistym, dlatego mogą podobać się płci przeciwnej. Świetnie dają sobie radę w dyplomacji oraz komunikacji. Piątki są głodne życia i mają w sobie wiele energii, uwielbiają towarzystwo przyjaciół i dobrą zabawę. Piątki są rozmowne, inteligentne, błyskotliwe w dialogu, a do tego bardzo dowcipne. Potrafią zjednywać sobie ludzi z przeróżnych środowisk, także tych, którzy są wysoko usytuowani. Pociąga je wszystko co nieznane, nowoczesne i nieodkryte. Wibracja ta gwarantuje ciekawe, pełne niespodziewanych wydarzeń życie. Intensywne życie wiąże się jednak z pewnymi napięciami, które mogą spowodować, że piątka będzie niecierpliwa, niekiedy niepewna siebie i impulsywna.Osoby posiadające piątkę w swoim portrecie do szczęścia potrzebują zmian, gdyż stagnacja i monotonia nudzi je, w rezultacie czego tracą chęci oraz wrodzony wigor, smutnieją, stają się apatyczne oraz płaczliwe. Typowe piątki uwielbiają zmiany, ciągną do tłumów, do miejsc, gdzie coś się dzieje, jest głośno i wesoło. Często występuje wśród piątek natura buntownicza, natomiast ich życie musi być kolorowe, intensywne i pełne przygód, gdyż w innym przypadku, czują się odrzucone.

Osoba o wibracji pięć powinna nauczyć się kontrolować swoją energię, a przede wszystkim odpowiednio ją ukierunkować. Jeśli nabędą taką umiejętność, to nie będzie wówczas dla nich rzeczy niemożliwych do zrobienia. Jeżeli natomiast energia pozostanie nieukierunkowana, a do tego znajdzie swoje ujście w emocjach, to piątka może być wybuchową, a nawet nieobliczalną osobą. Bardziej emocjonalne piątki bywają impulsywne i nieprzewidywalne, zmienne w nastrojach, a także nerwowe. Piątka może też zamknąć się w sobie i stać się pełną kompleksów, nieśmiałą osobą, która boi się zmian. Te dwa oblicza piątki mają ją zmienić - powinna ona przestać poszukiwać na zewnątrz, a rozpocząć wewnętrzną wędrówkę.

Numerologiczne 5 poszukują zazwyczaj akceptacji na zewnątrz, muszą być kochane i podziwiane. Nie powinny one budować swojego poczucia wartości w oparciu o zdanie innych. Numerologiczne piątki muszą skierować się ku swojemu wnętrzu, duchowości, a odrzucić pragnienia zmysłowe. Bo prawdziwe poznanie i prawda to nie inteligencja, a mądrość, natomiast wiedza wewnętrzna góruje nad błyskotliwą erudycją. Często zdarza się, że piątki ocierają się o ekstremalne sytuacje tylko po to, aby przekonać się gdzie leży prawda. Sztuką jest wyciągnąć z nich właściwe wnioski.

Dzięki swojej niespożytej energii i aktywnemu życiu masz szansę, aby poznać i zrozumieć zachowanie innych ludzi, liczba pięć otwiera umysł na poznanie. Numerologiczne piątki świetnie odnajdują się w sferze zmysłowej, są uwodzicielskie, magnetyczne i pełne erotyzmu. Podążają wprost do celu. Zazwyczaj są wiernymi partnerami, jeśli druga połówka podziela jej zainteresowania. Piątka szczerze pokocha tego, kto zapewni jej mnóstwo atrakcji w każdej postaci.

Numerologiczna 5 w wersji negatywnej mogą się stać zazdrosne, kontrolujące innych, pragnące władzy w związku i egoistyczne. Będą chętnie podejmować się ryzykownych zachowań, także seksualnych. Może być też wprost przeciwnie - będą istniały w tej sferze zahamowania. Powinny uważać także na używki, gdyż grożą im wszelkiego rodzaju uzależnienia.

cyfra 5, droga życia 5, liczba 5, numerologia 5, numerologiczna piątka, symbolika 5, znaczenie liczby 5, numerologiczna 5


Numerologia 5 - kariera zawodowa

Numerologiczna 5 zazwyczaj świetnie sobie radzą w sferze zawodowej, zwłaszcza jeśli określą co chcą osiągnąć, a praca stanie się ich pasją, wówczas będą dążyć do celu. Jeśli nie wiedzą czego chcą od życia, to ich wielką wadą może być słomiany zapał i zaczynanie wielu rzeczy, a następnie niekończenie ich, dlatego powinny popracować nad wytrwałością. Aby realizować się w pracy powinny mieć ustabilizowane życie rodzinne i mieć oparcie w bliskiej osobie.

Energiczność piątki powoduje, że sprawdzą się w zawodach, które wymagają kontaktu z otoczeniem np. przedstawiciel handlowy, prawnik, polityk, handlowiec, sprzedawca, pracownik agencji reklamowej. Ze względu na swoją żywiołowość numerologiczna piątka będzie świetnym sportowcem, który ma szansę na spore osiągnięcia w wybranej przez siebie dyscyplinie. Piątki słyną ze skłonności do ryzyka, dlatego powinny uważać podczas gier losowych, a także inwestycji i gry na giełdzie.

Piątki mogą spełnić się również w zawodzie dziennikarza, pisarza, lekarza czy w bardziej artystycznych zawodach.

Numerologia 5 - miłość, numerologia partnerska

numerologiczna 5, znaczenie, miłość, numerologia 5
Numerologicznym 5 rzadko doskwiera samotność. Lubią otaczać się ludźmi, choć nie zawsze bywają odważne w kwestii poznawania nowych osób. Zazwyczaj nawiązują trwałe relacje. Cechuje je magnetyzm i wyrazista osobowość, dzięki czemu przyciągają płeć przeciwną. Powinny jednak popracować nad swoimi kompleksami, które mogą ujawnić się w relacji z partnerem.

Piątki rzadko są romantykami. Ich marzeniem jest stworzyć szczęśliwą i kochającą się rodzinę. W związku są czułe i troskliwe. Niektóre piątki ze względu na swoją nieśmiałość mogą skrywać swoje prawdziwe uczucia.

Zazwyczaj poszukują namiętnej i szalonej miłości. Piątka powinna ustalić czego oczekuje od partnera, w przeciwnym razie grozi jej krytykanctwo, narzucanie własnego zdania, a nawet agresywne zachowania.

Numerologiczna 5 - Kobieta

Ta kobieta jest bardzo atrakcyjna, twórcza, urzekająca i urocza. Ma słabość do pochlebstw, bywa też egoistyczna, podatna na flirt. Jest bardzo wrażliwa i chętnie przygląda się otoczeniu.

Musi być podziwiana, szanowana, akceptowana. Potrafi być obojętna zanim przejawi swoją czułość i miłość. Związana jest z ludźmi, którzy mają pewne doświadczenie życiowe i wysoką inteligencję.

Podejmuje decyzję i idzie własną drogą. Nie należy ranić jej uczuć lub próbować kontrolować jej nawyki. Ta kobieta pragnie wieczorem brylować w towarzystwie, spotykać się z ludźmi. Wnosi jasne spojrzenie na życie, świeży wiatr wolności. Jej partner nigdy nie będzie wiedział, co tak naprawdę myśli i co zrobi w następnej chwili. Troszczy się o tych, których kocha.

Numerologiczna 5 - Mężczyzna

Pewny siebie, uroczy, niezależny, nie lubi prosić i wycofywać się ze swoich obietnic. Jego seksualność obejmuje wszystkie pięć zmysłów, zwłaszcza zmysł dotyku. Cieszy się chwilą.

Preferuje spokój i ciszę, a nie kłótnie. W miłości chce widzieć namacalne efekty swoich wysiłków. Lubi być liderem w związku, kiedy jest karmiony miłością i szacunkiem. Brak samokrytyki, lenistwo - to jego negatywne strony. Potrzebuje towarzyskiej kobiety, z którą relacje są otwarte, z którą można rozmawiać na prawie wszystkie tematy. U kobiet przyciąga go spojrzenie i inteligencja, a także świat duchowy.

W związkach nie ma większych problemów, jeśli kobieta podziela jego pasję do podróży i przygody. Przyjemność i swoboda działania to główny cel jego życia. Zainteresuje się kobietą, która pokaże mu swoją miłość, poda mu pyszne jedzenie i zatroszczy się o niego. On zaspokoi wówczas każdą jej potrzebę.

Numerologiczna 5 - Dziecko

Jeśli twoje dziecko to numerologiczna 5, to nie musisz iść na siłownię. Masz teraz domowego trenera. Nawet w kołysce twoje dziecko przyzwyczaja się do otoczenia i zastanawia się, w jaki sposób może uciec z tego "więzienia". Tylko rodzice numerologicznej 5 mogli wymyślić wtyczki ochronne do gniazdek elektrycznych i zamki w szafkach. Takie są środki ostrożności, których nie można cofnąć, bo nie należy lekceważyć zdolności fizycznych dziecka 5. Nie zapominaj również, że liczba 5 to pięć zmysłów. Co twoje dziecko zobaczy, będzie chciało potem spróbować, dotknąć, powąchać, usłyszeć i zbadać dokładniej.

Matka numerologicznej 5 zawsze będzie musiała być uzbrojona w plastry. To dziecko nie jest spokojne, ale z drugiej strony jest też bardzo zabawne i potrafi okazać uczucia. Jeśli dziecko numerologiczna 5 znajdzie się w centrum uwagi, ciężko będzie mu potem zejść na drugi plan, kiedy pojawi się młodszy brat lub siostra. Z pewnością bliskie jest tu zdanie: "Kiedy moje dziecko dobrze sobie radzi, jest aniołem, a kiedy jest źle, to po prostu diabeł wcielony". Numerologiczna 5 szybko się nudzi, a żeby się nie nudzić, potrzebują dużo różnych zabawek. 
 

Numerologia 5 związek


Numerologiczna 5 i 1
Energetyczna piątka, która kolekcjonuje doświadczenia, będzie chciała dzielić się nimi z jedynką. Piątka w wirze zdarzeń i ciągłego ruchu czuje się jak ryba w wodzie, jedynka nie będzie miała nic przeciwko, ale pod warunkiem, że piątka wciąż będzie wykazywała zainteresowanie sprawami jedynki. Jedynka i piątka mogą stworzyć bardzo inspirujący i energetyczny związek, a ze względu na typy osobowości możecie być zawsze w centrum zainteresowania, zdobyć popularność i wspólnie podróżować. Obie strony powinny zaakceptować wolność i odrębność partnera.
 
Numerologiczna 5 i 2
Zarówno dwójka jak i piątka słyną ze swojej zmiennej natury, lecz w obu przypadkach przejawia się to w inny sposób. Piątka, jako bardzo energetyczna liczba, dokonuje częstych zmian w swoim życiu, natomiast zmienność dwójki przejawia się najczęściej w wewnętrznych wątpliwościach i niezdecydowaniu, niekiedy w niepewności siebie oraz swoich decyzji. To co odróżnia dwójkę od piątki to sposób komunikacji. Dwójka ceni sobie porozumienie bez słów, natomiast piątka uwielbia komunikację i wymianę zdań. Warto zauważyć, że dwójka jest świetnym słuchaczem, zatem tych dwoje, pomimo różnic, ma szansę stworzyć wspaniały związek.
 
Numerologiczna 5 i 3
Bardzo twórczy i stymulujący związek dla obu stron. Trójkę i piątkę połączy wiele dziedzin życia: podróże, zdobywanie nowych umiejętności, działalność artystyczna, nowe doświadczenia i znajomości. Warto, aby trójka pamiętała, że dla piątki bardzo ważna jest kwestia wolności, zatem musi pozostawić jej terytorium, po którym piątka będzie się swobodnie i samotnie poruszała. Natomiast piątka będzie wymuszać na trójce większą koncentrację oraz poważne podejście do planów.
 
Numerologiczna 5 i 4
Czwórka i piątka to jak ogień i woda, Wasz związek opiera się na odmienności waszych osobowości. Czasami jest to atrakcyjne i pociągające, a niekiedy irytujące. Brak konsekwencji i nieustanne poszukiwanie wrażeń może denerwować czwórkę, ale jeśli pokonacie te trudności, to będziecie przeciwieństwami, które się przyciągają, świetnie się uzupełnicie, ale niewątpliwie jest to wymagający związek.
 
Numerologiczna 5 i 5
Związek dwóch piątek to wybuchowa mieszanka, aż iskry lecą! Obie liczby są bardzo energetyczne, domagające się swojej przestrzeni i wolności. Związek piątki z inną piątką może być inspirujący i trwały, jeśli będziecie potrafili rozmawiać ze sobą bez zbędnych emocji, a każde z Was zrealizuje się na zewnątrz.
 
Numerologiczna 5 i 6
Łagodna i harmonijna szóstka i energiczna piątka to a pierwszy rzut oka przeciwieństwa. Związek ten ma szanse spełnić wasze oczekiwania, jeśli szóstka będzie potrafiła dać odrobinę wolności piątce, a piątka będzie starała się zrozumieć szóstkę. Jesteście w stanie stworzyć sobie nawzajem warunki do rozwoju intelektualnego, pracy twórczej i zdobywania doświadczeń, którymi będziecie dzielić się z innymi.
  
Numerologiczna 5 i 7
Piątka jest liczbą, która poszukuje, ale nowych doświadczeń szuka na zewnątrz, natomiast siódemka to także poszukiwacz, lecz doświadczeń szuka wewnątrz siebie. Piątka powinna nauczyć się milczeć, a siódemka zacząć jej słuchać. Obie te liczby potrzebują wolności - siódemka odczuwa potrzebę izolacji, a piątka wolności - i na tym polu będą się doskonale rozumieć. Niekiedy może się zdarzyć, że piątka będzie chcieć wolności, ale tylko dla samej siebie. Jeśli pokonacie te trudności, to macie szansę stworzyć twórczy, poważny i wspaniały związek.
 
Numerologiczna 5 i 8
Możecie stworzyć związek oparty na zaufaniu i niezależności tylko pod jednym warunkiem - że spotkacie się jako osoby już dojrzałe, które wiedzą czego chcą, posiadające sprecyzowany plan i wiedzę a temat samych siebie. W innym przypadku zmarnujecie tylko czas i energię. Piątka z pewnością doceni siłę ósemki, lecz może mieć tendencję do "uwieszania się" na swoim partnerze. Natomiast lubiąca rządzić ósemka, kiedy odkryje, że jest zbyt uzależniona od piątki - może mieć dość. Ponadto ósemka może chcieć dominować w związku, przez co piątka utracić może wolność, którą tak ceni.
 
Numerologiczna 5 i 9 
Związek piątki i dziewiątki to dynamiczny, żywy i bardzo inspirujący układ. W przypadku tej pary nie należy spodziewać się sukcesów na polu materialnym. Piątka może być dla dziewiątki inspiracją intelektualną, gdyż dziewiątka obdarzona jest niemała wyobraźnią i ma mnóstwo pomysłów. Wszystko to sprawia, że w poszukiwaniu nowych wrażeń będziecie często podróżować. Istnieje także odmienny scenariusz. Może też zdarzyć się tak, że będziecie się nawzajem irytować. Piątka wyda się dziewiątce zbyt przyziemna, a dziewiątka piątce zbyt egzaltowana.
    

Życie numerologicznej 5

   
Droga życia 5 to ścieżka zaradności, odkrywania, wyborów, zamian, wolności i cielesnych aspektów życia. Musisz nauczyć się, poprzez próby i błędy, o własnej fizycznej obecności i wpływie swojej obecności na innych. Cyfra 5 to liczba ciała fizycznego, intensywności seksualnej i sposobu, w jaki ciało, umysł i emocje są w stanie przystosować się do zmian. Nauczysz się na różne sposoby, że fizyczna materia ciągle się zmienia i że możesz albo czerpać korzyści z tych zmian albo być przez nie przytłoczony. Poznanie fizycznych stron życia jest jednym z głównych celów w tym życiu.

Bycie sobą, bycie szczerym wobec swoich uczuć i zachęcanie do takiej samej spontaniczności innych jest niezbędne. Cyfra 5 umożliwia zmianę wewnętrznego nastawienia i wyglądu zewnętrznego, aby dostosować się do różnych okoliczności. Ten poziom zdolności adaptacyjnych pozwala Ci być wszystkim dla wszystkich ludzi i naturalnie dopasować się do niemal każdej sytuacji. Nie czujesz się zbyt komfortowo, jeśli Twój wzorzec zachowania jest spójny. Twoja ciągle zmieniająca się osobowość jest tym, kim w istocie jesteś. Ta cecha "bierz życie jakim jest" jest tym, co sprawia, że inni czują się zrelaksowani wokół Ciebie i nigdy nie powinna być ograniczana przez Twoje własne lub zbiorowe błędne wyobrażenia na temat wolności wypowiedzi. Mówi się, że różnorodność jest przyprawą życia i to właśnie Twoja elastyczna natura pomaga Ci doświadczyć więcej różnorodności niż ma to miejsce w przypadku większości ludzi.

Droga życia 5 jest aktywną i nieprzewidywalną ścieżką. Jest tak przepełniona nagłymi i niezwykłymi wydarzeniami i możliwościami, że czasem wprawia Cię w osłupienie lub lęk. W związku z tym możesz przegapić bogactwo doświadczeń, które oferuje Droga życia 5. Aby wykorzystać tę energię, musisz osiągnąć głębsze zrozumienie słowa doświadczenie. Niektóre numerologiczne 5 tak bardzo boją się pomyłek i błędów, że zamiast pewnie płynąć z tą ekscytującą energią, przywiązani są do tego, co bezpieczne i znajome. Mimo, że widzą i odczuwają emocje, które ich omijają, zbyt boją się odpuścić, zanurzyć się i zobaczyć, dokąd zaprowadzi ich życie.

Raz na jakiś czas numerologiczne 5 pozwalają sobie płynąć, lub energia wibracji 5 staje się tak mocna, że są one zmiatane. Chwytają się pozorów stabilności i osiadają tam niespełnione. Wolność 5 zaczyna się od palącego pragnienia życia w pełni, swobodnie i otwarcie, jak to tylko możliwe, oraz doświadczania różnorodności, emocji i przygód. I oczywiście, pragnienia te mogą pochodzić tylko z wnętrza.

Tempo Drogi życia 5 może być czasami nieprzewidywalne i dzikie, ale, czy Ci się to podoba, czy nie, jesteś tutaj, aby zdobyć doświadczenia z tym związane. Radzenie sobie z nieprzewidywalnością musi stać się Twoją drugą naturą, Twoją umiejętnością. Możesz zadziwiać innych swoją zaradnością w sytuacji kryzysowej, ale być może będziesz musiał wykorzystać ten talent, aby zaspokoić niektóre z Twoich własnych podstawowych potrzeb. Są takie chwile w życiu numerologicznej 5, kiedy prawdziwy kryzys jest niczym więcej niż zaniedbaniem samego siebie.

Trzymanie się tego, co jest bezpieczne i znajome, zamiast działania tak, aby można było odkryć alternatywy, jest błędem w przypadku numerologicznej 5. I większość numerologicznych 5 zdaje się powtarzać te same stare błędy, często nie zdając sobie z tego sprawy. Przyznanie się do błędów może być bitwą samą w sobie. Zaakceptuj to, że błędy są nieuniknione w Twoim życiu, ponieważ tak właśnie uczą się i rozwijają numerologiczne 5.

Lęk jest naturalny, gdy nie wiesz z czym masz do czynienia, ale musisz nauczyć się akceptować strach jako naturalną i ratującą życie emocję. Jego celem jest ostrzeganie Cię przed niebezpieczeństwem, abyś mógł zachować bezpieczeństwo. Powinieneś nauczyć się stawiać czoło lękom, bo Twoje zaprzeczenie im powstrzymuje Cię przed ekspansją i cieszeniem się swoim życiem. Kiedy nie koncentrujesz się na swoim otoczeniu lub na szczegółach sytuacji, jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że wyprzesz strach. Siła koncentracji musi być rozwinięta, w przeciwnym razie Twoja uwaga będzie rozproszona w zbyt wielu kierunkach, popełnisz błędy, a strach przed nieznanym stanie się Twoją wymówką i niczego nie uda Ci się osiągnąć.

Niektóre numerologiczne 5 rozpoznają błąd i obiecują, że nigdy go nie powtórzą, ale niechętnie dokonują koniecznych zmian. W konsekwencji, zamieniają jedno nastawienie drugim, co zazwyczaj jest inną formą tego samego błędu. Aby poszerzyć swoje horyzonty, musisz świadomie szukać tego, co robisz źle, a następnie zamienić to, co robisz, w doświadczenie w uczeniu się.

Czasami trzeba pójść w zupełnie nowym kierunku, co oznacza odwagę, by odpuścić. Rozumiejąc, że jest to sposób, w jaki powinniście postępować, zarówno Twoja koncentracja, jak i Twoja pewność siebie wzrosną. Strach przed nieznanym zastępuje się wtedy poczuciem przygody i wspaniałym wglądem w to, czego naprawdę należy się obawiać, a czego nie. W ten sposób nie tylko uczysz się na błędach, ale również korzystasz z nich. To jest wtedy, gdy błąd nie jest już błędem, ale doświadczeniem.

W ten sposób Twoje życie musi przebiegać na Drodze życia 5. Jeśli nie działa to w ten sposób, spróbuj tego w inny - dopóki nie doświadczysz wystarczająco dużo, aby z większą pewnością siebie podążać Drogą życia 5. W tym momencie Twoje życie będzie spokojniejsze, ponieważ nie będziesz już walczył z falami i będziesz w stanie dostrzec szerszy obraz i bogactwo niezwykłych możliwości, które masz do wykorzystania.

Numerologiczne 5 kochają przygody, ale zamiast cieszyć się własnymi niesamowitymi i niezwykłymi wydarzeniami, czasami za bardzo interesują się życiem innych ludzi. Ponownie jest to strach, który sprawia, że unikają odpowiedzialności za swoje własne życie. Takie podejście nigdy nie może przynieść trwałego szczęścia. 5 jest drogą wolności i przygody. Jednak tak wiele numerologicznych 5 przywiązuje się do przyziemnych przyzwyczajeń i sytuacji, w których nie można zachować wolności. Aby być spełnionym, numerologiczna 5 potrzebują dużo czasu i miejsca, które naprawdę mogą nazwać ich własnym.

Wiele numerologicznych 5 nawet nie zdaje sobie sprawy, że życie dało im cenny dar w postaci wolności. Czują się samotni w świecie. Albo mają do czynienia z niesatysfakcjonującymi relacjami lub trudnymi sytuacjami i zastanawiają się, dlaczego przytrafia się to właśnie im. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie jesteś sam, i że odpowiedzialność nie jest przeciwieństwem wolności. Jesteś wolny w taki sposób, że możesz wziąć na siebie odpowiedzialność, która odpowiada Twoim własnym potrzebom.

Niekonwencjonalna Droga Życia 5 może Cię zaprowadzić daleko od miejsca Twojego urodzenia. Jeśli czujesz się nie na swoim miejscu, wiedz, że Twoje właściwe miejsce jest tam w "wielkim świecie", dlatego miej wielkie marzenia, realizuj wielkie cele i podejmuj się wszystkiego, co inne, niezwykłe i ekscytujące. Jako obywatel świata, musisz porzucić uprzedzenia i osądy i zaakceptować różne kultury i realia, nie tracąc przy tym swojej unikalnej tożsamości.

Może występować tendencja do nadużywania wolności poprzez nadmierną konsumpcję, stosowanie używek, alkoholu, narkotyków, nadmiernych wydatków, rozwiązłość i innych obszarów, gdzie równowaga jest potrzebna. Dzieci są czasami poczęte w zbyt młodym wieku, a małżeństwo jest zawierane w pośpiechu jako sposób na stabilność. Nie jest niczym niezwykłym, że numerologiczna 5 zawiera małżeństwo kilka razy lub podejmuje się zobowiązań, których nie da się dotrzymać. Numerologiczne 5 często zmieniają zdanie i plany. Nie oznacza to, że nie możesz czy nie potrafisz kochać lub być głęboko kochanym. Prawdziwą i trwałą miłość znajdziesz wraz z osiągnięciem dojrzałości. Ale pamiętaj, że dojrzałość jest kwestią doświadczenia, a nie wieku.

Twoje ciało fizyczne jest integralną częścią Ciebie - jest pojazdem, który transportuje Cię przez tę ekscytującą podróż. Twoje ciało musi więc być dobrze utrzymane i otoczone troskliwą opieką. Często to strach przed wolnością powoduje brak umiaru, podświadome odrzucenie wolności, które stwarza potrzebę uzależnienia się zamiast tego. Zbyt duża koncentracja na potrzebach innych i brak koncentracji na tym, czego pragniesz, powoduje, że jeszcze bardziej zaprzeczasz swojemu lękowi przed wolnością.

Sztuczka polega na tym, aby wiedzieć, czego chcesz, tak zorganizować swoje życie, abyś mógł się na nim skupić, i nie dopuścił do zepchnięcia go na boczny tor przez nieistotne sprawy. Każdy krok w kierunku celu jest celem samym w sobie. Naucz się nie tracić cennego czasu i zasobów. Poznaj różnicę między prawdziwą ekscytacją a bezmyślnością, ponieważ tu nie ma kar, a jedynie konsekwencje.

Możesz być znany z pomysłowości i wszechstronności, ale aby poczuć wielką radość i satysfakcję, jaką oferuje cyfra 5, będziesz musiał się wyspecjalizować i stać się ekspertem w czymś, co kochasz robić. Spójrz raczej na nowe i nowoczesne rozwiązania niż na przestarzałe i konwencjonalne. Jesteś człowiekiem szybko myślącym, z prawdziwym talentem do analizowania i badania, chociaż nie zawsze wykorzystujesz ten talent do wspierania swoich najciekawszych i najlepszych pomysłów.

Ciekawość, niepokój i niecierpliwość mogą powodować trudności w koncentracji. Jednym z największych błędów popełnianych przez numerologiczną 5 jest rezygnacja z czegoś nowego, zanim minie wystarczająco dużo czasu na zdobycie specjalistycznej wiedzy, a następnie popędzenie do czegoś nowego, co prawdopodobnie zostanie zarzucone w ten sam sposób. Nie da się czegoś naprawdę poznać, jeśli tego nie doświadczyłeś.

Co z miłością? Romans? Małżeństwo? Odpowiedzialność? Rodzicielstwo? Stabilność? Sukces? Dobrobyt? Czy jest możliwe osiągnięcie tych rzeczy nawet na tak szybkiej i urozmaiconej ścieżce? Zdecydowanie tak! Wolność to zdolność do robienia tego, co chcesz. Dlatego wszystkie te rzeczy mogą być Twoje, jeśli tego właśnie pragniesz. Pragnienie jest Miłością. Na Drodze życia 5 masz większe szanse na znalezienie miłości, która jest prawdziwa, ponieważ prawdziwa miłość rozwija się w wolności. Wolność nie oznacza lekkomyślnego zrywania istniejących więzi lub pędzenia w nieznane. Oznacza to uwolnienie się od błędnych przekonań i błędów, abyś mógł spełnić swoje marzenie.

Nie można żyć w związku, gdzie panują zasady, niepewność, dominacja lub nieufność. Musi istnieć akceptacja dla Twojej wolnej i otwartej osobowości, ale osobowość drugiej strony musi być również akceptowana i traktowana sprawiedliwie. Jeśli Twoja wolność odbiera komuś innemu wolność, to żadna z osób nie jest wolna.

Być może masz trudności ze zrozumieniem swojej roli w związkach, a to stwarza problem sam w sobie. Widzisz, Twoja rola polega po prostu na tym, kim jesteś. Na Drodze życia 5 spotkasz innych, którzy będą Cię kochać po prostu za to, kim jesteś, a nie za to, co możesz dla nich zrobić. Twój wolny styl życia będzie częścią tego, co oni w Tobie kochają, a nie czynnikiem odstraszającym. Przyciągniesz ich, kiedy przyznasz sam przed sobą, że wolność i przygoda są tym, co jest Ci niezbędne do życia.

Głębokie dążenie do wolności sprawia, że jesteś pociągającą i wszechstronnie myślącą osobą, która jest w stanie nawiązać kontakt z ludźmi ze wszystkich sfer życia. Twoja grupa przyjaciół i znajomych to prawdopodobnie bardzo zróżnicowana grupa osób z całego świata. Przyjaźń jest dla Ciebie ważna. Są w Twoim życiu pewni ludzie, których rzadko widzisz na żywo w życiu codziennym, ale Twoja więź z nimi jest nierozerwalna z powodu wzajemnej miłości do wolności i do siebie nawzajem. Kiedy jesteś przyjacielem, jesteś przyjacielem na całe życie. Posiadasz bardzo szczególną umiejętność mówienia lub robienia czegoś, co pochodzi z Twojego wielkiego serca, co może dogłębnie zmienić czyjeś życie. O ile prawdą jest, że nikt nie może Cię mieć, o tyle ci, których poruszyłeś swoją szczególną, otwartą osobowością, nigdy nie będą chcieli Cię stracić, ani nie będą w stanie Cię zapomnieć, ponieważ jesteś przykładem tego, czego wszyscy chcą - wolności, słodkiej wolności.        
                          

Liczba duszy 5 (Dążenia Duszy, Wibracja Życia Wewnętrznego) Numerologia 5

 
Wibracja 5 jest jedną z najbardziej energetycznych wibracji w całej skali numerologicznej. Są to osoby dynamiczne, charyzmatyczne, pełne energii i pomysłów, ale też wewnętrznych obaw i rozdrażnienia. Osoby o Liczbie duszy 5 nie lubią się nudzić, nie lubią szablonowego postępowania i życiowej monotonii. Są one oryginalne, pomysłowe, a nadmiar energii musi zwykle znaleźć swoje ujście. Kiedy muszą postępować według utartych schematów, stają się wówczas impulsywne i szybko się denerwują, Potrzebują zmiany. W ich postępowaniu brakuje konsekwencji, uporu, zawziętości i zacięcia, dlatego oczekują szybkich efektów swojej pracy. Wibracja 5 jest przeciwieństwem wibracji 4, którą charakteryzowała konsekwencja, pracowitość i sumienność.

Ich celem jest zachowanie balansu życiowego, a swoją żywotność i dynamizm powinny przekształcić w coś twórczego. Wibracja 5 charakteryzuje się dużym temperamentem i ogniem, który sprawia, że całość działa bardzo sprawnie, jednak warto tu dodać, że uzupełnieniem tej 5-ki w portrecie numerologicznym powinny być wibracje, które zrównoważą tę energiczną 5-kę w Liczbie duszy. W innym wypadku poczuje ona niemoc, która przekształci się w rewoltę i bunt.
*
Interesuje cię to, co się dzieje na świecie i pragniesz, aby w jakiś sposób być jego częścią. Jesteś entuzjastycznie nastawiony, cieszysz się życiem i szukasz okazji, aby wyrazić siebie poprzez działalność publiczną. Nieoczekiwane i ekscytujące sytuacje i wydarzenia są dla Ciebie bardziej stymulujące niż zwykłe czynności związane z codziennym życiem. Jesteś niezależny w myśleniu i działaniu, zdecydowanie domagasz się prawa do wolności osobistej; nie pozwalasz, aby ludzie lub warunki przeszkadzały w twoim życiu lub ograniczały twoją samoekspresję na dłuższy okres czasu. Jesteś miłosierny i troszczysz się o innych, ale jednocześnie nalegasz na prawo do podążania za własnymi ideałami i do życia we własnym rytmie. Rutyna może łatwo stać się dla ciebie nudna, bez względu na wykonywaną pracę czy działalność.

Nie czujesz się najlepiej, gdy jesteś zmuszony do pracy lub przebywania w miejscu, które zawsze jest takie samo. Twoja uwaga może błądzić, jeśli nie ma czegoś nowego, innego lub po prostu trochę bardziej ekscytującego, aby nadać życiu różnorodności i przyprawy. Twoje pozostałe liczby przeznaczenia lub powołania mogą nie pozwolić ci na pełną wolność, której pragniesz, ale będziesz w stanie lepiej wyrazić samego siebie, jeśli będziesz mógł od czasu do czasu modyfikować rzeczy, aby je ożywiać. Brak wolności i różnorodności może prowadzić do poczucia nudy, niezadowolenia, niepokoju i niedosytu, powodując, że działasz pośpiesznie i impulsywnie oraz robisz rzeczy, które mogą prowadzić do smutku lub żalu zarówno dla innych, jak i dla ciebie. Jeśli nauczysz się rozpoznawać ten niepokój i przekształcisz go w wartościowe działanie i pomysłowość zamiast niecierpliwości, rozwiniesz niesamowitą siłę do osiągania rzeczy, wpływania na ludzi i odwiedzania niedostępnych miejsc w świecie społecznym, finansowym i postępowym.

Jesteś też ambitny, ale powinieneś unikać zbyt wielu przeszkód, rozpraszając tym samym swoje siły i finanse oraz podejmując działania, których nie możesz skutecznie zrealizować. Zbyt wiele zmian i różnorodności może skutkować brakiem właściwego ukierunkowania i koncentracji na wykonywane zadania, tak że nic nie da się osiągnąć. Zwróć uwagę na tę tendencję. Bądź żywy i aktywny, ale w bardzo konkretny i użyteczny sposób. Twoje przeznaczenie pomoże ci zdecydować jak.

W twojej naturze jest dużo wolności i włóczęgostwa i możesz stać się pewną wolną lancą w swojej religii, polityce lub życiu społecznym, oczywiście w miarę starzenia się i samodzielnego decydowania o swoim sposobie życia. Nawet w miłości lubisz być interesujący i lubisz zaskakiwać. Podróże są dobre dla Ciebie. Kiedy czujesz się niespokojny i drażliwy lub zirytowany, kup sobie coś nowego, wybierz się na wycieczkę lub dokonaj konstruktywnych zmian, które usprawnią Twoją pracę i środowisko. Nie niszcz rzeczy i nie krytykuj innych, bo to twój własny niepokój i niecierpliwość może być winny.

Odmawiaj przyjmowania od innych więcej, niż jest to konieczne lub nie mógłbyś tego zwrócić. Żądaj wolności, ale zdawaj sobie sprawę, że swoboda nie oznacza łamania standardów życia czy bycia niekonwencjonalnym. Oznacza to po prostu pełniejsze, bogatsze życie i pomaganie innym w tym samym. Ceń swoją zaradność, spraw, by ci popłacała i wykorzystaj ją, by przynieść radość tym, których kochasz. Śledź to, co dzieje się na świecie, musisz być na bieżąco.
 

Ekspresja zewnętrzna 5


Osoby o Ekspresji zewnętrznej 5 są dynamiczne, energiczne, lubiące ruch i niestety niecierpliwe. Lubią działać, nie znoszą za to stagnacji. Otoczenie je lubi głównie za atmosferę jaką wytwarzają, pełną ekscytacji i żywą. Jeśli już znajdziesz się w pobliżu osoby o Ekspresji 5, zauważysz że nie są one nudne, czy spokojne. Osoby, z którymi ciężko będzie się im dogadać to te, które lubią monotonię, ustabilizowane i spokojne życie (np. wibracja 4).

Ekspresja 5 przynosi odwagę, impulsywność (która czasem przemienia się w wybuchowość), magnetyzm - wszystko to sprawia, że mogą one być pociągające dla płci przeciwnej. Innym zaskakującym faktem jest to, że mogą one być też... nieśmiałe i to do tego stopnia, że będą miały problem z okazaniem swoich uczuć i zainteresowania swojemu wybrankowi lub wybrance.

Są to osoby, które cenią i miłują swoją wolność, zatem ciężko jest je przekonać do małżeństwa czy nawet zatrzymać na dłużej. Jeśli 5-ka będzie żyła w ciągłym strachu, napięciu, wówczas przemienią się w kogoś, kto nie potrafi poradzić sobie ze swoimi emocjami, niecierpliwością, a także wybuchami złości. Będzie to bardzo uciążliwe dla otoczenia, jednak w przypadku 5-ki nie będzie to trwać długo. Wybuchy złości są nagłe i krótkie.
 
Osoba o Ekspresji zewnętrznej 5 jest zawsze na czasie, jest wszechstronna, ale może też być skrajna, odważna, a niekiedy lubi być w świetle reflektorów. Osoba o tej ekspresji musi uświadomić sobie czym jest wartość, skromność, styl i dopasowane do okazji.
 

Cele życia 5


Cyfra 5 charakteryzuje się dynamizmem, zmiennością, chaosem, niepokojem oraz niecierpliwością, i są to cechy które wyróżniają ją wśród innych wibracji. Osoba o Celach życia 5 nie ma prostych zadań, ponieważ jej celem jest nauczenie się spokoju, opanowania i utemperowanie swojego wybuchowego i energicznego charakteru.

Osoba o Celach życia 5 żyje w nieustannym napięciu, które czasami doprowadza do wybuchów złości i gniewu. Poskromienie tak trudnych cech charakteru jest ciężkie, ale możliwe do osiągnięcia, wymaga jednak pracy nad sobą. Osoba o Celach życia 5 ponad wszystko kocha wolność, to jest to, co daje jej szczęście. Uwielbia ona życie pełnie niespodzianek, niespodziewanych wydarzeń i przygód, bo właśnie to ją pobudza i dodaje chęci do życia.
 
Do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze pracy, która przyniesie jej spełnienie. Jednak praca ta nie powinna być monotonna, a zapewnić jej odpowiednią dawkę ruchu i energii, dzięki czemu poczuje się spełniona. Nudna, pozbawiona ekscytacji praca sprawi, że będzie się czuć nieszczęśliwa, a także wpłynie negatywnie na jej kondycje psychiczną i fizyczną, a w skrajnych przypadkach doprowadzi ją do depresji czy choroby. Wibracja 5 w Celach życia zmusza swojego posiadacza do nieustannej konfrontacji, nie tylko z otoczeniem, ale przede wszystkim z samym sobą, zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami, lękami oraz strachem. Osoba ta może być stawiana w życiu w trudnych okolicznościach i sytuacjach, z których będzie musiała wyjść. Ale takiego typu sytuacje sytuacje są również ogromną szansą na zmianę samego siebie oraz rozwój, który może doprowadzić do wewnętrznej przemiany, a także doskonałości. Dzięki temu staną się prawdziwie wolni.

Wibracja 5 z pewnością nie jest nudna, daje możliwość podróżowania, różnorodność doświadczeń, a także dużą swobodę działania i myślenia. Wszelkie postępowania i działania na rzecz rozwoju i poprawy życia obywatelskiego są tu możliwe. Zbyt wiele szans może też prowadzić do niepewności i rozproszonych sił.
 

cyfra 5, droga życia 5, liczba 5, numerologia 5, numerologiczna piątka, symbolika 5, znaczenie liczby 5, numerologiczna 5

Sławne numerologiczne Piątki

Juliusz Cezar, Benjamin Franklin, Karol Darwin, Fryderyk Chopin, Izaak Newton, Adolf Hitler, Louis Armstrong, Steven Spielberg, Monica Bellucci, Colin Farrell, Andre Agassi, Liv Tyler, Tina Turner, John Bon Jovi, George Michael, Angelina Jolie

Liczba Drogi Życia ma charakter ogólny, jest tym, czym w astrologii Znak Zodiaku. Aby dowiedzieć się więcej, należy wykonać Portret Numerologiczny, który tworzy się na podstawie daty urodzenia oraz imienia i nazwiska. Taki portret jest swoistą Mapą Życia, dzięki której rozumiemy wydarzenia z naszego życia, sens naszych związków, a także to dokąd zmierzamy, a przede wszystkim - po co.
numerologia

Numerologiczna 5 w związkach z innymi wibracjami

numerologia 5

16 komentarzy:

 1. Kopara opada.... Wypisz wymaluj JA O_o hahahahahha

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem numerologiczną 5 i rzeczywiście dużo rzeczy się zgadza, zwłaszcza ta niesamowita energia. Czasami szybciej działam niż myślę :P co ma oczywiście swoje konsekwencje. Nie mogę też wytrzymać zbyt długo w jednym miejscu, lubię podróże, ruch i zmiany. Moim partnerem jest numerologiczna 3, więc pod tym względem jesteśmy dobranie idealnie i świetnie się dogadujemy. Polecam każdemu :D radzę tylko unikać numerologicznych 4-ek, bo są zbyt uporządkowane i lubią zaplanowany każdy element swojego życia (byłam w związku z jedną 4-ką).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem numerologiczną 5... jak zaczęłam interesować się numerologią zorientowałam się, że otacza mnie mnóstwo 4... min. ostatni partner/nie partner... to było trudne doświadczenie, czuję się jakby mnie ktoś wypatroszył - totalnie różne systemy.
   4 - przyjaciele, TAK, związki - NIE!

   Usuń
 4. DO SŁAWNYCH DODAJĘ mojego ukochane aktora Jeremy'ego Ironsa i najkochańszego poetę, Tadeusza Różewicza.

  POZA TYM... cóż, cała ja, całe życie walcząca ze swoimi demonami... Czytająca zawsze co najmniej trzy, cztery książki; pisząca jednocześnie trzy, cztery wiersze i zaczynająca kolejnych pięć.

  Ta wolność to jakaś idee fixe. To zawsze było we mnie od dosłownie maleńkości...
  I te religie - lubię o nich czytać jako o mitologii, wyłuskiwać podobieństwa, zapożyczenia... Już jako pięciolatka nie rozumiałam dziewictwa Maryi, trzech osób w jednej i innych takich - nie rozumiałam na zasadzie, że były to dla mnie tylko mity.

  Niekonwencjonalne myślenie, tworzenie, pisanie, ciągłe uczenie się - to ja.
  Mnóstwo czasu zajęło mi jako takie panowanie nad emocjami. Do dziś wkurzam się cholerycznie: na krótko, ale za to bardzo intensywnie.
  Udało mi się przestać szukać szczęścia poza sobą...

  Dziękuję za ten tekst. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten artykuł to odpowiedz na wiele pytań nurtujących mnie od dawna , chyba nie przez przypadek na niego trafiłam i cieszę sie ze dostałam odpowiedz co mogę zmienic zeby w koncu czuć się lepiej. Jedyny artykuł który jest obszerny , poniewaz czytalam wiele , ale zaden nie był tak wyczerpujący . Super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Numerologiczna 5... Czyli jest wytłumaczenie na to co ja wyprawiam.

  Wchodzę w życie jak czołg. Biorę wszystko. Wszędzie zajrzę, wszystkiego spróbuję i padam od tego z zachwytu.
  Jednak : nikt nie będzie mi mówił, stawiał granic. Nie uznaje pośrednikow w religiach, miłości. Życie jest za piękne, aby się ograniczać cudzymi normami.
  Życzę Wam wszystkim wszelkiej pomyślności <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakże to wszystko do mnie pasuje... najbardziej nienawidzę narzucania mi swojego zdania, światopoglądu, braku szacunku do tego kim jestem... czepiania się takiego a nie innego zachowania... nikt mi nie będzie mówił jaka mam być, co robić, jak i o czym myśleć, nie i koniec! Inaczej naraża się na wybuch wulkanu... ;) no piątki nerwowe są jak diabli (swoją drogą mają w sobie pierwiastek diabelskosci i anielskosci) szokuja tym otoczenie. Chyba żadna liczba nie wyrzuca z siebie tyle emocji na raz. Lubi popedzac otoczenie, nie cierpi bezruchu. Zauważyłam, że mają charakterystyczne spojrzenie, często wnikające w głąb drugiej osoby. Coś dziwnego co przyciąga. Podobnie rzecz ma się z głosem, często taki jakiego nie ma.nikt inny... wyróżniają się.

  OdpowiedzUsuń
 8. Charakterystyka idealnie opisująca moją osobowość

  OdpowiedzUsuń
 9. Cała ja .I ten pęd do nie wiadomo czego tylko więcej mocniej przeżyć.
  I zgadzam się, że piątki mają charakterystyczne spojrzenie i ton głosu , po za tym instynktownie wyczuwają kolejną piątkę i jest coś jakby wewnętrzny magnetyzm, które je przyciąga, takie porozumienie bez słów, i taka siła emocji, która nami rządzi ,

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również jestem numerologiczną piątką,ale z jednym kategorycznie się nie zgodzę. Nienawidzę podróżować. To,co jest tutaj napisane o 4 pasuje do mnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem numerologiczna piątką. Wiele rzeczy się zgadza interesuję się religiami wyszukuję w nich wspólny czynnik.Zgłębiam numerologię,anioły, runy.Fascynuje mnie Jezus.Jestem na etapie życiowej stabilizacji.Mam nadzieję ,że limit błedów i życiowego cierpienia już wyczerpałam.Moje motto to żyj i pozwól żyć innym.Najistotniejsza jest właśnie Owa wolność tym bardziej w związku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś pisałam, ale wciąż mnie pasuje do mnie koło 80% opisu. Teraz nie jestem aż tak negatywna, ale nie jestem tą piątka z opisu. Mimo że wychodzi mi 5.
  Nie lubię ludzi, kontaktów, imprez, wyjść, hałasu, wszystkiego jest za dużo, za dużo bodźców i to mnie rozstraja. Wolę spokój stabilizację, bezpieczeństwo, stałość, poniekąd nudę (wg. Innych). Czasami tylko mam zrywy z dwa razy na rok że jadę do voodoo club w wawie.
  Najlepiej jakbym nie musiała się z nikim kontaktować.
  Chyba jestem jakąś piątką z odzysku.

  OdpowiedzUsuń