niedziela, 28 lipca 2019

Numerologia a zdrowie i choroby | Liczby i cyfry zdrowia

Wystarczy spojrzeć na wszystkie sprzeczne opinie na temat dobrego samopoczucia, aby przekonać się, że w dzisiejszych czasach, jedna miara zdecydowanie nie pasuje do wszystkich. Podczas gdy niektórzy specjaliści zachęcają do diety pełnowartościowej, inni zalecają post. Niektórzy ludzie zachwalają szczepienia, inni chwalą naturalną odporność. Niektórzy ludzie uważają, że wielki sukces w leczeniu chorób można odnieść dzięki medycynie chińskiej i akupunkturze, podczas gdy inni będą ufać tylko lekom farmaceutycznym.... Każdy ma inne zdanie na temat tego, czego ciało potrzebuje.

Prawda jest taka, że jest wiele rzeczy, których wciąż nie wiemy o tym, jak utrzymać nasze ciała w zdrowiu, a co najważniejsze, jak to pasuje do naszego zdrowia emocjonalnego, psychicznego i duchowego. Staje się coraz bardziej oczywiste, że na nasze samopoczucie fizyczne wpływa wewnętrzny stan, niewidzialne sfery, które nie mogą być ważone, mierzone i badane przez lekarzy w białych fartuchach, ale do jakiego stopnia? Kto to wie?

Jedną z rzeczy, która obecnie wzbudza zainteresowanie, jest korelacja pomiędzy starożytnymi i bardziej mistycznymi systemami wróżbiarstwa, takimi jak Astrologia i Numerologia, a zdrowiem i samopoczuciem.

Przez wiele, wiele tysięcy lat starożytna sztuka numerologii była używana do dekodowania i opisywania naszych wewnętrznych światów, tworząc osobisty plan Twojego życia i sił duchowych, które Cię motywują.

Twój portret numerologiczny daje ci wiele informacji na temat tego jaką osobą jesteś, a także twoje talenty i mocne strony; twoje słabości i zmagania, z którymi spotykasz się raz po raz. Przeanalizujcie swój diagram, a przekonacie się, że wasze podstawowe liczby: Droga życia, Liczba Duszy, Ekspresja zewnętrzna, Cele życia łączą się, aby opisać waszą "istotę", której żaden lekarz nie może zdiagnozować. I to z tej esencji wynikają wszystkie potencjalne choroby i schorzenia, które mogą się zakorzenić.

W całej Numerologii, Liczba Drogi życia jest prawdopodobnie najbardziej znamienna, jeśli chodzi o zdrowie i samopoczucie. Jest tak dlatego, że jest ona obliczana na podstawie daty urodzenia - jest to jedyna rzecz, której nie można zmienić! Tak więc obejmuje "ciebie", którego wybrała twoja dusza, w momencie twojego wcielenia. Dostarcza również wskazówek wokół twojego dziedzictwa przodków: DNA, które odziedziczyłeś i DNA, którym będziesz się dzielić. (Nie znaczy to, że plan w nim zawarty nie może być zmieniony - jest to punkt wyjścia i ujawnia nieodłączne bloki i słabości, z którymi będziesz musiał się zmierzyć na swojej drodze przez życie, a które mogą zostać przezwyciężone).

Każdy ma swoją piętę achillesową, to powtarzające się coś, co wydaje się podważać nasze ogólne samopoczucie. Każdy z nas marzy o dobrym zdrowiu i chce żyć długo. Numerologia może pomóc Ci zachować dobre zdrowie. W numerologii każda planeta została powiązana z konkretnym numerem. Twoje zdrowie jest widoczne w dacie urodzenia. W zależności od twoich cyfr, numerologia pokazuje, jakiego rodzaju tendencje doprowadzą do problemów zdrowotnych. Numerologia jest jak lekarz. Lekarz leczy ciało, poprzez leki; Numerolog uzdrawia umysł poprzez środki zaradcze.

Patrząc na Numerologię dla zdrowia, to wszystko zaczyna się od podstawowych problemów emocjonalnych, z którymi możesz się zmagać, co z kolei może przejawiać się w trwających lub powracających problemach fizycznych.

Istnieje wiele liczb, które składają się na portret Numerologiczny, ale to Droga życia jest zawsze najważniejsza. Liczba ta wskazuje cel twojego życia, jednocześnie dostarczając ci również wspaniałych informacji na temat pozytywnych i destrukcyjnych cech, z którymi możesz zmierzyć się na tej drodze.
         

Oto jak obliczyć Drogę życia:

           
Zapisz datę urodzenia.

Jako przykład wykorzystamy 4 września 1988 roku.

Tak więc jest to 4/9/1988

Teraz po prostu dodaj wszystkie liczby razem:

4 + 9 + 1 + 9 + 8 + 8 = 39

Kluczem jest uzyskanie jednocyfrowego numeru.  Tak więc tutaj musimy dodawać kolejne cyfry, aż do uzyskania jednej cyfry.

3 + 9 = 12

1 + 2 = 3

Ta osoba ma Drogę życia 3

*Uwaga: Jeśli po dodawaniu otrzymasz 10, 20, 30, to nadal dodajesz cyfry aż do uzyskania jednej liczby.  Więc 10 to 1 + 0 = 1 i tak dalej. Musisz również upewnić się, że obliczasz cały rok, a nie tylko dwie ostatnie cyfry roku.  Musisz użyć całego 4-cyfrowego roku, aby wyniki były poprawne.

Innym ważną liczbą do rozważenia w tej dziedzinie Numerologii jest Liczba celu życia lub Ekspresji, która jest obliczana przy użyciu pełnego imienia nazwiska. W odniesieniu do swoich naturalnych talentów, zdolności i potencjałów w tym życiu, mogą one również opisywać, gdzie możesz walczyć lub stawić czoła poważnym wyzwaniom. Więc podczas korzystania z Numerologia do badania zdrowia może to być naprawdę przydatne, aby pamiętać o tych liczbach, zwłaszcza jeśli chodzi o samopoczucie psychiczne i emocjonalne.

Aby obliczyć swoją Liczbę Celów życia, po prostu dodaj cyfry odpowiadające literom, które składają się na pełne imię i nazwisko.
       

Części ciała i cyfry

              
1 -    Serce i część górna brzucha

2  -    Serce, płuca, klatka piersiowa i krew

3 -    Uda i kończyny

4 -    Organy oddechowe

5 -    Dłonie, kości obojczyka, szyja, drogi oddechowe, kości, pępek i brzuch dolny

6 -   Oczy, uszy, nos, język, twarz, nasienie i genitalia

7 -   Mózg i skóra

8 -   Kolana, kości, ciało, goleń i oddychanie

9 -   Nerki, pęcherz, głowa i mózg
                 

Numerologiczna 1

              
    Kim jesteś:  Chodzi Ci o to, aby być numerem 1. Jesteś niezależnym i urodzonym liderem. Twoja Mantra: "Maszeruję własnym rytmem".
    Główny problem emocjonalny:  Zmaganie się z pewnością siebie. Stres. Możesz stać się cyniczny i apodyktyczny. Możesz też być pracoholikiem.
    Problemy:  Łopatki, kolana, bezsenność, uzależnienia, ciśnienie krwi, serce, wątroba.
    Co możesz z tym zrobić:  Bądź świadomy uzależniających skłonności, które sprawiają, że możesz zbudować mur wokół siebie - jak twierdza dla samego siebie. Osoba o Drodze Życia 1 jest myślicielem, więc trudno ci wyłączyć twój umysł. Dlatego też alkohol lub inne uzależniające środki uspokajające mogą być dla ciebie szczególnie kojące. Skorzystałbyś z dodatkowych ćwiczeń cardio, ale relaks jest również kluczowy - wszystko, co pozwoli Ci wydostać się z twojej głowy i pomoże Ci uwolnić część z tej stłumionej energii. Joga lub medytacja będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem, jak również coś, co sprawi, że twoje serce szybciej zabije, a ciało zacznie się pocić.

*

Ciało: Cyfra 1 jest związana z sercem, tętnicami i układem krążenia. Również z głową, wątrobą i żołądkiem. Wibracje te mogą być szczególnie podatne na wysokie ciśnienie krwi, zawał serca, a także na pewne problemy z oczami i gardłem.

Duch: Jeśli masz upartą 1-kę w portrecie, możesz cierpieć na stres i wypalenie. Jesteś siłą napędową, która wymaga oswojenia! Masz problemy z wyłączeniem się, bezsennością, również niektóre nałogi mogą cię dotknąć. Jednak cyfra 1 jest niewiarygodnie odporna, a niektóre z nich są znane z tego, że od wielu lat palą lub piją bez większych konsekwencji! Ale kiedy choroba w końcu uderzy, to zrobi to szybko, więc bądź ostrzeżony!

Środki zaradcze: 1-ki potrzebują dużo snu, aby odpowiednio się naładować, jak również dużo czasu na aktywność fizyczną, która obejmuje ćwiczenia cardio. Temperatura jest ważna - osoby te powinny przebywać w ciepłym miejscu. Powinny nauczyć się również zwalniać i wyłączać, kiedy dzień dobiega końca przy użyciu medytacji lub jogi - to naprawdę będzie służyć ludziom żyjącym w obrębie wibracji 1.

*

Osoby urodzone 1, 10, 19 lub 28 każdego miesiąca znajdują się pod wpływem Słońca. Ludzie urodzeni w tych dniach mają szczęście, że zwykle cieszą się dobrym zdrowiem. Są one podatne na następujące problemy zdrowotne:

Wszystkie osoby z cyfrą 1 mają silną budowę. Ilekroć w podeszłym wieku jest sytuacja, w której mogą być hospitalizowani, bardzo szybko wracają do zdrowia i żyją długo. Powinni masować swoje ciało olejkiem z migdałów, aby utrzymać dobre krążenie krwi. Bardzo pomocne mogą być dla nich wszelkie ćwiczenia poprawiające krążenie krwi. Nie pozwól, aby obciążenia psychiczne lub niepokój Cię załamały, w przeciwnym razie ucierpi na tym twoje zdrowie. Nie należy przyjmować pokarmu, który zwiększa kwasowość, ponieważ twój temperament jest zdominowany przez żółć i musisz zachować alkaliczny skład chemiczny krwi. Żółć pogłębia się z powodu gniewu, żalu, strachu, wyczerpania fizycznego, niestrawności, a także stosowania substancji gorzkich i ostrych, kwaśnych, słonych i zbyt suchych. Osoby z cyfrą 1 powinny również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i ciepło.

Powinny unikać też tłustych pokarmów, natomiast spożywać dużo owoców, zwłaszcza owoców wodnistych, takich jak arbuz, melon itp. Woda cytrynowa jest dla nich świetna latem.
          

Numerologiczna 2

            
    Kim jesteś: Najważniejsza jest dla ciebie równowaga i harmonia. Jesteś wrażliwy emocjonalnie. Żyjesz po to, by dawać i otrzymywać miłość. Twoja Mantra: "Chcę, żebyś mnie chciał!
    Główny problem emocjonalny: Odczuwasz wszystko głęboko. Bierzesz wszystko do serca. Z drugiej strony, możesz stać się zbyt agresywny i skoncentrowany na sobie.
    Problemy:  Depresja (lub smutek), nadciśnienie, bóle stawów, bóle głowy, problemy żołądkowe, problemy z sercem, przytłaczająca niepewność.
    Co możesz z tym zrobić: Skorzystaj z terapii grupowej (wyjdź na zewnątrz!) lub nawiązuj przyjaźnie, gdzie możesz głęboko wyrazić swoje uczucia. Dobrze czujesz się w grupie (wędrówki piesze, zajęcia i tak dalej), a ponieważ wszystko zależy od dynamiki grupy, więc taniec w grupie, w którym stajesz się częścią jednej, wielkiej ekspresji grupowej, będzie bardzo przemawiający do Twojej energii. Bądź również świadomy, że możesz mieć skłonność do zajadania stresów i swoich emocji dlatego naucz się czego Twoje ciało naprawdę potrzebuje, aby Cię właściwie odżywić.

*

Ciało: Cyfra 2 jest związane z sercem i żołądkiem, a także stawami i gardłem. Wibracje te mogą być szczególnie podatne na reumatyzm, zawroty głowy, kaszel i przeziębienia.

Duch: Jeśli masz bardzo troskliwą 2-kę w portrecie, to prawdopodobnie bierzesz sobie wszystko do serca. Z tego powodu możesz cierpieć z powodu nadwrażliwości, braku bezpieczeństwa i napięcia nerwowego. Jeśli pozwolisz, aby trwało to zbyt długo, możesz mieć również problemy żołądkowe, które wynikają ze stresu emocjonalnego. Rządzona przez Księżyc 2-ka, powinna również zadbać o swoje organy rozrodcze i piersi.

Środki zaradcze: Wszelkiego rodzaju terapie grupowe lub leczenie grupowe (wszędzie gdzie nie jesteś sama) będą wielką pomocą dla tej Drogi Życia. Osoby te muszą poczuć ciepło, komfort i muszą wiedzieć, że ich dom jest bezpieczną przystanią, by poczuć się dobrze i zdrowo psychicznie (powinny unikać ciemnych, chłodnych i brudnych miejsc). 

*

Osoby urodzone 2, 11, 20 lub 29 każdego miesiąca znajdują się pod wpływem Księżyca. Często nie są one tak silne jak 1-ki.

Z natury są emocjonalne i wrażliwe, często popadają w konflikty emocjonalne. Zaleca się im unikanie takich konfliktów. Powinni pić dużo wody. Powinni regularnie medytować. Są podatne na zaburzenia trawienia, zaparcia, brak apetytu, problemy z jelitami i gazami. Są szczególnie podatne na choroby zakaźne. Choroby nasienia u mężczyzn i infekcje macicy u kobiet są w nich powszechne. Powinny one regularnie masować swoje ciało. Rano należy przyjmować czarny pieprz i miód. Powinny unikać spożywania nadmiernej ilości herbaty i kawy. Spożywanie domowej roboty maślanki i innych pokarmów, które oczyszczają dolny odcinek brzucha jest dobre dla ich zdrowia.
            

Numerologiczna 3

      
       Kim jesteś:  Zajmujesz się ekspresją emocjonalną, komunikacją i kreatywnością. Twoja mantra: " Zobacz mnie, poczuj mnie, dotknij mnie, uzdrawiaj mnie".
    Główny problem emocjonalny: Niewyrażanie lub nadmierne wyrażanie przepełniających cię emocji. Chcesz być wysłuchany i usłyszany!  Można łatwo Cię zranić.
    Problemy: Kontrola wagi, problemy z gardłem, problemy z przewodem jelitowym.
    Co możesz z tym zrobić: Potrzebujesz systematycznych ćwiczeń wspomagających metabolizm i redukcję stresu. Bądź świadomy swojego układu pokarmowego, ponieważ jest to miejsce, w którym najczęściej przetwarza się emocje, które możesz odczuwać z powodu zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Możesz rozważyć użycie probiotyku dla zdrowia jelit. Znajdź zdrowe sposoby ujścia swoich emocji. Prowadzić dziennik! Naucz się wyrażać siebie w zdrowy sposób. Pielęgnuj zdrowy emocjonalny dystans. Wszystko, co jest związane z ustnym lub pisemnym wyrażeniem emocji jest dla Ciebie idealne.

*

Ciało: Cyfra 3 jest związana z udami, biodrami i stawami. Wibracje te mogą być podatne na ból stawów, problemy żołądkowe, niektóre choroby skóry, problemy z gardłem i kaszel. Dolegliwości mogą być również związane z niektórymi dolegliwościami nerwowymi.

Duch: 3-ka niesie bardzo intuicyjną wibrację, która jest naprawdę mistrzowska, jeśli chodzi o regenerację i uzdrawianie siebie. Jeśli 3-ka jest w portrecie, to pomimo pojawiającego się przez większość czasu szczęścia, to jest prawdopodobne, że masz silne emocjonalne wzburzenia, które muszą być twórczo ukierunkowane. Mogą one objawiać się jako choroby ucha lub gardła. Część twojej drogi prawdopodobnie wymaga również uczynienia siebie emocjonalnie wrażliwym na innych, ale tak by nie brać krytyki do serca.

Środki zaradcze: 3-ki muszą znaleźć sposoby na kreatywne wyrażanie siebie, aby uniknąć gromadzenia się zastoju energii. Stworzenie stylu życia, który pozwali przyciągnąć innych, aby mogli się naładować, jest również bardzo ważne. Powinni ćwiczyć partie bioder i stawów (zwłaszcza jeśli prowadzi to do tańca lub występów jakiegokolwiek rodzaju), bo to mocny fundament, który będzie służył tym ludziom przez długi czas.

*

Osoby urodzone 3, 12, 21 lub 30 każdego miesiąca znajdują się pod wpływem Jowisza.

Bardzo pomocny może być dla nich masaż olejkiem zawierającym nasiona kozieradki. Pomaga to w uwalnianiu kruchych nerwów. Powinni unikać czosnku i imbiru w żywności. Marchew i sok jabłkowy są dla nich doskonałe. Ćwiczenia oddechowe i medytacje mogą też znacznie poprawić zdrowie. Słuchanie relaksującej muzyki może im również bardzo pomóc. Wskazana jest dla nich dieta wegetariańska i poranny spacer.
         

Numerologiczna 4

          
    Kim jesteś:  Najważniejsza dla Ciebie jest stabilność i bezpieczeństwo. Twoja Mantra: "Powolny i stabilny wygrywa wyścig".
    Główny problem emocjonalny:  Sztywność. Możesz stać się uparty i sztywny, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.
    Problemy: Ból stawów, problemy z dolną częścią pleców, problemy z wagą, zaburzenia trawienne, migreny, depresja.
    Co możesz z tym zrobić: Potrzebujesz regularnych ćwiczeń kardio wspomagających metabolizm, redukcję stresu i ruchomość stawów. Skorzystasz też na lżejszej diecie, ponieważ często masz bardziej solidną budowę. Powinieneś więcej czasu spędzać na łonie natury. Uwielbiasz uprawiać swój własny przydomowy ogródek i obserwować ptaki podczas pielenia.

*

Ciało: Cyfra 4 jest związana z kostkami, jak również z wytrzymałością ogólną. Wibracje te mogą być podatne na problemy związane z napięciem mięśniowym, takie jak nieelastyczność, zaparcia, a także problemy z dolną częścią pleców, nerek i dróg moczowych. Mogą być również podatne na uzależnienia i wynikające z nich problemy z wątrobą.

Duch: Pomimo swojej reputacji jako wytrwała wibracja, 4 ma tendencję do cierpienia z powodu ekstremalnych emocjonalnych wzlotów i upadków (nie mówiąc o tym innym ludziom). Często przyciągają wypadki i choroby, ale jak koty, wydają się mieć 9 żyć! Pomimo wielu dolegliwości, 4-ki mają ogromną wytrzymałość.

Środki zaradcze: 4-ki muszą zapewnić sobie wystarczająco energiczne ćwiczenia, aby utrzymać metabolizm i odpowiednie krążenie krwi, jednak zawsze dbając przy tym o stawy. (Są to symboliczne podstawy dla 4-ek). Zapobieganie jest lepsze niż leczenie, dlatego numerologiczne 4-ki powinny na siebie szczególnie uważać.Kluczowe jest unikanie uzależniających i pobudzających potraw i napojów (kawa, alkohol, cukier itp.); będzie to również służyć poprawie ich samopoczucia.

*

Osoby te są podatne na choroby, których nie da się łatwo zdiagnozować lub wyleczyć. Powinny używać nasion kozieradki i nasion oregano, aby zapobiec problemom wywoływanym przez żołądek i problemy z gazami. Sok z marchwi, sok jabłkowy i sok z buraków jest dla nich doskonały. Powinny one unikać złości. Regularne stosowanie oczyszczających herbat, herbat ziołowych, zielonych warzyw liściastych i kiełków pomoże im zachować siłę i zdrowie. Powinni unikać jedzenia cukru. Powinni jeść owoce po zachodzie słońca. Powinni jeść i pić z srebrnych przyborów; jest to dla nich bardzo korzystne. Należy unikać gniewu i kłótni.
         

Numerologiczna 5

        
    Kim jesteś: Kochasz wolność, beztroskę i przygody. Twoja Mantra: "Nie zamykaj mnie!
    Główny problem emocjonalny: Możesz stać się nadmiernie emocjonalny i rozproszony. Albo na odwrót, możesz stać się bojaźliwym człowiekiem, który unika przygód i niespodzianek. Potrzebujesz swojej przestrzeni.
    Problemy: ból stawów (szczególnie kolan), uzależnienia, problemy emocjonalne.
    Co możesz z tym zrobić: Skoncentruj się na regularnych ćwiczeniach, posiłkach i nawadnianiu (pij dużo wody - możesz się łatwo odwodnić). Bądź świadomy skłonności do uzależnień i znajdź sposób, aby wyrazić swoje emocje w zdrowy sposób bez bycia Królową Dramatu! Twoim celem jest znalezienie sposobu na konstruktywne wykorzystanie wolności w swoim życiu, więc balansujesz pomiędzy zabawą a dzikością poza kontrolą. Jeśli cały czas pracujesz na wysokich obrotach, to masz skłonność do wypalania się. Masz też tendencję do objadania się lub zapominania o posiłkach.
*

Ciało: Cyfra 5 związana jest z rękami, nadgarstkami i ramionami, a także z mową, pamięcią, nozdrzami i układem nerwowym. Dolegliwości mogą obejmować też bezsenność, niepokój, jąkanie, zacinanie się i zawroty głowy.

Duch: Jak wskazuje zmienna i ruchliwa natura, 5 potrzebuje wolności. Więc każda oznaka, że ich wolność jest zagrożona, może spowodować wiele emocjonalnych obaw. Może to przejawiać się jako lęk lub tendencją do uzależnienia, ponieważ 5 posiada dzikość, która nie zawsze jest łatwa do opanowania. Ale należy uważać, aby osoba ta nie sabotowała sama siebie, poprzez wspieranie stylu życia, który będzie miał na nią destrukcyjny wpływ.

Środki zaradcze: Aby dobrze funkcjonować, 5-ka potrzebuje odpowiedniej różnorodności. Podróże, ćwiczenia i świeże powietrze są niezbędne. Ci, którzy mają tę Drogę Życia, potrzebują również dużo czasu dla siebie, regularnych posiłków (zwłaszcza w przypadku objadania się lub zapominania o posiłkach); snu i sporo odpoczynku.

*

Osoby urodzone na 5, 14 lub 23 każdego miesiąca znajdują się pod wpływem Merkurego.

Mogą oni przezwyciężyć większość swoich problemów zdrowotnych poprzez odpowiedni wypoczynek i medytację. Zbyt wiele pracują umysłowo. Nie należy unikać zbyt długich sytuacji stresowych. Unikaj też bezsennych nocy. Marchew, zielone warzywa liściaste, rzepa, migdały i cytrusy są dla Ciebie najlepszy,m lekarstwem na sen, spokój i odpoczynek. Osoby z 5-ką powinny one unikać fatalizmu i niepokoju.
      

Numerologiczna 6

     
    Kim jesteś: Ważna jest dla ciebie odpowiedzialność i opieka. Jesteś wizjonerem, widzisz szerszy obraz. Twoja Mantra: "Świat jest doskonały w swojej niedoskonałości".
    Główny problem emocjonalny: Przekonanie o własnej nieomylności i perfekcjonizm. Możesz stać się kimś, kto uwielbia kontrolować.
    Problemy: Możesz doświadczyć problemów z wagą - często czujesz, że nosisz "ciężar świata" i w ten sposób może się to urzeczywistnić; lub na odwrót, możesz nadmiernie skupić się na budowaniu "idealnego" ciała.Problemy z piersiami lub problemy z reprodukcją, wypadki, migreny.
    Co możesz z tym zrobić: Jesteś superodpowiedzialny, ale może to też prowadzić do nadopiekuńczości i wtrącania się - więc praktykuj zdrowe emocjonalne dystansowanie się w każdy możliwy sposób. Jest to dobry sposób na oderwanie się od niekiedy nierealistycznych oczekiwań wobec siebie i innych. Ponieważ jesteś typem pielęgniarki, możesz mieć tendencję do przyjmowania na siebie "ciężaru świata". Ogranicz słodycze i produkty mleczne, ponieważ lubisz się nimi pocieszać w sytuacjach stresowych.

*

Ciało: Cyfra 6 związana jest z gardłem, płucami i sercem, dolną częścią pleców i organami rozrodczymi. Wibracje te mogą być podatne na choroby układu rozrodczego i moczowego, cierpią na wyczerpanie i napięcie nerwowe oraz ból gardła.

Duch: Najczęściej przyjmując rolę pielęgniarki w rodzinie, 6-ka może mieć tendencję do "przesady", wyczerpując się przez to z własnych zasobów energetycznych. Mogą stłumić własną osobowość dla dobra innych, prowadząc tym samym do męczeństwa i poświęcenia. Dlatego granice wewnętrzne i opieka nad samym sobą są absolutną koniecznością dla tych, którzy noszą tę wibrację.

Środki zaradcze: Odpoczynek i poświęcenie czasu, aby dowiedzieć się, które działania naprawdę pomagają 6-ce utrzymać się w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Konieczne jest znalezienie sposobu na kreatywne ujście swoich emocji i pozbycie się perfekcjonizmu (jak również wysokich oczekiwań, które mają inni ludzie wobec 6-ek) pomoże to przełamać napięcie nerwowe w organizmie. 6-ki są podatne na jedzenie zbyt dużej ilości śmieciowego jedzenia, dlatego powinny poskromić swój apetyt i rozwinąć dyscyplinę zdrowego żywienia.

*

Osoby urodzone 6, 15 lub 24 każdego miesiąca znajdują się pod wpływem planety Wenus.

Są oni spokojni, zdrowi, i często tylko z powodu własnej niedbałości doświadczają chorób. Są to osoby emocjonalne, co może powodować osłabienie ich nerwów. Powinni unikać słodyczy, pikantnych i tłustych pokarmów. Zaparcia mogą również występować u nich często. Powinni unikać ciężkiej pracy fizycznej. Powinni również unikać intymnych relacji poza małżeństwem. Powinni ćwiczyć jogę, rano chodzić na spacer i zdrowo się odżywiać. Powinni unikać sportów wodnych.
          

Numerologiczna 7

         
    Kim jesteś: Chodzi ci o to, by szukać prawdy o sensie życia. Twoja Mantra: "Jeśli jesteśmy duchowymi istotami przechodzącymi przez ludzkie doświadczenia - udowodnij to!
    Główny problem emocjonalny: Strach przed byciem bezbronnym. Jesteś tu po to, aby rozwijać zaufanie i otwartość, więc będzie to dla Ciebie kwestią niezmienną. Potrzebujesz przestrzeni i czasu w samotności.
    Problemy: Depresja, uzależnienia, bezsenność, bóle głowy.
    Co możesz z tym zrobić: Jesteś bardzo analityczny i intuicyjny, więc medytacja jest dla Ciebie niezbędna. Czas spędzony na łonie natury lub w wodzie ukoi nadmiernie aktywny umysł. Twoja Droga życia polega na nauczeniu się, jak rozpoznawać i łączyć ze sobą oba aspekty - analizę danych z lewej półkuli mózgu i intuicyjną prawą półkulę mózgu, co oznacza, że musisz poświęcać czas samemu sobie, aby przetworzyć informacje i kontemplować. Chociaż wszyscy najlepiej radzimy sobie z "czystą" i nieprzetworzoną żywnością, to właśnie ty jesteś szczególnie wrażliwy na jedzenie i dobrze reagujesz, kiedy żywisz się prostymi produktami.

*

Ciało: Cyfra 7 związana jest ze stopami, jak również z układem nerwowym i organami wydalania. Jest to również bardzo emocjonalna i często nerwowa wibracja, na którą może źle wpływać środowisko, nieodpowiednie jedzenie, czy nawet zwykłe produkty gospodarstwa domowego. Ta numerologiczna Droga życia może być podatna na wiele dolegliwości, w tym zapalenie oskrzeli, przeziębienia, zatkane nosa, kiepski wzrok, zapalenie migdałków, problemy z płucami i dolegliwości skóry.

Duch: Ponieważ wibracja 7 skupia się na mózgu, ludzie na tej Drodze Życia mogą cierpieć z powodu wielu napięć psychicznych i nerwowych. Ich analityczna natura oznacza, że mogą również stać się swoim najgorszym krytykiem, jeśli nie nauczą się trochę odprężać i odpoczywać! Ich potrzeba samotności może prowadzić do izolacji, dlatego też ludzie ci muszą uważać, aby nie stać się zbytnio zamknięci w sobie.

Środki zaradcze: 7-ki muszą mieszkać gdzieś, gdzie jest bardzo czysto. Powinni unikać zanieczyszczeń, oparów z środków czyszczących i mocno przetworzonej żywności. Przebywanie wśród ludzi (ale nie za dużo) sprawi, że ta Droga Życia będzie interesująca, ale nie zbyt przytłaczająca. Sen, świeże powietrze i czas spędzony na łonie natury to dla nich konieczność.

*

Są one bardzo wrażliwe i łatwo ulegają rozdrażnieniu nawet przy najmniejszych problemach. Są silniejsze psychicznie niż fizycznie. Te osoby powinny przyjmować witaminy D i E, pić świeże soki owocowe, wykształcać regularne nawyki żywieniowe, unikać palenia tytoniu, picia alkoholu i zażywania narkotyków. Powinni jeść według własnego gustu i spożywać wartościowe produkty żywnościowe, a nie tylko pospiesznie wypełniać żołądki. Powinni spacerować nad jeziorem, rzeką lub morzem, słuchać dobrej muzyki i starać się unikać stresujących sytuacji. Nie powinni przepracowywać się.
 

Numerologiczna 8

 
    Kim jesteś: Ważna jest dla ciebie niezależność finansową, władza i autorytet. Twoja Mantra: "Pieniądz to wolność."
    Główny problem emocjonalny: Agresja. Możesz stać się osobą kontrolującą i upartą. Zwykle jesteś pracoholikiem.
    Problemy: Ciśnienie krwi, problemy z sercem, choroby wynikające ze stresu.
    Co możesz z tym zrobić: Uśmiechaj się więcej! Taniec, komedie, zabawna książka. Wszystko, co pozwala ci zapomnieć, jest lekkie i z poczuciem humoru, jest dla ciebie idealne, ponieważ często jesteś przepracowany i nie masz czasu na chwilę wytchnienia. Jeśli jesteś otwarty na terapię, może to być dobry sposób na uzyskanie bardziej zrównoważonego spojrzenia na samego siebie. Jeśli zmagasz się z bardzo poważnymi napięciami, możesz szukać ukojenia w narkotykach, seksie lub alkoholu, aby uciec przed pracą i zaangażowaniem, które są niezbędne, aby utorować sobie drogę do władzy i sukcesu. Lepiej byłoby gdybyś zaangażował się w jakąś formę rywalizacji grupowej lub indywidualnej aktywności sportowej, która może pomóc Ci przenieść tę energię na zewnątrz!

*

Ciało: Liczba 8 związana jest z nogami i muskulaturą, więc osoby te mogą być podatne na problemy w tych obszarach (choć mogą być również ich największą siłą!). Dolegliwości mogą obejmować obrzęk gruczołów, bóle stawów, zaparcia i anemię, ale ogólnie rzecz biorąc, 8-ka nie choruje często. Kiedy ci, którzy znajdują się na tej Drodze Życia, chorują, mają tendencję do rozwoju przewlekłych bólów zębów lub pleców.

Duch: Wibracja 8 jest pewna siebie, ale jest też bardzo solidna i zdrowa. Ale tak jak 1-ka, ta cyfra może mieć trudności z odpoczynkiem i odcięciem się od pracy. Zawsze dążą by być najlepszymi i mogą odczuwać, że nigdy nie są wystarczająco dobre. Osiadanie na laurach jest czymś, czego ci ludzie nigdy by nie wzięli pod uwagę, ale przerwa we wspinaniu się po szczeblach kariery raz na jakiś czas sprawi, że ostatecznie staną się bardziej wydajni.

Środki zaradcze: 8-ki, aby być w dobrej formie, powinny unikać wszelkiego rodzaju używek, środków odurzających i dymu papierosowego. Wczesne wstawanie, ćwiczenia i oddychanie świeżym powietrzem są dla nich niezbędne do utrzymania ogólnego stanu zdrowia. Podobnie jak 1-ki, powinny nauczyć się zwalniać tempo pracy i wyłączać się, zwłaszcza przy pomocy medytacji lub jogi.

*

Osoby urodzone na 8, 17 lub 26 znajdują się pod wpływem planety Saturn.

Powinni regularnie masować swoje ciało olejem musztardowym. Zwykle cierpią na dolegliwości przez długi okres czasu, zanim zostaną wyleczone. Powinni przyjmować więcej żelaza i wapnia w pożywieniu. Powinni też unikać konserw i fast foodów. Korzystne będzie spożywanie większej ilości ziaren i świeżych soków. Powinny unikać letargu, bierności i izolacji. Nie wolno im stosować środków odurzających, narkotyków i alkoholu. Poranne spacery i miód będą dla nich idealne. Domowa maślanka zdziała da nich cuda.
  

Numerologiczna 9

  
    Kim jesteś: Chodzi ci o to, by podarować coś ludzkości. Doświadczasz wielu strat w swoim życiu. Twoja Mantra: "Lepiej jest dawać niż otrzymywać".
    Główny problem emocjonalny: Możesz stać się nadmiernie odpowiedzialnym i pozwalającym na wszystko otaczającym cię ludziom. Doświadczasz wielu głębokich problemów rodzinnych.
    Problemy: Ramię i szyja, problemy z sercem, problemy autoimmunologiczne.
    Co możesz z tym zrobić: Idealna będzie joga dla siły i elastyczności. Skorzystasz z regularnego masażu i/lub pracy z energią w celu redukcji stresu. Dosłownie czujesz, że świat spoczywa na Twoich ramionach, więc ramiona i szyja tego potrzebują. Skorzystasz też kiedy nauczysz się prosić o pomoc i wsparcie, gdy będziesz tego potrzebować. Rzadko (jeśli kiedykolwiek!) szukasz pomocy. Ćwiczenia cardio są bardzo korzystne przy wzmocnieniu serca. Osiągniesz również wspaniałe korzyści zdrowotne poprzez wspieranie najbardziej lubianych przez Ciebie spraw lub organizacji - czy to jako wolontariusz, czy też jako darczyńca finansowy.

*

Ciało: Cyfra 9 związana jest z ramionami, głową i twarzą, jak również z sercem i krążeniem. Dolegliwości mogą obejmować stany zapalne, gorączkę i bóle głowy. Choroby układu krążenia i wysokie ciśnienie krwi stanowią również ryzyko dla osób o tej Drodze życia.

Duch: Przy tak mądrych i humanitarnie ukierunkowanych wibracjach, 9-ki są znane z tego, że dźwigają ciężki ciężar nałożonych na siebie obowiązków. Z biegiem czasu, stres może zakorzenić się w organizmie, co może doprowadzić do stanu zapalnego, więc jest to coś, na co 9-ka musi uważać, aby tego uniknąć. Ponieważ ta Droga Życia może być tak idealistyczna, 9-ka może czuć się jakby jej praca nigdy nie została wykonana (a inni nigdy nie mogą sprostać jej wysokim oczekiwaniom). Uczucia te mogą powodować smutek, a w najgorszym razie beznadzieję i rozpacz. Jako impulsywna wibracja, która może być niespokojna i podatna na wypadki, wiele ze zdrowotnych problemów jest w rzeczywistości wynikiem samouszkodzeń lub wypadków.

Środki zaradcze: Ci, którzy podążają tą drogą, życia muszą zwolnić tempo. Konieczne jest poświęcenie czasu na skupienie się na sobie, uzyskanie poczucia perspektywy, a następnie podjęcie realistycznych kroków - to znacznie poprawi ogólne samopoczucie. Konieczny jest również regularny masaż w celu uwolnienia napięcia w obrębie szyi i ramion.

*

Osoby urodzone 9, 18 lub 27 każdego miesiąca znajdują się pod wpływem planety Mars.

Są to osoby podatne na uzależnienia, więc nie powinny zażywać środków odurzających, alkoholu i narkotyków. Powinny unikać tłustych i ciężkostrawnych potraw, ogórków i ostrych przypraw. Dobre będą dla nich daktyle ugotowane w gorącym mleku. Szafran jest również świetny dla numerologicznych 9. Poranny spacer i masaż dobrze im zrobi. Osoby te mają mocną budowę i nie przeziębiają się łatwo. Powinni zwalczać swoją złość, arogancję i agresywność. Powinni unikać wszelkich spornych sytuacji i starać się nie być negatywnymi, napastliwymi, głośnymi osobami, bo cierpi na tym tylko ich zdrowie.
         

Środki ostrożności w poszczególnych latach osobistych

                  
Rok osobisty nie tylko wskazuje, na co należy zwrócić szczególną uwagę w ciągu danego roku, ale służy również jako przewodnik przy unikaniu lub rozwiązywaniu pewnych problemów zdrowotnych. Poniżej znajduje się lista słabych stron zdrowia, na które należy zwrócić uwagę w danym roku osobistym. W wymienionym poniżej roku osobistym należy zwrócić szczególną uwagę na te obszary.

Rok Osobisty 1: Głowa i organy zmysłowe

Rok osobisty 2: Układ nerwowy i nerki

Rok osobisty 3: gardło, wątroba i gruczoły

Rok osobisty 4: Zęby i kości

Rok osobisty 5: Organy płciowe

Rok osobisty 6: Choroby przewlekłe

Rok osobisty 7: Uzależnienia

Rok osobisty 8: Przewód trawienny

Rok osobisty 9: Ryzyko wyczerpania fizycznego, gorączki i wypadków

2 komentarze: