wtorek, 2 lipca 2019

Droga przez życie i kilka ważnych zasad

Zajęło mi trochę czasu, aby zrozumieć, że każda z naszej wewnętrznych podróży na tej planecie jest bardzo osobista, ale wiem, że jest to jedna z najważniejszych lekcji, jakich się nauczyłam. Poniżej znajdziesz kilka z najważniejszych wskazówek.
 

Istnieje jedna relacja ważniejsza niż jakakolwiek inna

   
I jest to związek między nami a naszymi wyższymi "ja".
Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do tego, co dzieje się poza nami, że straciliśmy z oczu nasze własne potrzeby, a nawet nasze własne pragnienia. Nie żyjesz dla innej osoby, żyjesz dla siebie.
 

Życie nie jest rywalizacją z innymi ludźmi

  
Spędzamy tyle czasu próbując nadążać za innymi i zapominamy, że nie musimy! Życie nie jest konkurencją, w której należy zdobyć jak najwięcej, kupić i zgromadzić więcej niż inni. Żyjemy w kulturze pragnień, a kiedy już dostaniemy to, czego pragniemy, decydujemy, że chcemy więcej lub potrzebujemy więcej i to się nigdy nie kończy. Zapominamy spojrzeć na to, co mamy i docenić to - to, co jest w Twoim życiu piękne, i co ty sam wniosłeś do swojego życia. Każdy zapierający dech w piersiach, wschód słońca, miły gest drugiego człowieka, miłość, śmiech, i inne tego typu rzeczy, pojawiły się, ponieważ w pewnym momencie powiedziałeś Wszechświatowi, że tego pragniesz i byłeś zgodny z wyższym ja.
 

Trawa nie jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu

 
Bo to nie twoja trawa! Czynisz swoją trawę tak zieloną, jak chcesz i tylko ty możesz to zrobić. Tylko dlatego, że ktoś wydaje się mieć "lepsze" życie niż ty, nie znaczy, że jest z niego zadowolony. Najzamożniejszy człowiek na świecie może żyje w samotności, ponieważ spędził całe swoje życie koncentrując się na pieniądzach, a nie na relacjach z innymi. Kiedy odpuszczasz sobie konieczność podążania za innymi, prześcigania ich, to stajesz się wolny, stajesz się bezgraniczną istotą, którą chciałeś się stać! Twoje życie może być tak magiczne, jak tylko chcesz, akceptując to, co masz w tej chwili, ale zawsze wiedząc, że lepsze rzeczy idą w twoim kierunku. Wszechświat daje ci to, na czym się skupiasz, zatem doceniaj swoje życie za to, jakie jest, bo to tylko będzie ci służyć.
 

Życie w Równowadze

  
Musisz zrównoważyć pracę i zabawę, i zrozumieć, co jest dla ciebie najlepsze. A najlepszym sposobem na to jest przebywanie z samym sobą i zastanawianie się, czego nauczyłeś się o sobie ze swoich życiowych doświadczeń? Czego nauczyłeś się z doświadczeń innych? Wykorzystaj te lekcje i pamiętaj, że kiedy przechodzisz przez trudny okres, mogą pojawić się emocje. Bycie uduchowionym człowiekiem nie oznacza, że nie możesz być smutny. Jak powiedziałam - w życiu chodzi o równowagę, gdybyśmy nie mieli burzy, nigdy nie docenilibyśmy słońca. I pamiętaj, że każda osoba widzi każdą sytuację inaczej, ponieważ każda z nich doświadcza jej w inny sposób i reaguje na nią w sposób, który zna. Połączenie z twoim wyższym "ja" może nawet pomóc ci zrozumieć innych ludzi i pomóc ci spojrzeć na rzeczy bardziej obiektywnie.
  

Nie wszyscy pójdą w tę samą podróż co ty

 
Właściwie, nikt nigdy nie odbędzie takiej samej podróży jak ty. Życie jest bardzo osobistym doświadczeniem, jeśli się nad tym zastanowić - z tego powodu przechodzimy przez różne sytuacje i widzimy rzeczy na różne sposoby. I to właśnie sprawia, że Ziemia jest taka wspaniała, ponieważ wszyscy jesteśmy tak różni od siebie. Nie zamierzam mówić, że powinieneś być egoistą, ale musisz dbać o siebie, bo zrobisz to w najskuteczniejszy sposób. Wiesz jak działa twój umysł, wiesz jak działa twoje ciało - bardziej niż ktokolwiek inny na tej planecie, nawet jeśli w to nie wierzysz. Każdy jest tu po to, żeby zrobić coś konkretnego, czy pomóc jednej osobie, czy milionom, czy leczyć ludzi, wpływać na ludzi, pocieszać ich i to jest coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Pozwólmy ludziom odnaleźć swoje powołanie na własną rękę, to nie twoim zadaniem jest prowadzenie ich w ich podróży, oni muszą to zrobić sami.

Więc połącz się ze swoim wyższym ja, zastanów się, co chcesz zrobić ze swoim życiem i przygotuj się na to, żeby się nim cieszyć! Jeśli jeszcze nie wiesz, co chcesz robić w życiu, to jest to też ok! Weź długopis i papier, albo otwórz komputer i opisz swoje życie marzeń, nawet nie myśl o tym za dużo, po prostu napisz. Zagłębiaj się w najdrobniejsze szczegóły, opisz je najdokładniej jak możesz. Następnie przeczytaj to, co napisałeś i wiedz, że możesz prowadzić takie życie, jeśli chcesz. Pozwól sobie cieszyć się życiem i swoją podróżą, nauczysz się wielu rzeczy, będziesz popełniać błędy i mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić robiąc je. Bo o to właśnie powinno chodzić w życiu.

Kiedy zaczynasz swoją podróż, szukasz potwierdzenia u wszystkich, bezustannie. Ale kiedy uświadomisz sobie, że wszystko jest z tobą w jak najlepszym porządku i kiedy wiesz co chcesz zrobić ze swoim życiem, wówczas potrzeba szukania potwierdzenia u innych odejdzie. Teraz jesteś na swojej drodze do czegoś wspaniałego, nawet jeśli nie jesteś jeszcze pewny do końca, co to jest.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz