wtorek, 2 lipca 2019

Chcesz być "doskonały"? A może wolisz być sobą?

Kiedy zadaje się to pytanie, ludzie mogą być zdezorientowani... "Dlaczego nie mogę być jednym i drugim?" Zadajesz sobie podobne pytania, ale czy naprawdę istnieje sposób na określenie tego, co jest doskonałe?
   

Kto w dzisiejszym społeczeństwie ma określić, jakie są idealne cechy lub czym jest perfekcja?

 
Moje upragnione cechy będą inne niż mojego brata, siostry, ojca czy najlepszego przyjaciela. Są one inne, ponieważ my jesteśmy inni i to się nigdy nie zmieni. Jeśli ubieramy się w określony sposób lub wyglądamy w określony sposób, farbujemy włosy na inny kolor lub robimy inny makijaż, to myślimy, że będziemy bardziej atrakcyjni... ale atrakcyjni dla kogo? Kto jest tym, któremu chcesz się spodobać? Bo zmieniając siebie, przyciągniesz tylko tych, którzy nigdy nie zobaczą ciebie prawdziwego, bo ty im tego nie przedstawiasz!
 

Odpuść sobie "doskonałość" i niech twoje autentyczne "ja" zabłyśnie

 
Świat może być przerażający. Wiem o tym i wiem, że czasami o wiele łatwiej jest założyć maskę niż postawić się w sytuacji, w której jest się bezbronnym. Na pewno bycie kimś, kim nie jesteś, może być łatwiejsze, ponieważ gdy ktoś cię nie lubi lub nie akceptuje, myślisz "nie ma problemu, i tak nie zna prawdziwego mnie". Czy jednak miałoby to większe znaczenie, gdybyś pokazał komuś kogo nie interesujesz kim na prawdę jesteś? Prawdopodobnie nie, i powiem ci dlaczego - ludzie, którzy nie akceptują lub nie mogą zaakceptować prawdziwego ciebie i tak nie pomagają ci w osiągnięciu celów w twoim życiu! To może być trudne do zaakceptowania, jest ciężkie, ale nie widzę sensu w przechodzeniu przez życie wiedząc, że jesteś kimś innym i nie czując się sobą. Nie wiesz, co będzie odpowiednie dla każdej napotkanej osoby, więc przestań się stresować.
  

Ludzie, którzy mają cię znaleźć, znajdą cię

 
Ale jeśli nie będziesz prawdziwy, właściwe osoby mogą nie być w stanie dostrzec, że znalazły osobę, której szukają! Bądź dla siebie wyrozumiały, i wiedz, że ludzie mogą mieć na ciebie wpływ tylko wtedy, gdy im na to pozwolisz. Jeśli po prostu nie dasz innej osobie władzy, to ona nie będzie mogła ci nic zrobić!  

Ludzie zawsze będą przychodzić i odchodzić, i dawać ci cenne lekcje. I nie powinieneś ukrywać tego, kim jesteś, by zatrzymać ich przy sobie na dłużej. Widziałam przez całe swoje życie ludzi, którzy ukrywali swoje prawdziwe "ja" i wydawali się być bardzo nieszczęśliwi, widziałam również ludzi, którym było wszystko jedno - i zazwyczaj to właśnie oni wydawali się być najszczęśliwsi.
 

Bycie sobą nie czyni cię "dziwakiem"

 
Bo wiesz co? Jeśli nie potrafimy zdefiniować czym jest doskonałość u człowieka, to na pewno nie potrafimy też zdefiniować czym jest bycie dziwnym.

Nie wiem jak wy, ale nigdy nie spotkałam człowieka, który by tu nie pasował lub nie miał tu żadnego celu. Myślę, że ludzie za szybko nazywają siebie dziwakami. To twoje własne doświadczenia życiowe ukształtowały cię, więc wszyscy będziemy przyzwyczajeni do różnych rzeczy i będziemy "dziwakami". Po prostu dostosowanie się zajmuje trochę czasu i jest to coś, z czym większość z nas prawdopodobnie sobie poradzi.
  

Najważniejsze jest to, że jesteś sobą, i to wystarczy

 
I nikt nigdy nie powinien mówić ci inaczej. Nie musisz zmieniać ani jednej rzeczy o sobie, jeśli tego nie chcesz, bo nikt z nas nie jest błędem, który należałoby naprawić. Oczywiście brzmi to groteskowo, ale to prawda, że ty jako człowiek jesteś doskonały, w idealnym miejscu i w idealnym czasie, dokładnie tam, gdzie teraz jesteś. Zatem wyjdź i pokaż wszystkim, kim naprawdę jesteś, to nie może cię zranić, prawda?

Odpuść sobie doskonałość, odpuść sobie ocenianie innych, bo nie spełniają "twoich standardów", odpuść sobie martwienie się, kiedy rano wychodzisz z domu. I po prostu bądź sobą!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz